10 شخصیت مارول که نمی‌دانستید منادیان گالاکتوس هستند


از زمانی که او برای اولین بار در چهار شگفت انگیز شماره 48توسط Stan Lee، Jack Kirby، Joe Sinnott و Artie Simek، Galactus همیشه منادی برای یافتن دنیاهای جدیدی برای بلعیدن او داشت. مشهورترین منادی Taa-an، سیلور سرفر، ستاره شناس جوانی به نام نورین راد بود که از گالاکتوس خواست در ازای خدمت به او، سیاره خود، Zenn-La را نجات دهد. با این حال، سیلور سرفر تنها شخصیت مارول نبود که به عنوان منادی گالاکتوس خدمت کرد.


مطالب مرتبط: 10 بهترین ظاهر کمیک Galactus، رتبه بندی

دیگرانی مانند Terrax the Tamer، Gabriel Lan و Nova موقعیت سرنوشت ساز را به دست گرفتند. برخی از آنها قدرت کیهانی را برای مدت زمان زیادی تحت کنترل داشتند و برخی دیگر فقط برای یک لحظه. چه به میل یا به زور توسط دست شیطانی گالاکتوس، برخی از منادیان شگفت‌انگیزتر از دیگران بودند.

10 Sabretooth به طور خلاصه قدرت کیهانی را به کار گرفت

Victor “Sabretooth” Creed که توسط کریس کلرمونت و جان بایرن خلق شده بود، در ابتدا به عنوان یکی از خطرناک ترین شرورهای مردان ایکس شناخته می شد. با این حال، همسویی اخلاقی او در طول سال ها به آرامی و پیوسته شروع به تغییر کرد. Sabretooth Earth-295 در حالی که از قضا از Power Cosmic Galactus استفاده می کرد، به یک قهرمان تبدیل شد.

در حین تبعیدیان شماره 88 – توسط تونی بدارد، پل پلتیه، ریک ماگیار، ویل کوئینتانا و دیو شارپ –Sabretooth و تیم در نهایت به Earth-552 رسیدند، یک جهان جایگزین که در آن Galactus از زمین در برابر نسخه شرور Silver Surfer محافظت کرد. سابرتوث برای جلوگیری از او از گالاکتوس خواست تا او را به منادی خود تبدیل کند و سپس از Power Cosmic علیه سیلور سرفر استفاده کرد. زمانی که گالاکتوس به او فرصت ماندن و خدمت به او را داد، سابرتوث بازگشت به تبعیدیان را انتخاب کرد.

9 عمه مرد عنکبوتی به او غذا داد و چشمک می زند

به طور تصادفی، خاله می در نهایت در سیرک در کنار فرانکلین ریچاردز نشست Marvel Team-Up #137 توسط مایکل کارلین، گرگ لاروک، مایک اسپوزیتو، باب شارن و جو روزن. گالاکتوس سعی کرد بچه را به منادی بعدی خود تبدیل کند، اما فرانکلین قدرت خود را به سمت خاله می منحرف کرد و او را به گلدن اولدی تبدیل کرد.

هنگامی که گالاکتوس به عمه می دستور داد تا برای او غذا پیدا کند، فرانکلین یک بسته توینکلز به او داد که شرور عاشق آن بود. برای راضی کردن گالاکتوس، عمه می مجبور شد تمام چشمک های دنیا را جمع کند. وقتی این کافی نبود، گلدن اولدی او را با پسر خمیری آشنا کرد، که منادی جدید او شد و سیاره‌هایی را برای خوردن گالاکتوس پخت.

8 همسر موج سوار نقره ای شغل خود را در یک جهان جایگزین پیدا کرد

وقتی نورین راد داوطلب شد تا منادی گالاکتوس شود، این کار را کرد تا گالاکتوس از دنیای خود و معشوقش، شالا بال، چشم پوشی کند. در Earth-8327، زمانی که گالاکتوس پس از خیانت سیلور سرفر برای خوردن Zenn-La بازگشت، شالا پیشنهاد داد که منادی جدید او شود.

