Reboot Reboot’s Meta Sitcom Revival از سازنده ‘Modern Family’ – The Hollywood Reporter


چند دقیقه بعد راه اندازی مجدد، یک بازیگر خودمهم (کیگان-مایکل کی) فیلمنامه یک کمدی جدید و پرهیاهو را در دست می گیرد. او به دوست دختر شکاک خود می‌گوید: «این هم خنده‌دارترین چیزی است که تا به حال خوانده‌اید، و هم یک بار هم نمی‌خندید». این یک خط مضحک است، اما توصیفی کاملاً غیرمنصفانه از نوع خاصی از کمدی تحسین‌شده تلویزیونی نیست: تاریک، نامتعارف و پرستیژ، با شوخی‌هایی که بیشتر از غلغلک دادن به آن‌ها می‌خواهند کبود شوند.

راه اندازی مجدد این نمایش نیست راه اندازی مجدد نمایشی است که برای خنده‌های واقعی و با صدای بلند اجرا می‌شود و اغلب آنها را دریافت می‌کند – به لطف نوشته‌های زیرکانه، بازیگران ترقه‌باز و تمایلی شاد برای رفتن به دنبال طنز گسترده، مثلاً یک بهمن پاپ کورن (البته با آگاهی) چشمک). اگر نه آنقدر که می تواند برنده باشد و نه دلچسب باشد، به نوعی بخشی از جذابیت آن است. در بهترین حالت، لمس سبک آن باعث می‌شود که جمعیت خشنودتر شود که نسبت به سریال‌های کمدی کلاسیک استیو لویتان، که آثارش از بال به خانواده مدرن، حرفه خود را بر اساس آن بنا کرده است، اما این همان لذت های آرامش بخش را به ارمغان می آورد.

راه اندازی مجدد

خط پایین

طنز شوبیز باعث خنده های دلنشین می شود، نه خون.

با این حال، یافتن و حفظ آن تعادل گاهی اوقات یک چالش است. در ابتدا، راه اندازی مجدد به نظر می رسد که به طنز نمایش بیز از همه آن متمایل است. این سریال با هانا (راشل بلوم)، نویسنده جوانی شروع می‌شود که تازه از محبوبیت جشنواره‌ای با عنوانی غیرقابل چاپ شروع می‌کند، و هولو را به ایده بزرگش می‌پردازد: احیای به سمت راست بالا بروید، یک کمدی کم نظیر خانوادگی از دهه 90، به عنوان نسخه ای جدی تر و کمتر سالم از خود. (این به نظر من کمی عجیب است راه اندازی مجدد از لحاظ فنی در مورد راه اندازی مجدد نیست، با توجه به اینکه روابط عمومی استودیویی چقدر می تواند در مورد تقسیم موها بین راه اندازی مجدد، بازسازی، “تصور مجدد”، احیا و دنباله ها باشد. اما من فکر می کنم “احیاءمی‌توانست یک درام زامبی یا چیز دیگری را پیشنهاد کند.)

برای خواندن ضربه بزنید
جیمز گان در حال نوشتن «ویژه تعطیلات نگهبانان کهکشان» تنها در چند ساعت و آخرین آخرین فیلم «نگهبانان» خود صحبت می‌کند.

پس از اطمینان یافتن از اینکه، بله، مردم «هنوز در حال راه‌اندازی مجدد هستند» – مثل اینکه به هر کسی در هالیوود در سال 2022 باید این موضوع گفته شود – مدیر اجرایی به او چراغ سبز نشان می‌دهد. به طور خلاصه، هانا باند اصلی را که مجموعه ای از کلیشه های آشنای هالیوود است، دوباره متحد می کند. علاوه بر شخصیت کی، رید تحصیل کرده در مدرسه درام ییل، قطار غرق شده کمی اصلاح شده (کش جانی ناکسویل)، دوشس تبدیل به بی لیستر (جودی گریر بری)، بازیگر کودکی که هرگز بزرگ نشد (زک کالوم ورثی) وجود دارد. و در نهایت، خالق بازگشت کننده نسخه اصلی به سمت راست بالا بروید (گوردون پل رایزر)، که سلیقه و روش او بسیار قدیمی تر از هانا است.

درگیری ناگزیر رخ می دهد، با خطوط گسل از هر طرف – بین Boomers و Zillenials در اتاق نویسندگان. بین بری و یک هنرپیشه جوانتر (آلیا شانل اسکات تیمبرلی، تازه از یک نمایش واقعیت تخیلی به نام لعنت به کوه بادی) او را رقیب خود می بیند. بین زک و افراد زیادی که به نظر می‌رسد علاقه‌ای به جدی گرفتن ستاره فیلم‌های بی‌هدف مستقیم به ویدیویی مانند پذیرش غیرممکن، 12 پسر عصبانی و گوژپشت نوتردام بالا.

