هیلاری منتل، نویسنده بریتانیایی “ولف هال” در 70 سالگی درگذشت – هالیوود ریپورتر


هیلاری مانتل، نویسنده بریتانیایی، او را بهتر می شناسیم سالن گرگ سه گانه، در سن 70 سالگی درگذشت.

روزنامه انگلستان تلگراف گزارش داد که او “به طور ناگهانی و در عین حال آرام درگذشت.”

غول انتشاراتی هارپر کالینز گفت که “نویسنده پرفروش دیم هیلاری مانتل دی بی ای دیروز به طور ناگهانی و در آرامش در محاصره خانواده و دوستان نزدیک در سن 70 سالگی درگذشت.” هیلاری مانتل یکی از بزرگترین رمان نویسان انگلیسی قرن حاضر بود و آثار محبوب او از آثار کلاسیک مدرن محسوب می شوند. جای اون خیلی خواهد بود.” DBE مخفف “Damehood of Order of the British Empire” است.

مانتل با داستان های تاریخی، داستان های کوتاه و خاطرات نامی برای خود دست و پا کرد. او سالن گرگ سه گانه روایتی تخیلی از به قدرت رسیدن توماس کرامول در دربار پادشاه هنری هشتم به عنوان وزیر ارشد است.

مانتل دو بار برنده جایزه بوکر شد، اولین بار برای رمان سال 2009 سالن گرگو پس از آن رمان او در سال 2012 بالا آوردن اجساد، قسمت دوم این سه گانه. مانتل اولین زن و چهارمین فردی بود که دو بار این جایزه را دریافت کرد. سایرین J. M. Coetzee، Peter Carey و J. G. Farrell هستند.

در سال 2020، مانتل سومین رمان این مجموعه را منتشر کرد. آینه و نورکه برای فهرست بلند جایزه بوکر انتخاب شد. این سه گانه با بیش از 5 میلیون فروش در سراسر جهان به 41 زبان ترجمه شده است. این کتاب‌ها برای صحنه و برای بی‌بی‌سی در یک مجموعه شش قسمتی با بازی مارک رایلنس و دامیان لوئیس اقتباس شده‌اند که از شبکه PBS در ایالات متحده پخش شد.

در سال 2013، این رمان‌نویس وقتی کیت میدلتون را «عروسک مفصلی که پارچه‌های خاصی به آن آویخته‌اند» نامید که هدف اصلی آن تحویل وارث تاج و تخت است، خبرساز شد.

برای خواندن ضربه بزنید
تیمبالند و سوئیز بیتز با تریلر در کت و شلوار 28 میلیون دلاری بر سر «ورزوز» توافق کردند - هالیوود ریپورتر

مانتل در ۶ ژوئیه ۱۹۵۲ در گلوسوپ انگلستان به دنیا آمد و در دانشکده اقتصاد لندن و دانشگاه شفیلد در رشته حقوق تحصیل کرد. او به عنوان مددکار اجتماعی کار کرد و پنج سال در بوتسوانا و سپس چهار سال در عربستان سعودی زندگی کرد. مانتل در اواسط دهه 1980 به بریتانیا بازگشت.مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.