چگونه نام یک سریال تلویزیونی یک نمایش را می سازد یا می شکند


بسیاری از نویسندگان، حرفه ای یا غیر حرفه ای، اذعان می کنند که عنوان ها سخت هستند. یک عنوان خوب ممکن است شخصی را به بررسی کارهای متوسط ​​ترغیب کند در حالی که عنوان بد می تواند باعث شود همان شخص کار خوب را نادیده بگیرد. اما انتخاب یک عنوان خوب دور از علم دقیق است. برخی از نام‌های برنامه‌های تلویزیونی خیلی دور می‌روند، برخی به اندازه کافی دور نیستند و برخی دیگر به سادگی هیچ ایده‌ای درباره این برنامه نمی‌دهند.


شکسپیر پرسید که در یک نام چیست — و در تلویزیون، پاسخ بسیار است. بهتر از تد، به B در Apt اعتماد نکنید. 23، و شوالیه های سعادت تنها تعدادی از کمدی های مستحکم هستند که توسط عناوینی که مخاطبان را ناامید می کردند خفه شدند. اما یک عنوان بد همیشه چشم‌انداز یک نمایش را لعنت نمی‌کند. چه کسی فکرش را می کرد که یک کمدی کمدی صدا کند آن نمایش دهه 70 آیا هفته اول را پشت سر می گذارد، چه رسد به اینکه دو اسپین آف دریافت کنید؟ آناتومی گری در ابتدا نامیده می شد جراحان قبل از اینکه به یک موفقیت بزرگ تبدیل شود. این فقط به مخاطبی بستگی دارد که یک برنامه تلویزیونی سعی در پرورش آن دارد.

مطالب مرتبط: Grey’s Anatomy ادای احترام به درک شپرد با یک کارآموز جدید

بهتر از تد عنوانی احمقانه تر از این نیست Buffy the Vampire Slayer. هنوز بافی — فیلم، برنامه تلویزیونی و کتاب های مصور — در دنیای عناوین اغراق آمیز و فوق العاده مانند لاک پشت های نینجا جهش یافته نوجوان که برای مخاطبان جوان‌تری که آن نمایش‌ها می‌خواستند جذاب بود. بهتر از تد مستقیماً بزرگسالان را هدف قرار داده بود. عنوان خیلی دور ریختنی، کودکانه و بی معنی بود که نمی توانست توجه آن مخاطب را به خود جلب کند. یکی دیگر از برنامه های ABC با عنوان ضعیف، به B در آپارتمان 23 اعتماد نکنید، عنوانی داشت که هم بیش از حد طولانی بود و هم این تصور را ایجاد می کرد که سازندگان می خواستند یک نمایش کابلی بسازند اما با استانداردها و شیوه های پخش مواجه شدند. این به بیننده نشان می‌داد که آنها نسخه‌ای ضعیف را دریافت می‌کنند و تنها دو فصل به طول انجامید.

چندین سری جدید نیز نام های کمتری دارند. هولو راه اندازی مجدد یک کمدی در مورد راه اندازی مجدد یک کمدی است که Apple TV+ دارد زندگی توسط الا، که در آن یک نوجوان 13 ساله با سرطان مبارزه می کند و با ترس های خود مقابله می کند. NBC اصلا درام قانونی نیست لوپز در مقابل لوپز شبیه ریبوت کمدی کمدی جورج لوپز در ABC است، اما این بار دختر واقعی او نقش دختر تلویزیونی او را بازی می کند. عناوین عمومی آنها زمانی که فضای محتوا آنقدر گسترده است که رقابت آنها نه تنها در شبکه، کابل و جریان، بلکه در برابر نهادهایی مانند Twitch، Instagram و YouTube نیز وجود دارد، کمکی نمی کند. نینجا دارد 23.8 میلیون مشترک یوتیوب — بیننده بیشتر از بسیاری از برنامه های تلویزیونی.

مطالب مرتبط: فصل بعدی The Conners ممکن است آخرین فصل باشد – و این یک چیز خوب است

مردم انجام دادن یک کتاب را از روی جلدش قضاوت می کنند و یک سریال تلویزیونی را با نامش قضاوت می کنند. برخی از نویسندگان عنوان فوق العاده ای دارند و از آنجا شروع می کنند، اما اکثر سازندگان تلویزیون از عنوانی استفاده می کنند که در صورت تکمیل شدن سریال جایگزین شود و البته عنوان گفته شده نیاز به تایید شبکه دارد. تلاش این است که چیزی درست پیدا کنید — چیزی که به مردم بگوید برنامه درباره چیست اما آنقدر خاص نیست که نمایش را در یک جعبه قرار دهد. اگر این یک کمدی کمدی است، عنوان می‌تواند کمی طنز داشته باشد، اما بهتر است که عنوان توصیفی باشد که قبل از اینکه به سراغ یکی از گزینه‌های متعدد دیگر برود، مخاطب را متحیر نکند.

ساده و خاص بودن و در عین حال خلاق بودن یک مهارت واقعی است، و اگرچه یک سریال می تواند بر یک عنوان بد غلبه کند (مانند کمدی طولانی مدت شهر کوگار)اکثر آنها در سطل زباله تاریخ تلویزیون قرار می گیرند و هرگز در حالی که صحنه را در مرکز رسانه ای پالی تحسین می کنند، بازیگرانشان تشویق نمی شوند. برای هر طنز بسیار محبوب مانند دوستان، همچنین وجود دارد چراغ راهنمایی و رانندگی، که یک سریال تلویزیونی بود اما اکثر مردم هرگز آن را نمی دانستند.

برای خواندن ضربه بزنید
دهان سائورون کیست؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.