هر هویت لباس استفاده شده توسط بتسی برادوک، رتبه بندی شده است


بتسی براداک اخیراً به نقش جدید Omniversal Majestrix در صفحات شوالیه های X پس از یک نبرد سخت برای کنترل Otherworld. البته، این اولین هویت لباس پوشیده ای نیست که الیزابت «بتسی» برادوک در طول سال ها از آن استفاده کرده است. او قبل از اینکه توانایی های تله پاتی او را در مسیر جدیدی قرار دهد، کار خود را به عنوان یک مدل آغاز کرد.


مطالب مرتبط: 15 ابرقهرمان برتر بریتانیایی در دنیای مارول

برداک ممکن است برای طرفداران به عنوان یکی از قدرتمندترین اعضای X-Men، Psylocke بیشتر آشنا باشد. با این حال، او همچنین نقش کاپیتان بریتانیا را به عهده گرفته است تا Excalibur را در دفاع از جهش‌یافته و محافظت از جهان بزرگ‌تر رهبری کند. بتسی برادوک همچنین مدتی را با قاتل معروف به کوانون ادغام کرد که این امر باعث افزایش بیشتر هویت لباس‌های او شد.

10 اولین نقش او به عنوان مامور برداک در بخش روانی STRIKE بود.

در حالی که او هنوز به مرحله ابرقهرمانی خود نرسیده بود، بتسی برداک زمانی که به عنوان یک مامور با بخش Psi-Division STRIKE شروع به کار کرد، وارد دنیای جاسوسی ابرقدرت شد. ذخیره تاکتیکی ویژه برای شرایط اضطراری کلیدی بین المللی او را برای توانایی هایش به همراه چند تله پات قدرتمند دیگر استخدام کرد.

او چند مأموریت را با بخش Psi-Division STRIKE انجام داد که به او اجازه داد تا به برادر دوقلویش برایان در نقش کاپیتان بریتانیا کمک کند. یک رئیس جنایی به نام Vixen در STRIKE نفوذ کرد و قاتل معروف به Slaymaster را به دنبال روانشناسان فرستاد. مامور برادوک یکی از معدود بازماندگان به لطف برادرش بود، اما او دوباره با Slaymaster با هویت دیگری روبرو شد.

9 Kokoro نسخه ادغام شده Psylock و Katana از کمیک Amalgam بود

را مارول در مقابل دی سی رویداد متقاطع دو جهان کمیک را برای سرنوشت جهان خود با یکدیگر در جنگ قرار داد. با این حال، قهرمانان در عوض با هم ادغام شدند تا جهان آمالگام جدید را ایجاد کنند. تداوم جدید در حال انجام کاراکترهای ادغام شده مارول و دی سی که در مجموعه ای از تک شات ها که شخصیت های منحصر به فرد را بررسی می کنند، نمایش داده می شود.

Psylocke و Katana از DC با هم ادغام شدند تا به Tatsu “Betsy” Braddock تبدیل شوند، یک متاموتانت که به کوکورو نیز معروف بود. او یک تله پات قدرتمند و نینجا با استعداد بود که می توانست تیغه های عرفانی خود را با انرژی روانی قدرتمند کند. کوکورو همچنین یکی از اعضای JLX بود که اعضای X-Men را با فهرست Justice League International ترکیب می کرد.

8 او به طور موقت بدن ملکه متفاوت خود الیزابت سوم را اشغال کرد

بتسی برادوک یکی از اولین رقبا در این مسابقات بود X of Swords مسابقات بین جهش یافته های کراکوا و اراککو. متأسفانه، وقتی شمشیر نور ستاره اش شکسته شد، به نظر می رسید که می میرد. بتسی ناپدید شد، اما Omniversal Majestrix توانست سپاه کاپیتان بریتانیا را دوباره به وجود بیاورد.

مرتبط: هر هویت لباسی که توسط استیو راجرز استفاده شده است، رتبه بندی شده است

بتسی نمرده بود، بلکه در سراسر جهان چندگانه به بدن بتسی برادوک دیگری فرستاده شد. این نسخه از شخصیت به عنوان ملکه الیزابت سوم به تاج و تخت انگلستان رسید و به ساخت دنیایی طرفدار جهش کمک کرد. ملکه الیزابت سوم حتی برنامه‌هایی از قبل ترتیب داده بود که در صورتی که پادشاه با نسخه دیگری از خودش جایگزین شود، بتسی را به واقعیت خود بازگرداند.

