Rings of Power قسمت 5 به آرامی خود ادامه می دهد


ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت اکنون رسماً در نیمه دوم فصل افتتاحیه خود قرار دارد، و با ادامه سری اصلی جاه طلبانه Prime Video، همه جاده ها به جنگ منتهی می شوند. اتحادها شکل می گیرند و آزمایش می شوند در حالی که تاریکی فزاینده در سرزمین های جنوبی سرزمین میانه یک کارزار ویرانگر از آتش و خون را راه اندازی می کند. اگر چه حلقه های قدرتاپیزود پنجم، «فرق‌ها»، تا حد زیادی شبیه یک اپیزود تنظیم‌شده در طرح کلان داستان است، همچنین به نظر می‌رسد که به طور کلی ضروری و محکم ساخته شده است.


اگرچه قسمت قبلی با تعهد رسمی نومنور به پشتیبانی نظامی خود در آزادسازی سرزمین‌های جنوبی از دست اورک‌ها به پایان رسید، اما برای تحقق کامل این نقشه هنوز چندین مانع بزرگ وجود دارد که باید بر آن غلبه کرد. دورین از الروند برای بازدید از پایتخت الف لیندون استقبال کرده است، اما این فرصت دیپلماتیک ناگزیر پویایی شکننده بین الف‌ها و کوتوله‌ها و دوستی دیرین و الروند را آزمایش می‌کند. در سرزمین‌های جنوبی، اورک‌ها تحت رهبری اسرارآمیز خود، آدار، به جمع‌آوری قدرت ادامه می‌دهند، و وفاداری‌هایشان به چالش کشیده می‌شود، زیرا سرنوشت سرزمین میانه در منطقه مخاطره‌آمیز است.

مطالب مرتبط: حلقه های قدرت به طرز چشمگیری بازی LOTR Lore خود را ارتقا داد – با یک تغییر گیج کننده

“Partings” روی هر موضوع داستان و شخصیت اصلی معرفی شده تاثیر می گذارد حلقه های قدرت تا کنون و ماهرانه هر یک از این خطوط داستانی موازی را متعادل می کند. نومنور همچنان جایگاه خود را به عنوان محور اصلی روایت حفظ می کند، اما این حس وجود دارد که این خط داستانی و شخصیت های آن در نهایت آماده هستند تا با آروندیر، برونوین و پناهندگان انسانی در سرزمین های جنوبی همگرا شوند. برخی از خطوط داستانی مماس‌تر نسبت به این قسمت خاص کمی زائد به نظر می‌رسند، اما ممکن است با پایان یافتن فصل اول، سود زیادی را به همراه داشته باشند.

هنوز چیز زیادی از طریق اکشن وجود ندارد، اگرچه گالادریل Morfydd Clark این فرصت را دارد که به همه یادآوری کند که چرا او تا حد زیادی چهره نمایش است، هم در مورد مهارت های مبارزه و هم جنبه دراماتیک شخصیت، که همیشه مورد استقبال قرار می گیرد. . اگر اپیزود قبلی شخصیت‌هایش را به کار انداخت تا خودشان را به سمت درگیری بزرگ فصل پیش ببرند، «فرق‌ها» به جای جهش مستقیم به نبرد برای سرزمین میانه، بر پیامدهای آن فریاد تجمیع‌کننده تمرکز می‌کند. اگرچه برخی از مخاطبان ممکن است برای شروع مبارزه از قبل احساس خارش کنند، این سطح از قدم زدن بیمار احساس می‌کند به دست آمده است و به رشد شخصیت کمک می‌کند قبل از اینکه جهنم به طور اجتناب‌ناپذیری از بین برود.

مطالب مرتبط: اسماعیل کروز کوردووا از حلقه های قدرت صحنه نماز درخت خود را بداهه ساخت

موثرترین خط داستانی احساسی در حلقه های قدرت تا کنون دوستی الروند و دورین ادامه دارد و رابرت آرامایو و اوین آرتور ژرفا و مسیرهای جدیدی را پیدا می‌کنند تا شخصیت‌های مربوطه و پویایی خود را بگیرند. مگان ریچاردز در اوایل اپیزود نقش برجسته‌ای را در نقش پاپی پرادفلو بازی می‌کند، یکی از آن میان‌آهنگ‌هایی که می‌توانست به همین راحتی به شکلی شبیه به schmaltz برای هارفوت‌ها بپیوندد، اما او آن را به طرز ماهرانه‌ای در لحظه‌ای انجام می‌دهد که به‌ویژه به میراث ادبی JRR Tolkien صادق است. خط داستانی هارفوت ممکن است هنوز به این اندازه در روایت نقش نداشته باشد، اما درست مانند هابیت‌ها، روح آرام این دنیای فانتزی بالا را احساس می‌کند.

پنج قسمت عمیق، حلقه های قدرت همچنان خود را برای آنچه که احتمالاً رویارویی اوج خود در سرزمین های جنوبی سرزمین میانه است، حفظ می کند. با سرعت عمدی، فصل در میان آرامش قبل از طوفان است، با آتش‌های جنگ و ارتش‌هایی که قرار است با یکدیگر برخورد کنند. خوشبختانه، با بازیگران جذاب و بازی های برنده آنها، انتظار برای مبارزه بزرگ چندان بد نیست زیرا شخصیت ها به رشد خود ادامه می دهند و حلقه های قدرت با اطمینان بیشتری صدای خود را پیدا می کند.

The Lord of the Rings: The Rings of Power قسمت‌های جدید را که توسط جی‌دی پین و پاتریک مک‌کی برای تلویزیون ساخته شده است، در ساعت 12 صبح به وقت شرقی در پرایم ویدیو منتشر می‌کند.

برای خواندن ضربه بزنید
10 مرجع کمیک که امیدواریم در Deadpool 3 ببینیم

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.