متأسفانه، هنگامی که نورین به Zenn-La بازگشت، گالاکتوس خاطرات شالا را گرفته بود، بنابراین او را نشناخت. در پایان، شالا به زندگی خود در Zenn-La بازگشت، در حالی که سیلور سرفر نقش خود را به عنوان منادی گالاکتوس بازی کرد و این زوج مهم مارول را بار دیگر از هم جدا کرد.

7 دازلر در ابتدا نمی خواست منادی گالاکتوس باشد

چه می شود اگر؟ شماره 33 – توسط دن فینگروث، مایک ووسبورگ، جان داگوستینو، جورج روسوس و دایانا آلبرز – در Earth-8207 اتفاق می‌افتد، جایی که آلیسون بلر، با نام مستعار دازلر، منادی کهکشان شد. در پی وقایع خیره کننده شماره 11 (توسط دن فینگروث، تام دی فالکو، فرانک اسپرینگر، وینس کولتا، دان وارفیلد و جو روزن)، گالاکتوس تراکس را به خاطر شورشش مجازات می‌کند و او را به سیاه‌چاله تبعید می‌کند.

مطالب مرتبط: 10 جهش یافته از فهرست C که باید به مردان ایکس بپیوندند

گالاکتوس که به یک منادی جدید نیاز دارد، دازلر را مجبور می کند تا موقعیت را به دست گیرد و قهرمان فقط برای نجات زمین می پذیرد. به اندازه کافی خنده دار، او و گالاکتوس با هم پیوند برقرار می کنند، بنابراین او در نهایت او را آزاد می کند. متأسفانه، زمانی که دازلر به زمین بازمی‌گردد، یک زمین بایر پسا آخرالزمانی را کشف می‌کند و تصمیم می‌گیرد تا آخر عمر به گالاکتوس بازگردد.

6 مرد آهنی گالاکتوس را فریب داد تا او را شکست دهد

در قسمت “نگهبانان و شوالیه های فضایی” از فصل اول Avengers Assembleتونی استارک خود را تسلیم گالاکتوس کرد و با کمال میل منادی او شد. دریافت Power Cosmic زره او را به شدت تغییر داد که زیبایی زرد تیره ای به خود گرفت.

جای تعجب نیست که اتحاد مرد آهنی با گالاکتوس فقط یک ترفند برای نابودی او بود. هنگامی که او اعتماد گالاکتوس را به دست آورد، قهرمان او را به سمت سیاره ای با هسته اورانیوم ناپایدار هدایت کرد. این به طور موثری گالاکتوس را بخواباند و توانایی های قدرت کیهانی مرد آهنی را از بین برد.

5 هالک به شکن جهان در زمین تبدیل شد-10223

چه می شود اگر؟ هالک جنگ جهانی شماره 1 توسط Mike Raicht، Lucio Parrillo و Jeff Powell – به World Breaker منشأ جدیدی داد. پس از تبدیل شدن به تنها بازمانده تهاجم اسکرول، هالک دلشکسته موج سوار نقره ای را احضار کرد تا گالاکتوس زمین-10223 را مصرف کند. موج‌سوار نقره‌ای موافقت کرد و به این نتیجه رسید که این پایان کار او با گالاکتوس است.

بروس بنر موافقت کرد که به عنوان منادی جدید گالاکتوس در ازای پاک کردن خاطرات خود از عزیزان از دست رفته خود کار کند. پس از این، هالک تبدیل به ورلد بریکر شد. اگرچه حماسی بود، اما یکی از دلخراش ترین داستان های مارول باقی ماند.

