J Dilla Doc Dilla Time در حال ساخت از Questlove – The Hollywood Reporter است


پس از برنده شدن اسکار خود با تابستان روحاهمیر «کوست لاو» تامپسون و دو وان پنج اینترتینمنت او برای یک پروژه غیرداستانی جدید درباره جی دیلا، تهیه کننده فقید موسیقی، قرارداد امضا کردند.

دیلا تایم با توجه به توضیحات پروژه، «زندگی کوتاه و تأثیر فراگیر و تا حد زیادی نامشخص تهیه کننده موسیقی، جی دیلا» را مستند خواهد کرد. دیلا با برخی از بزرگ‌ترین نام‌های هیپ‌هاپ در دهه 90 و اوایل دهه 00، از جمله Questlove، و همچنین Q-Tip of A Tribe Called Quest، Common و Erykah Badu کار کرد. سایر همکاران عبارتند از Ye, Dr. Dre و Pharrell Williams و تأثیر او را می توان در نسل جدید هیپ هاپ مانند Kendrick Lamar، Flying Lotus، Kamasi Washington و Hiatus Kaiyote شنید.

تامپسون و دو وان فایو دوباره با هم تیم خواهند شد تابستان روح تهیه کننده جوزف پاتل در فیلم، که تهیه کنندگی و کارگردانی مشترک با داربی ویلر را بر عهده خواهد داشت. نیویورک تایمز نویسنده پرفروش Dan Charnas، Cinetic Medi و Scenario Media نیز در این پروژه شریک هستند.

دیلا تایم با همکاری املاک جیمز دیویت یانسی (معروف به جی دیلا) تولید خواهد شد که به نفع دو فرزند او، برادر کوچکتر و مادرش است. در بیانیه ای، املاک و بازوی تولید آن، Pay Jay Productions Inc.، گفت: «مفتخر است که برکت خود را به پروژه شگفت انگیزی که توسط فیلمسازان باهوش و با استعدادی که جی دیلا را می‌شناختند، می‌بخشد.»

در ادامه بیانیه آمده است: «ما به قضاوت اهمیر، جوزف، دان و سناریو اعتماد داریم تا زندگی، موسیقی و میراث دیلا را به جایگاه شایسته خود در کانون نوآوران بزرگ موسیقی ارتقا دهیم. و فیلم آنها تنها پروژه مستندی است که ما آن را تایید کرده‌ایم.»

این مستند بر اساس کتاب پرفروش چارناس ساخته خواهد شد دیلا تایم: زندگی و زندگی پس از مرگ جی دیلا، تهیه کننده هیپ هاپ که ریتم را دوباره اختراع کردکه زندگی هنرمند متولد دیترویت را روایت می کند که در 32 سالگی بر اثر یک بیماری خونی نادر درگذشت. همچنین تأثیر دیلا بر موسیقی پاپ مدرن را بررسی خواهد کرد، به ویژه از طریق استفاده پیشگامانه و اصیل وی از دستگاه درام. این پروژه به‌عنوان «بخشی از زندگی‌نامه، بخشی موسیقی‌شناسی، و بخشی مدیتیشن موسیقیایی، با بینش برخی از تأثیرگذارترین و نوآورانه‌ترین صداهای موسیقی مدرن» توصیف می‌شود.

برای خواندن ضربه بزنید
کریگ تی نلسون تصمیم گیری شرکتی را در عصر استریم فراخوان می دهد - هالیوود ریپورتر

شرکای دو وان پنج تامپسون، زاراه زولمان، شاون گی و طارق تروتر نیز به عنوان تهیه‌کنندگان اجرایی در این فیلم حضور خواهند داشت. دیلا تایم. همراه با پاتل و ویلر، چارناس، رودریگو باسکونان، آنوپا میستری (نتفلیکس تکامل هیپ هاپ) تولید خواهد کرد. دانا اوکیف و سینتیک مدیا نیز تهیه کننده اجرایی هستند که حقوق توزیع را نیز به عهده خواهند داشت.

“توضیح نبوغ موسیقی ماموریت من است. Questlove در بیانیه ای گفت: اینکه بتوانم در مورد موسیقیدانی که بیشترین تأثیر را روی من داشته است به دنیا بگویم رویایی است که به حقیقت پیوسته است. نه فقط برای من، بلکه برای یک نسل کامل از نوازندگان که همه آنها را می شناسند و دوست دارند. جی دیلا معلم ما بود. و آنچه او به ما آموخت این بود که چگونه ریتم را به روشی که قبلاً احساس کرده بودیم احساس کنیم. من بسیار مفتخرم که بخشی از ارائه داستان او به جهان از طریق این مستند هستم.”

دو وان فایو اخیراً به‌عنوان تهیه‌کننده اجرایی در فیلم Doc فعالیت کردند نسل درباره کشف آخرین کشتی برده شناخته شده که به طور غیرقانونی آفریقایی های برده شده را به آمریکا منتقل می کند. پس از اولین نمایش ساندنس در سال 2022، نتفلیکس و رئیس جمهور باراک اوباما و میشل اوباما’s Higher Ground این فیلم را خریداری کردند که اکنون قرار است در 21 اکتبر اکران شود.مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.