7 برادوک اولین باری که به عنوان کاپیتان بریتانیا به عهده گرفت، بانوی بریتانیایی شد

برایان براداک به طور موقت نقش کاپیتان بریتانیا را رها کرد و RCX از بتسی خواست که جایگزین او در این نقش شود. مدیر کنترل منابع مخفیانه مرخصی برایان را مهندسی کرده بود که متأسفانه بتسی را برای شکست آماده کرد. او لباس کاپیتان بریتانیایی همه ساله را پوشید و با قهرمان واقعیت دیگری به نام کاپیتان انگلستان تمرین کرد.

او به عنوان لیدی بریتانیا شناخته شد و تمام قدرت ها و توانایی های کاپیتان بریتانیا را به دست آورد، اما هیچ یک از تجربه های او را نداشت. The Vixen یک بار دیگر اتفاقاتی را دستکاری کرد که لیدی بریتانیا را به رویارویی با Slaymaster سوق داد. وحشیانه او را کتک زد و چشمانش را بیرون آورد و او را نابینا کرد. Brain Braddock گریه روانی او را احساس کرد و Slaymaster را کشت، اما دوران او به عنوان Lady Briton تمام شده بود.

6 ارتباط روانی منقطع او با کوانن به این معنی بود که او نیز روانچ بود

برادوک پس از تبدیل شدن به Psylocke و پیوستن به X-Men دچار یک دگرگونی گیج کننده اما شدید شد. The Hand نظر او را با یک قاتل آسیایی به نام Kwannon تغییر داد. با این حال، توانایی های روانی او منجر به ترکیبی از جوهر آنها نیز شد. این ادغام آگاهی به سرعت به یکی از گیج کننده ترین چیزها در مورد Psylocke تبدیل شد.

کوانون خاطرات و توانایی‌های بتسی برادوک را داشت که باعث شد او هویت لباس خود را به عنوان Revanche به دست آورد. او به دنبال Psylocke بود که احساس می کرد زندگی او را دزدیده است. روانچ و سایلوک در نهایت حقیقت را در مورد ارتباط خود دریافتند. متاسفانه، Revanche به ویروس Legacy مبتلا شده بود. کوانون قبل از مرگ بتسی را به خاطرات و قدرت خود بازگرداند.

5 برادوک پس از از دست دادن خاطراتش به بانوی ماندارین تبدیل شد

زمانی که بتسی برای اولین بار به عنوان Psylocke به X-Men پیوست، در بدن اصلی بریتانیایی خود بود. با این حال، تیم از طریق محاصره خطرناک عرفانی عبور کرد تا از حمله Reavers فرار کند. Psylocke در ساحلی در ژاپن بیدار شد و هیچ خاطره ای نداشت. او توسط دست پیدا شد که ذهن او را به بدن کوانون منتقل کرد.

آنها او را به قاتل خصوصی The Hand که برای کار برای ماندارین فرستادند، شستشوی مغزی دادند. او کت و شلوار زرهی سنگینی پوشید و نام لیدی ماندارین را به خود گرفت. بتسی در نهایت پس از اینکه از طریق تله پاتی با ولورین ارتباط برقرار کرد، خاطرات خود را دوباره به دست آورد و هویت جنایی خود را رها کرد. با این حال، او هنوز هم گاهی اوقات از زره لیدی ماندارین در هواپیمای Astral استفاده می کند.

4 پسایلوک پس از قرار گرفتن در معرض طلوع زرشکی به ملکه سایه تبدیل شد

مردان ایکس زمانی تلاش کردند تا قاتل جهش یافته شرور Sabretooth را اصلاح کنند، پس از اینکه ولورین پنجه های او را در مغز او فرو کرد. وقتی Sabretooth در نهایت فرار کرد، قبل از اینکه بقیه مردان ایکس بتوانند او را متوقف کنند، Psylocke را به طور مرگبار زخمی کرد. Wolverine و Archangel به دنبال درمان عرفانی معروف به Crimson Dawn بودند که به طور کامل Psylocke را شفا داد.