4 اگر چه؟ شماره با گالاکتوس با مامور پست چهار شگفت انگیز همکاری کرد

چه می شود اگر؟ #34توسط باب بودیانسکی و ریک پارکر، مجموعه‌ای از تاریخ‌های عجیب و مضحک در دنیای مارول در سال 1982 است، مانند «چه می‌شد اگر چهار شگفت‌انگیز موز بودند؟» “اگر بلک بولت دچار سکسکه شود چه؟” یا “اگر ویلی لامپکین هرالد گالاکتوس بود چه می شد؟”

در این آخرین داستان، ویلی لومپکین، پستچی دوست داشتنی ساختمان باکستر که با شوخی شروع کرد، به پیام رسان گالاکتوس تبدیل شد. این داستان نشان می‌دهد که او نامه‌ای از گالاکتوس را با استفاده از یک کیسه پستی درخشان به چهار شگفت‌انگیز تحویل می‌دهد. از آنجایی که این موضوع بیشتر یک شوخی بود، ویلی نتوانست توانایی های خود را با Power Cosmic افزایش دهد.

3 فرانک قلعه در نقش روح سوار سیاره خود را به گالاکتوس پیشنهاد کرد

پس از انعقاد قرارداد با مفیستو، فرانک کسل تبدیل به Ghost Rider جدید شد. هنگامی که گالاکتوس به دنبال تانوس به زمین آمد، فرانک به زمین مرده در ازای کمک او برای انتقام از تانوس پیشنهاد داد. پس از اینکه گالاکتوس فرانک را منادی خود کرد، آنها در جهان پرسه زدند و به افسانه تبدیل شدند.

مطالب مرتبط: 10 قهرمان مارول با بیشترین تعداد کشتار

متأسفانه، زمانی که تانوس سر گالاکتوس را برید، جامعه آنها به پایان رسید تانوس شماره 16توسط دانی کیتس، جف شاو، آنتونیو فابلا و کلیتون کاولز. پس از این، تانوس به Ghost Rider این فرصت را داد تا بدخواهان را از طریق چندجهانی مجازات کند، که او پذیرفت. جای تعجب نیست که وفاداری فرانک زیاد دوام نیاورد.

2 Daredevil، Spider-Man و Jessica Jones با هم برای Galactus کار کردند

جنگ های مخفی نیز شماره 1اثر جاناتان هیکمن، برایان چوریلا، و چند خالق دیگر، یک کمیک فراداستانی درباره خود هیکمن پس از اجرای بازی است. جنگ های مخفی و در زندگی واقعی با شخصیت های مختلف مارول آشنا می شود. در این سریال عجیب، گالاکتوس یک وبلاگ نویس مواد غذایی است که بر آشپزخانه جهنم، یک دامنه در دنیای جنگ، حکومت می کند.

Spider-Man، Daredevil و Jessica Jones از Earth-76173 به عنوان منادیان کهکشان کار می کنند. البته با توجه به ماهیت شوخی این سریال، این قهرمانان به سختی شرور هستند. درعوض، آنها کل موضوع را صرف اتصال مجدد Wi-Fier برای Galactus کردند تا وبلاگ خود را به روز کند.

1 God Of Thunder برای Galactus On Earth-717 کار کرد

ثور خدای تندر در سال 2005 منادی کهکشان بود. در زمین-717، چه می شود اگر: ثور شماره 1 – توسط رابرت کرکمن، مایکل آون اومینگ، وال استیپلز و دیو لانفر – جهانی را دنبال می کند که در آن ثور پذیرفت که برای نجات آسگارد منادی گالاکتوس شود. متأسفانه غیبت ثور به لوکی اجازه داد به خانواده اش خیانت کند، بنابراین ثور مجبور به بازگشت شد.

برای جلوگیری از لوکی، ثور به گالاکتوس اجازه داد تا خرابه‌های آسگارد را بخورد، زیرا می‌دانست که آسگارد یک مکان نیست، بلکه مردم آن است. پس از نجات دوستان و خانواده‌اش، ثور به Galactus بازگشت زیرا می‌دانست که می‌تواند آسیب‌های شرور را در سراسر جهان به حداقل برساند. طبق کمیک، او دیگر هرگز دیده نشد.

بعدی: ثورهایی که باید در نظر گرفته شوند: 20 نسخه قوی ثور

برای خواندن ضربه بزنید
حلقه های قدرت سرانجام LOTR Lore را به شکلی بزرگ در آغوش گرفتند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.