هر نژاد اژدها در هری پاتر، از کمترین تا خطرناک ترین


یکی از محبوب ترین جانوران اسطوره ای در داستان، اژدهاها به اندازه نویسندگانی که در مورد آنها می نویسند متفاوت هستند. در دنیای جادوگری هری پاتر، اژدهاها موجودات خطرناکی با ظاهری مارمولک مانند و حالتی تهاجمی هستند. این ویژگی ها اژدها را حتی برای جادوگران و جادوگران رام نشدنی می کرد.


مطالب مرتبط: هری پاتر: 10 بار که سه گانه طلایی قوانین هاگوارتز را شکست

در سراسر هری پاتر بسیاری از شخصیت‌ها این لذت را داشتند (یا ناخرسندی) با برخی از این موجودات کمیاب روبرو شوند و خودشان کشف کنند که آیا آنها به همان اندازه که افسانه می‌گویند ترسناک هستند یا خیر. داستان جی کی رولینگ پر از انواع و اقسام موجودات جادویی قدرتمند، خطرناک و ملایم بود.

10 Opaleye Antipodean رام ترین و زیباترین نژاد اژدها بود

Opaleye Antipodean که بومی نیوزلند است، به‌خاطر فلس‌های رنگین کمانی و چشم‌های رنگارنگش، به‌طور گسترده به عنوان زیباترین نژاد اژدها در دنیای جادوگران در نظر گرفته می‌شد. بر خلاف اکثر اژدهاها که دوست داشتند در کوهستان زندگی کنند، Opaleye در دره هایی زندگی می کرد که به راحتی می توانست طعمه مورد علاقه خود، گوسفند را بگیرد.

اگرچه می‌توانست شعله مایل به قرمز بسیار واضحی تولید کند، اما Opaleye نسبتاً رام می‌شد و به ندرت کشته می‌شد مگر اینکه گرسنه بود. تخم های آن خاکستری کم رنگ بود و اغلب برای چشمان آموزش دیده مانند فسیل به نظر می رسید.

9 شاخ دراز رومانیایی به دلیل شاخ های ارزشمندش به انقراض نزدیک شد

لونگهورن رومانیایی که به‌راحتی به دلیل فلس‌های سبز تیره و شاخ‌های طلایی‌اش قابل تشخیص است، به‌عنوان گونه‌های اژدها در خطر انقراض طبقه‌بندی شد. در طول سال‌ها، شاخ‌های آن به یک کالای داغ تبدیل شده بود، زیرا آنها مواد بسیار ارزشمندی برای معجون بودند که منجر به کاهش شدید جمعیت رومانیایی لانگ‌هورن شد.

کوه‌های صخره‌ای کارپات، زیستگاه اصلی لانگ‌هورن، بعداً به بزرگ‌ترین پناهگاه اژدها در دنیای جادوگران تبدیل شد. در کوهستان، حامیان حفاظت از اژدها مانند چارلی ویزلی، یک برنامه فشرده پرورش اژدها را برای افزایش تعداد آن راه اندازی کرده اند.

8 سبز رایج ولزی بیشتر به خاطر غرش ملودی اش شناخته شد

ولز گرین معمولی یکی از رام‌ترین نژادهای اژدها بود که فعالانه از تماس با انسان‌ها و شکار گوسفندها در تپه‌های سرسبز ولز اجتناب می‌کرد. بارزترین ویژگی ولز معمولی ظاهر مار مانند و غرش بلند و آهنگین آن بود. همچنین به جای رگه ها، آتش را در جت های نازک منتشر می کرد.

مطالب مرتبط: 10 قوی ترین انیمیشن در هری پاتر، رتبه بندی شده

علیرغم انفعال این نژاد، یک ولزی معمولی در سال 1932 به شهر Ilfracombe در دوون انگلستان حمله کرد. یک خانواده جادوگر که در این منطقه ساکن بودند به موقع اژدها را متوقف کردند و برای تلاش های خود نشان مرلین را دریافت کردند. بیش از شش دهه بعد، فلور دلاکور در تورنمنت Triwizard با یک ولز معمولی روبرو شد.

7 هبرید سیاه خصمانه ترین نژاد اژدها بریتانیا بود

سیاهپوستان هبریدی که بسیار تهاجمی‌تر از پسر عموی بریتانیایی خود، ولز معمولی، ساکن مناطق کوهستانی هبرید اسکاتلند بودند. Hebridean Black که به خاطر چشم‌های بنفش درخشانش شناخته می‌شود، بال‌هایی شبیه به خفاش و سنبله‌ای به شکل فلش در انتهای دم داشت.

هبریدین سیاه می توانست تا 30 فوت طول داشته باشد و از گوزن و گاو تغذیه می کرد. خانواده MacFusty، یک قبیله جادوگر که نسل‌ها در اسکاتلند زندگی می‌کردند، معمولاً از نمونه‌های هبرید سیاه در قلمرو خود مراقبت می‌کردند.

6 گوی آتشین چینی از ضیافت خوک ها و انسان ها لذت می برد

فایربال چینی که به خاطر میخ های طلایی دور صورتش به نام شیر دراگون نیز شناخته می شود، دارای فلس های زرشکی و صاف بود و می توانست دو شعله قارچی شکل را از سوراخ های بینی خود تولید کند. می‌توانست بین دو تا چهار تن وزن داشته باشد و با انواع پستانداران ضیافت می‌کرد، هرچند اگر در دسترس بود، خوک و انسان را ترجیح می‌داد. تخم‌های آن، که قرمز و طلا بودند، در جادوگری چینی ارزشمند بودند.

