بازگشت کیت رانیر و نانسی سالزمن از NXIVM – هالیوود ریپورتر


نذر با فصل دوم شش اپیزودی بازمی‌گردد، و نوید یک نمای نادر از درونی‌ترین دایره بنیانگذار NXIVM، کیت رانیر، از جمله نانسی سالزمن، یکی از بنیانگذاران آن را می‌دهد.

سالتزمن، رئیس NXIVM و یکی از بنیانگذاران NXIVM با رانییر، در تریلر (زیر)، که همچنین صحبت های رانیر از زندان را نشان می دهد، می گوید: «کل شرکت من نابود شد و تمام زندگی من از هم پاشید. «با ورود به این موضوع، فکر کردم کیت بی گناه است. من اشتباه کردم،» سالتزمن به فیلمسازان می گوید.

نذر، قسمت دوم با شروع محاکمه رانیر، با پایان دادن به حکم، شروع می شود. ادامه این فیلم به کارگردانی Jehane Noujaim در 17 اکتبر با اپیزودهای هفتگی در HBO و HBO Max پخش می شود.

در این دو سال اتفاقات زیادی افتاده است نذر اولین بار NXIVM را در معرض مخاطبان اصلی قرار داد.

NXIVM، شرکتی که خود را به عنوان یک گروه خودیاری که در واقع یک فرقه جنسی مخفی را اداره می‌کردند، و رهبر آن رانییر، موضوع مستند 9 قسمتی HBO بودند که در پاییز 2020 پخش شد. تحسین، دسترسی گسترده ای را به خودی ها و اعضای سابق فرقه NXIVM ارائه کرد و تبدیل به یک موفقیت برای کابل شد.

این سریال در مجاورت محاکمه فدرال رانیر و در اکتبر 2020، یک هفته پس از آن پخش شد. نذردر پایان پخش شد، رانیر پس از محکوم شدن به هفت جنایت مرتبط با آنچه که دادستان به عنوان یک فرقه جنسی در NXIVM توصیف کردند، به ۱۲۰ سال زندان محکوم شد.

نذر به افشای زیرگروه فرقه جنسی، بخشی به نام DOS (“Dominus Obsequious Sororium”) کمک کرد که اعضای زن NXIVM را به صورت فیزیکی با حروف اول Raniere علامت گذاری می کردند، شستشوی مغزی داده می شدند و به بردگی جنسی وادار می شدند، در میان سایر شرایط توهین آمیز.

برای خواندن ضربه بزنید
پیتون منینگ پروداکشن اوماها وارد معامله محتوایی با رسانه Mush کازین سال شد - هالیوود ریپورتر

در میان متهمان همکار رانیر، آلیسون مک، بازیگر سابق، یک “استاد” DOS بود که به دلیل دزدی و توطئه مرتبط با مشارکتش در NXIVM به سه سال زندان محکوم شد. و دختر سالزمن، لورن سالزمن، که به خاطر نقشش در این گروه به پنج سال حبس تعلیقی و 300 ساعت خدمات اجتماعی محکوم شد.

نانسی سالزمن به 42 ماه زندان محکوم شد و به پرداخت 150 هزار دلار جریمه محکوم شد. جنایات او شامل سرقت هویت منتقدان گروه و هک کردن حساب‌های ایمیل آنها و همچنین توطئه برای ویدیوهای پزشک بود که نشان می‌داد او دروس NXIVM را تدریس می‌کرد.

فصل دوم از نذر دارای دسترسی انحصاری به Raniere و Nancy Saltzman است، مصاحبه های تلفنی اختصاصی با Raniere از زندان و “دسترسی گسترده” به Salzman در حالی که او نقش خود را در ظهور NXIVM بررسی می کند، رابطه خود را با Raniere و “در نهایت با مشارکت او در رشد یک مبارزه می کند. سازمانی که متهم به پرورش رفتار غارتگرانه و فعالیت مجرمانه بود.»

نانسی سالتزمن برای مصاحبه در «نذر، قسمت دوم» نشسته است

با حسن نیت از HBO

فصل اول با اشاره به فصل دوم به پایان رسید، زمانی که مصاحبه‌های سالزمن و رانیره را که دومی از سلول زندانش بود، مورد تمسخر قرار داد. او در حال حاضر در نشان داده شده است بخش دوم تریلر از پشت میله‌ها، در حالی که صداپیشگی او این سوال را مطرح می‌کند که مارک‌ها چگونه باید انجام شوند: «به نظر شما شخصی که برندینگ می‌شود باید کاملاً برهنه باشد و به نوعی نزدیک میز باشد، تقریباً مانند یک قربانی؟»

اما تریلر بیشتر بر سالتزمن تمرکز دارد، بازیکن کلیدی Reniere که در نهایت با سازندگان فیلم می‌نشیند. بخش دوم. مارک ویسنته، افشاگر و فیلمساز NXIVM که عمدتاً در اولین مستند ظاهر شد، می‌پرسد: «من نمی‌دانم که او واقعاً بیدار می‌شود یا فقط سعی می‌کند خود را نجات دهد.

در پس‌زمینه دادگاه فدرال ایالات متحده علیه کیت رانییر، فصل دوم سفرهای حقوقی و احساسی بنیان‌گذاران، حامیان و جداشدگان گروه را دنبال می‌کند، زیرا مدارک جدید و افشاگری‌های خیره‌کننده آشکار می‌شود، در حالی که دادستان‌های فدرال و دفاعیات خود را نشان می‌دهند. وکلای دادگستری در کانون توجه ملی شرکت می کنند.

در لاگ لاین آمده است:نذر، قسمت دوم راه‌های متعددی را نشان می‌دهد که رانیر و حلقه‌های درونی قابل اعتمادی از شرکا برای القای زنان به فرقه‌ای زنانه به نام DOS، نامی که از مخفف لاتین به معنای «استاد زنان مطیع» گرفته شده است، توطئه کردند. از جمله فیلم‌های روشن‌کننده از NXIVM و شهادت دلخراش از محاکمه، نذر، قسمت دوم فراتر از سرفصل ها می رود تا عمیقاً به ماهیت دستکاری روانی بپردازد. این سریال همچنین از مدافعان سرسخت کاری که رانیره و سالزمن با برنامه های موفقیت اجرایی خود رهبری کردند، می شنود.

سایر شرکت‌کنندگان شامل اعضای سابقی هستند که در اولین مستند ویسنته، بانی پیس، سارا ادمونسون، ورو جاسپیدو، کارن آنترینر حضور داشتند. حامیان رانیر مارک الیوت، نیکی کلاین (همسر سابق مک)، میشل هاچت، ادواردو آسونسولو. نیویورک پست گزارشگر محاکمه امیلی ساول؛ وکیل مدافع مارک آگنیفیلو؛ دادستان ارشد مویرا پنزا؛ و دایان بنسکوتر، کارشناس دستکاری روانی.

نذر، قسمت دوم محصول فیلم مستند HBO به کارگردانی نجیم است. تولید شده توسط مونا الدایف، دن هکر، ریچارد هانکین، جان میلر-مونزون و کلر رید. تهیه کننده مشترک مارینا نیتو ریتگر و هانا وورکر. تهیه کنندگی اجرایی توسط کریم عامر، جرالین وایت دریفوس، نینا فیالکو، لین دیویس لیر، مایک لرنر و جیهان نوجیم بر عهده دارند. روزادل وارلا تهیه کننده سریال است و نانسی آبراهام، لیزا هلر و سارا رودریگز برای اچ بی او تولید می کنند.مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.