زمانی که Prime Eternal Druig برای اولین بار کمپین نسل کشی خود را علیه جهش یافته های دنیای مارول آغاز کرد، این یک لحظه تعیین کننده نه تنها برای ساکنان کراکوا، بلکه برای کل جهان بود. با دیدن تهدیدی که جنگ صلیبی دروگ ایجاد کرد، قدرتمندترین قهرمانان زمین این کار را به عهده گرفتند که غیرممکن ها را انجام دهند و به یک خدای آسمانی که زمانی سقوط کرده بود، زندگی جدیدی ببخشند. اگرچه آنها در توقف جنگ موفق بودند، اما چیزی که در ازای آن دریافت کردند یک روز بود تا ثابت کنند که زمین ارزش هر چیزی غیر از نابودی کامل را دارد. متأسفانه بشریت شکست خورده است.

AXE: روز داوری شماره 4 (توسط کیرون گیلن، والریو شیتی، مارته گراسیا و کلیتون کاولز از وی سی) انتقام‌جویان، مردان ایکس و معدود ابدی‌ها را می‌یابد که مایل به مبارزه علیه رژیم دروگ هستند و تنها آخرین فرصت برای نجات جهان از فراموشی باقی مانده است. به لطف قدرت Uni-Mind، قهرمانان می توانند شرور را از موقعیت خود به عنوان Prime Eternal بیرون کنند و اروس، با نام مستعار Avenger Starfox را به جای او نصب کنند. تایتان قدرتمند از آن زمان زمان خود را صرف همدردی با مردم زمین کرده است و خودش یاد می گیرد که اگرچه انسانیت همه خوب نیستند، اما اگر فرصت داده شود، همه آنها می توانند بهتر شوند. متأسفانه، قبلاً یک فرصت داده شده بود و یک روز اضافی هرگز بخشی از معامله نبود.

مطالب مرتبط: مارول مادر یک شرور اصلی را برمی گرداند

شکی نیست که تلاش های اروس از جایگاه قهرمانی و اشراف زاده بوده است. اروس به جای پایبندی به طرح اصلی انتقام‌جویان برای گسترش واقعی عشق در سراسر جهان برای متحد کردن بشر به زور، با همدلی واقعی عمل کرد و آن را به سمت اجداد در نمایش تفاهم و خویشاوندی گسترش داد. اروس با خم نشدن قوانین، حداقل از خود قضاوتی گذرا در سطح تضمین می‌کند، اما حقایق سختی که در این راه آشکار می‌شوند، گواهی بر ناتوانی جهان برای شایسته بودن واقعی است.

مهم نیست که پیشنهاد اروس برای آغاز یک روز جدید چقدر صمیمانه بوده است، این فقط نمونه دیگری از عدم فعالیت در چشمان اجداد بود. تا آنجا که می توان گفت، بشریت علی رغم هر هشداری که داده شده است، همیشه به الگوهای معمول و بی حال خود بازخواهد گشت. تا زمانی که فردایی برای انتظار وجود داشته باشد، مردم همچنان تبدیل شدن به نسخه های بهتر از خود را به تعویق می اندازند. به تعویق انداختن به خودی خود لزوماً یک ویژگی جبران ناپذیر نیست، اما زمانی که راهی جامعه برای اجتناب از تغییرات معنادار شود، جهان در حالت رکود دائمی قرار می گیرد.

مطالب مرتبط: یک شرور کلاسیک مارول فقط کل جهان را تغییر داد

مشاهده همه اینها از منظر بی‌تفاوت Progenitor دلایل کافی برای حذف کامل جهان در چشمان او ارائه می‌کند. با این حال، قضاوت مؤثر کل جهان در یک روز نه تنها ذاتاً اشتباه است، بلکه تقریباً غیرممکن است، حتی برای یک آسمانی.

استفاده از یک روز برای قضاوت در مورد یک شخص ممکن است از دیدگاه آسمانی کافی باشد، اما این زمان تقریباً برای تعیین سرنوشت کل جهان کافی نیست، به ویژه با توجه به اینکه بشریت تا کجا پیش رفته است. در طول چند دهه، ظهور اینترنت نحوه تعامل مردم در هر سطح ممکن را تغییر داده است. بازگشت به یک قرن به عقب درها را به سوی پیشرفت‌های پزشکی بی‌شماری باز می‌کند، و تمدید این بازه زمانی حتی بیشتر نشان می‌دهد که افراد چقدر می‌توانند بهتر شوند. تنها به همین دلیل، قضاوت اجداد درباره زمین در بهترین حالت عجولانه است و در نتیجه محکوم کردن تمام بشریت به خودی خود یک شکست است.


مرگ تبر به هدر جلد جهش یافته 2

بزرگترین متحد Eternals بزرگترین ابرقدرت خود را از دست داد

بعدی را بخوانید