مطالب مرتبط: 10 شخصیت قوی هری پاتر که در هاگوارتز شرکت نکردند

برخلاف دیگر گونه‌های اژدها، فایربال بسیار قلمرویی نبود و می‌توانست با دو گونه دیگر از گونه‌های خود اشتراک داشته باشد. ویکتور کروم در اولین وظیفه مسابقات Triwizard با یک فایربال مبارزه کرد.

5 پوزه کوتاه سوئدی می تواند انسان را در چند ثانیه خاکستر کند

پوزه کوتاه سوئدی با فلس های آبی نقره ای پوشیده شده بود و در کوه های خالی از سکنه سوئد زندگی می کرد. پوست آن بسیار مورد توجه بود، زیرا در ساخت دستکش‌ها و سپرهای محافظ با کیفیت بالا ضروری بود. Short-Snout همچنین شعله آبی درخشانی از سوراخ های بینی خود منتشر کرد که می توانست گوشت و استخوان را در عرض چند ثانیه بسوزاند.

مسابقه سالانه جارو که از قرن دهم در سوئد برگزار می شد، جایزه ای شبیه پوزه کوتاه به هر کسی که در آن سال برنده شد، اهدا می کرد. برای اولین وظیفه مسابقات Triwizard، سدریک دیگوری مجبور شد از یک Short-Snout یک تخم مرغ بدزدد.

4 ریج بک نروژی به خصوص در نوع خود تهاجمی بود

ریج بک نروژی که بیشتر به خاطر شباهتش به هورندمیل مجارستانی شناخته می شود، به گونه ای تهاجمی نسبت به گونه های خود نشان می داد و از هر نوع پستاندار بزرگ، از جمله پستانداران آبزی میل می کرد. در سال 1991 به هاگرید یک تخم سیاه داده شد که بعداً به یک بچه ریج بک تبدیل شد که او آن را نوربرت نامید.

نوربرت در اولین ماه های زندگی خود نشان داد که می تواند زودتر از سایر نژادهای اژدها آتش تنفس کند و دارای دندان های نیش سمی است. ریج بک بعداً به چارلی ویزلی واگذار شد و پس از اینکه مشخص شد زن است، آن را به نوربرتا تغییر داد.

3 شکم آهنی اوکراین آنقدر بزرگ بود که می توانست کل ساختمان ها را ویران کند

Ironbelly اوکراینی بزرگ‌ترین نژاد اژدها در دنیای جادوگران بود که می‌توانست تا وزن حیرت‌انگیز شش تن رشد کند. علیرغم اینکه Ironbelly به دلیل اندازه‌اش کندتر بود، بسیار کشنده بود، زیرا می‌توانست کل ساختمان‌ها را با بدن عظیم و چنگال‌های کشیده‌اش نابود کند.

مطالب مرتبط: 8 دشوارترین توانایی جادویی برای تسلط بر هری پاتر

که در یادگاران مرگسه‌گانه طلایی در گرینگوت با یک شکم آهنی خاکستری متالیک روبرو شدند که از طاق خانواده لسترنج محافظت می‌کرد. پس از آزاد کردن آن، قبل از اینکه از پشت بپرند و اجازه دهند به راه خود ادامه دهد، آن را در نیمه راه به هاگوارتز پرواز کردند.

2 دندان افعی پرویی طعم خاصی برای انسان داشت

دندان افعی پرو شاید کوچکترین نژاد اژدها شناخته شده باشد، اما بسیار شریرتر و خطرناکتر از آن چیزی بود که به نظر می رسید. رنگ مسی، دندان افعی سریع و سمی بود، ترکیبی که برای انسان های بی شماری که در طول سال ها مورد حمله قرار گرفت، کشنده بود. طعم آن برای گوشت انسان چنان مشکل ساز شد که کنفدراسیون بین المللی جادوگران برای کاهش جمعیت Vipertooth، نابودگرها را فرستاد.

در قرون وسطی، اژدها شناسانی که با Vipertooths کار می کردند اولین کسانی بودند که به Dragon Pox مبتلا شدند، بیماری مشابه آبله مرغان Muggle. دندان افعی پرو همچنین طلسم برای Tarapoto Tree-Skimmers، یکی از بهترین تیم های کوییدیچ در لیگ بود.

1 دم شاخ مجارستانی شرورترین نژاد اژدها در جهان بود

Horntail که خطرناک ترین نژاد اژدها در نظر گرفته می شود، بومی مجارستان بود و به دلیل ظاهر مارمولک مانند خود به راحتی قابل تشخیص بود. فلس‌های سیاه، چشم‌های زرد با مردمک‌های گربه‌مانند و شاخ‌های برنزی داشت که از دم بلندش بیرون زده بود و اغلب در جنگ از آن‌ها استفاده می‌کرد. Horntail طولانی ترین محدوده تنفس آتش را تا پنجاه فوت داشت.

در سال 1994، هری در طول تورنمنت Triwizard با یک هورنتال مجارستانی روبرو شد. چارلی ویزلی و هاگرید آن را تهاجمی و شرور توصیف کردند، ویژگی هایی که در اولین وظیفه زمانی که به هری حمله کرد نشان داد. این هواپیما علیرغم اندازه بزرگش به خوبی پرواز کرد و تقریباً به هری و فایربولت او رسید.

بعدی: 10 قوی ترین ستاره های هری پاتر، رتبه بندی شده

برای خواندن ضربه بزنید
چرا تیتانیا ترسناک ترین نوع شرور است؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.