در مقابل، در این میان، راه اندازی مجدد احساس می شود محصول یک ماشین خوب روغن کاری شده است. تقریباً همه بازیگران کلیدی آن کهنه‌سربازان تلویزیون هستند، و اگرچه جای تعجب نیست که، برای مثال، رایزر جذابیت بی‌هیجانی را از خود نشان می‌دهد، حتی زمانی که در حال توهین به کل اتاق پر از 20 نفری است که توسط هانا استخدام شده است، یا اینکه گریر می‌داند چگونه یک نقطه‌گذاری را مشخص کند. طغیان عاطفی از بری با حالت صورت اغراق آمیز، دیدن آن کمتر سرگرم کننده نیست راه اندازی مجدد آنها را در ترکیب های مختلف در هشت قسمت نیم ساعته از یکدیگر جدا کنید.

برای خواندن ضربه بزنید
دیمین لوئیس نقش خون آشام های دوقلو را در کمدی تاریک The Radleys بازی می کند - هالیوود ریپورتر

راه اندازی مجددتقلید مسخره آمیز صنعت هرگز به شوخ طبعی کوبنده a نزدیک نمی شود بری یا الف بوژاک سوارکار، و سعی نمی کند. این کار در چند مورد خوب اتفاق می افتد، مانند زمانی که یک مدیر اجرایی (الین کریستا ماری یو) با خوشحالی می گوید که “در طنز تازه کار است” قبل از اینکه خودش را به عنوان معاون کمدی Hulu نشان دهد، که عملاً به طور تصادفی پس از یک رشته گیج کننده از شرکت های بزرگ به این موقعیت رسیده است. ادغام ها

و فیلمنامه‌های نمایش بر خودارجاعی بودن سنگینی می‌کنند. وقتی نویسنده‌ای به تمسخر می‌آید که «در زندگی واقعی، مردم دقیقاً در لحظه‌ای که شما به آن‌ها نیاز دارید، به چیزهایی دست و پا نمی‌زنند»، می‌دانید که این دقیقاً همان چیزی است که در شرف وقوع است. اما خارهای آن آنقدر طراحی نشده اند که خون را بکشند، مثل یک مجری زشت در مراسم اهدای جوایز، با بازیگوشی به مخاطبان آگاه ضربه بزنند.

هر چند با ادامه فصل، راه اندازی مجدد به طور فزاینده ای از طنز به سمت احساسات روی می آورد که ریشه در پیوندهای قدیمی ترمیم شده و پیوندهای غیر منتظره جدید دارد. محور همیشه کار نمی کند. تمایل سریال به پذیرفتن شخصیت‌های خاردار و روابط مشاجره‌آمیز در حالی که نوک انگشتان پا در قلمروی واقعاً خاردار می‌چرخد به این معنی است که لحظات در آغوش گرفتن و یادگیری آن در برخی موارد سرگرم‌کننده و در برخی دیگر بیش از حد به نظر می‌رسد. این یک چیز برای دو همکار است که هرگز واقعاً با هم کنار نیامده‌اند تا اختلافات خود را با بی‌اعتنایی به ستاره راهرو مشاهیر چاک لور حل کنند. این یکی دیگر از رابطه‌ای است که ریشه در تروما دارد و به دهه‌ها قبل برمی‌گردد تا پس از چند قسمت کوتاه احترام گرمی به خود بگیرد.

برای خواندن ضربه بزنید
کیت بکینسیل در درام کاترین هاردویک - هالیوود ریپورتر

بدون اسید کافی برای متعادل کردن شیرینی آن، تلاش‌های نمایش برای ایجاد احساسات عمیق‌تر می‌تواند به سمت ملایمت گرایش پیدا کند. در چنین محاسبات اشتباهی است که راه اندازی مجدد به نظر می رسد از خود مطمئن نیستید – در مورد اینکه چگونه می توان بین شوخی و جدیت تعادل برقرار کرد، در مورد اینکه کجا بین راحتی و پیچیدگی مرز کشید. فصل با یک یادداشت غافلگیرکننده به پایان می‌رسد که نشان می‌دهد می‌تواند در فصل‌های آینده عمیق‌تر شود، احتمالاً به قیمت طنز گازدار خودش.

اما این سریال زمانی که به دنبال خنده صادقانه به عنوان ستاره شمالی خود است، در بهترین حالت خود قرار دارد. گوردون، در یک لحن آغشته به مارتینی که به عنوان دفاعی متا از همان اثر عمل می کند راه اندازی مجدد درگیر است، پرونده را بهتر از من می سازد: «شما می توانید میلیون ها نفر را بخندانید. گوردون به بازیگری شرمنده که برای مطالب سنگین‌تر فریاد می‌کشید، می‌گوید: «و برای نشان دادن آن در دنیا، برای اینکه مردم در پایان روز بدشان کمی شادی کنند، لعنت به شما که قدر آن را نمی‌دانید.» «چون به خدا سوگند، این کار به اندازه‌ای نیکو و محترم است که انسان می‌تواند انجام دهد».مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.