تاپ گان: غاز چگونه مرد؟


تاپ گان ماوریک و گوس یکی از نمادین ترین دوتایی سینما را تشکیل می دهند که دو خلبان در موقعیت های مرگ یا زندگی به یکدیگر اعتماد کامل دارند. و پیوند آن‌ها مرگ غاز را غم‌انگیزتر می‌کند و با ظاهر شدن پسرش بدتر می‌شود. تاپ گان: ماوریک. اما غاز در اصل چگونه مرد تاپ گانو مقصر تصادف شدید کی بود؟


چه اتفاقی برای غاز در تاپ گان افتاد؟

گوز با بازی آنتونی ادواردز کمک خلبان ماوریک برای جت جنگنده اف-14 بود. این بدان معناست که او ارتباطات، ناوبری و تعدادی از وظایف دیگر را در حالی که خلبان بر پرواز تمرکز می کرد، انجام می داد. در حالی که این دو برای دستیابی به وضعیت TOPGUN آزمایشاتی را پشت سر می گذارند، آنها با Iceman جفت می شوند تا به از بین بردن جنگنده های دشمن برای شبیه سازی نبرد کمک کنند. اما همه چیز به سرعت خراب می شود و به مرگ نابهنگام غاز ختم می شود.

مطالب مرتبط: Top Gun: Maverick’s Penny و آیا او در فیلم اول کیست؟

گفته می شود خلبانان Top Gun بهترین از بهترین ها هستند که توسط نیروی هوایی ایالات متحده برای هدایت حیاتی ترین و مخفی ترین ماموریت های موجود انتخاب شده اند. بنابراین هنگامی که گوس در طول یک ماموریت آموزشی تاپ گان می میرد، نه تنها برای ماوریک بلکه برای کل برنامه نیز بسیار مهم است. از دست دادن یک خلبان در طول یک ماموریت غم انگیز است، اما یک واقعیت ناگوار جنگ است، اما از دست دادن یک خلبان در کلاس جهانی در طول یک جنگ آموزشی، چیزی بی سابقه است.

چه چیزی باعث سقوط هواپیمای گوز با تاپ گان شد؟

همانطور که مرد یخی درگیر یک سگ جنگی بر فراز اقیانوس آرام می شود، او نمی تواند با سلاح های خود قفل موفقیت آمیزی داشته باشد. به زودی، ماوریک و گوس به تعقیب و گریز ملحق می شوند و در پشت سر مرد یخی قرار می گیرند تا سعی کنند به همان هدف شلیک کنند. اما علیرغم هدف ناموفق خود، مرد یخی اصرار دارد که هدف را دنبال کند و فریاد می زند که در عرض چند ثانیه قفل خواهد شد. با این حال، با تمام شدن زمان، ماوریک بی تاب می شود و سعی می کند دشمن را در حالی که درست پشت سر مرد یخی پرواز می کند، هدف قرار دهد.

هر F-14 در آستانه شلیک به سمت دشمن است که ناگهان به سمت بالا پرتاب می شود تا آزاد شود. همانطور که مرد یخی دنباله روی می کند، F-14 ماوریک خیلی نزدیک پشت سر می نشیند و در تلاطم گرفتار می شود. یکی از موتورهای او را خاموش کرد و باعث سوختن و از کار افتادن آن شد. اما متأسفانه، مشکلات برای خلبانان به همین جا ختم نشد، زیرا آنها اکنون تنها یک موتور در حال کار داشتند. این امر باعث شد که نیروی رانش F-14 ناهموار شود و در نتیجه یک چرخش مداوم به عنوان غاز و ماوریک به سمت اقیانوس سقوط کند.

مطالب مرتبط: مجموعه Top Gun Steelbook شامل نشان‌های نسخه محدود، برچسب‌های سگ و یک قاب محافظ ذهنی است

گوس دقیقاً چگونه در تاپ گان مرد؟

گوز و ماوریک به جای تلاش برای بازپس گیری کنترل جنگنده، می دانستند که این یک دلیل گمشده است و سعی کردند بیرون رانده شوند. با این حال، با پین کردن ماوریک به عقب توسط نیروی g، او نتوانست به طناب جهشی برسد و گوز را رها کرد تا سیم خود را بکشد. هنگامی که سایبان کابین خلبان هواپیما باز شد، ماوریک و گوس هر دو در صندلی های خود پرتاب شدند. در حالی که ماوریک با خیال راحت به هوا رفت، غاز از سایبان دور نبود و با سر به داخل آن فرستاده شد. این برخورد احتمالاً باعث مرگ فوری او شده است، زیرا غاز رها شد تا با چتر نجات در اقیانوس پایین بیفتد.

در مورد اینکه چه کسی در مرگ غاز مقصر بود، تعیین دقیق آن دشوارتر است. ماوریک خودش را سرزنش کرد، زیرا نباید آنقدر که به مرد یخی نزدیک بود، نزدیک می شد. اگرچه آزمایشی به زودی مشخص کرد که ماوریک مقصر این حادثه نیست زیرا احتمالاً نمی توانست کنترل جت را دوباره به دست بیاورد. همچنین این بحث وجود دارد که Iceman مقصر بوده است، زیرا می‌دانست که ماوریک دقیقاً پشت سر او قرار دارد، اما از حرکت خودداری کرد و به او اجازه شلیک را داد. در هر صورت، ماوریک بعداً مجبور شد با عواقب مرگ غاز روبرو شود، زمانی که پسرش، خروس، را ملاقات کرد. تاپ گان: ماوریک.

برای خواندن ضربه بزنید
دیوید هاربر امیدوار است که در بازی Red Guardian بسیار فراتر از Thunderbolts بازی کند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.