Jurassic World Dominion سرانجام به یک میلیارد دلار رسیدبیش از سه ماه پس از انتشار گسترده آن، یونیورسال پیکچرز سلطه جهانی ژوراسیک بالاخره از مرز 1 میلیارد دلاری در باکس آفیس جهانی عبور کرد.


مطابق تنوع، آخرین قسط در دنیای ژوراسیک saga تا امروز، 23 سپتامبر، به یک میلیارد دلار در سراسر جهان رسیده است. سلطه در ابتدا در تاریخ 10 ژوئن در سینماها نمایش داده شد و آن را به یکی از کندترین فیلم هایی تبدیل کرد که در اکران اصلی خود به این نقطه عطف دست یافت. از دیگر فیلم‌های برجسته‌ای که بیش از سه ماه (یا بیشتر) طول کشید تا به یک میلیارد دلار رسید، می‌توان به دیزنی و پیکسار اشاره کرد. پیدا کردن دوری، و همچنین خود دیزنی زئوتوپیا و منجمد.

مطالب مرتبط: مدیران یونیورسال برایس دالاس هاوارد را تحت فشار قرار دادند تا برای Jurassic World Dominion وزن کم کند

سلطه حدود 145 میلیون دلار در داخل کشور در آخر هفته افتتاحیه در ماه ژوئن به دست آورد. در زمان نگارش، دنیای ژوراسیک سه‌کوئل 376 میلیون دلار در داخل کشور و 624 میلیون دلار برای نظارت به ارمغان آورده است که مجموعاً یک میلیارد دلار است. در حالی که سلطه هنوز نتوانسته است به موفقیت باکس آفیس پیشینیان فرنچایز خود برسد، هنوز هم در حال حاضر به عنوان دومین فیلم پرفروش سال 2022 در سراسر جهان ایستاده است. تاپ گان: ماوریک (1.464 میلیارد دلار). در داخل کشور، سلطه سومین فیلم پرفروش سال است که پشت سر هر دو قرار دارد موریک (709 میلیون دلار) و دکتر استرنج در چند جهان جنون (411 میلیون دلار).

سلطه سومین (و ظاهراً پایانی) فیلم است دنیای ژوراسیک سری و همچنین ششمین فیلم در کل پارک ژوراسیک حق امتیاز. با این فرض، سلطه چهارمین پردرآمد است پارک ژوراسیک فیلم در سرتاسر جهان، پشت سر گذاشته می شود دنیای ژوراسیک (1.672 میلیارد دلار)، دنیای ژوراسیک: پادشاهی سقوط کرده (1.310 میلیارد دلار) و نسخه اصلی پارک ژوراسیک (1.046 میلیارد دلار). سلطه بالا می ایستد دنیای گمشده: پارک ژوراسیک (618.6 میلیون دلار) و پارک ژوراسیک III (368.8 میلیون دلار).

برای خواندن ضربه بزنید
بری کیوگان فاش می‌کند که برای به‌روزرسانی‌های دنباله به کدام ستاره Eternals مراجعه می‌کند

مرتبط: ستارگان Jurassic World Dominion تجربه بازگشت خود را می خواهند


Jurassic World Dominion امتیاز را به پایان می رساند – در حال حاضر

چهار سال پس از حوادث پادشاهی سقوط کرده، سلطه در دنیایی اتفاق می افتد که در آن انسان ها و دایناسورها در کنار یکدیگر زندگی می کنند. در خلاصه داستان رسمی این فیلم آمده است: «این تعادل شکننده آینده را تغییر می‌دهد و یک بار برای همیشه تعیین می‌کند که آیا انسان‌ها به عنوان شکارچی اوج باقی می‌مانند یا خیر. سلطه نشانه بازگشت نه تنها دنیای ژوراسیک معمولی های سریال کریس پرت و برایس دالاس هاوارد، اما همچنین پارک ژوراسیک کهنه سربازان سام نیل، لورا درن و جف گلدبلوم.

سلطه همچنان در سینماهای خاصی پخش می شود، اگرچه هم نسخه تئاتر و هم کات طولانی – که دومی توسط کارگردان کالین ترورو به عنوان نسخه قطعی فیلم توصیف می شود – هم اکنون در طاووس پخش می شود. در حالی که سلطه به عنوان “نتیجه حماسی دوران ژوراسیک” نامگذاری شده است، زمزمه هایی در مورد اینکه فرنچایز از اینجا به کجا می رسد وجود دارد. با این حال، در این مرحله، به نظر می رسد که هیچ چیز در سنگ تمام نمی شود.

مطالب مرتبط: تریلر صادقانه Jurassic World Dominion، ملخ های فیلم را زیر سوال می برد

سلطه جهانی ژوراسیک در حال حاضر در سینماها و پخش در طاووس پخش می شود.

منبع: تنوع

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.