مطالب مرتبط: بتسی برداک: 5 دلیل برای اینکه او در نقش سایلاک بهتر است (و 5 دلیل که او در نقش کاپیتان بریتانیا بهتر است)

قرار گرفتن در معرض طلوع زرشکی او را تغییر داد و او توانایی حرکت بین سایه ها را به دست آورد. با این حال، او همچنین هدف موجود عرفانی معروف به Kuragari شد. او Psylocke را خراب کرد تا ملکه سایه او شود، اگرچه فرشته فرشته او را آزاد کرد. هنگامی که پادشاه سایه سعی کرد او را فاسد کند، شکل اختری او نیز نسخه ساده شده ای از هویت ملکه سایه او را به خود گرفت.

3 او برای مدت کوتاهی به سوارکار آخرالزمان معروف به مرگ تبدیل شد

Besty Braddock در طول زمان حضورشان در X-Men به وارن ورتینگتون III/Archangel بسیار نزدیک شده بود. این دو رمانتیک همچنین در تیم مخفی X-Force با هم کار کردند. زمانی که Archangel تسلیم برنامه های Apocalypse شد و تبدیل به Dark Angel شد، با معشوقش جنگید. او که می دانست نمی تواند او را بکشد، تصمیم گرفت در آخرین تلاش برای کمک به او به او بپیوندد.

او با استفاده از انرژی های آسمانی دانه مرگ، او را به سوارکار تاریک آخرالزمان خود که به عنوان مرگ شناخته می شود، تبدیل کرد. در حالی که او لباس زیادی نداشت، کلاه ایمنی او به عنوان Death کمی شبیه زره Lady Mandarin او بود. او با X-Force جنگید، اگرچه در نهایت از هویت تاریک خود رها شد. او برای پایان دادن به تهدید آخرالزمان، فرشته سیاه را به طرز دلخراشی کشت.

2 وقتی دوقلویش برایان فاسد شد، او به کاپیتان فعلی بریتانیا تبدیل شد

برایان برادوک سال ها در نقش کاپیتان بریتانیا گذراند. او از بریتانیای کبیر و Omniverse به عنوان عضوی از سپاه کاپیتان بریتانیا محافظت کرد. بتسی برادوک (که به بدن اصلی خود بازگشته بود) در یک ماموریت به جهان دیگر برای متوقف کردن مورگان لو فی به او پیوست. متأسفانه، او توانست برایان برادوک را فاسد کند و او برای محافظت از آن، حرز حق را به خواهرش واگذار کرد.

او کاپیتان بریتانیای جدید شد و لباس جدید سلطنتی به دست آورد. برایان در نهایت شمشیر قدرت را پذیرفت تا کاپیتان آوالون شود. سالها تجربه او را در نهایت برای نقشی که قبلا در آن رنج می برد آماده کرده بود. بتسی بعداً هنگام تشکیل زره جدید زرهی قدرتمندی را به کار گرفت شوالیه های X برای کمک به مبارزه برای جهان دیگر.

1 هویت Psylocke توسط بتسی برادوک و کوانون استفاده شده است

بتسی براداک اولین بار با پیوستن به مردان ایکس هویت سایلوک را به خود گرفت. با این حال، او در آن زمان هنوز در بدن اصلی خود بود. او در ابتدا زره محکمی به تن داشت که ولورین برای او ساخته بود. بعد از اینکه او از طریق Siege Perilous عبور کرد و بدن‌هایش را با Kwannon عوض کرد، به لباس آشناتر نینجا خود چسبید.

او در نهایت توانست بدن اصلی خود را بازسازی کند، در حالی که کوانون نیز به بدن او بازگشت. هر دوی آن‌ها قدرت‌های روانی بتسی برادوک را به اشتراک می‌گذاشتند، اگرچه کوانون هویت Psylocke را برای خودش حفظ کرد. بتسی به زودی به نقش جدید خود به عنوان کاپیتان بریتانیا تبدیل شد در حالی که کوانون رهبری فرشتگان سقوط کرده و یکی از کاپیتان های بزرگ کراکوا شد.

بعدی: هر هویت لباسی که توسط پیتر پارکر استفاده شده است، رتبه بندی شده است

برای خواندن ضربه بزنید
نظم نوین جهانی لوگوی جدید میهنی می گیرد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.