«بزرگترین آبجوی که تا به حال اجرا می شود»، فیلم اشتباه فیلم زک افرون پیتر فارلی – هالیوود ریپورتر


زمانی که پیتر فارلی، فیلمساز آخرین بار در جشنواره بین المللی فیلم تورنتو در سال 2018 شرکت کرد، فیلم پیام احساس خوبی او بود. کتاب سبز جایزه منتخب مردم جشنواره را به خانه برد و سه جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم را برد.

بعید است که صاعقه با آخرین تلاش او دو بار برخورد کند، بزرگترین آبجو اجرا شده است، که مناسب می بیند که به دخالت آمریکا در جنگ ویتنام به همان شیوه ای که فیلم قبلی او به موضوع روابط نژادی پرداخته بود بپردازد.

بزرگترین آبجو اجرا شده است

خط پایین

خیلی سریع صاف میشه

محل: جشنواره بین المللی فیلم تورنتو (ارائه گالا)
تاریخ انتشار: جمعه، 30 سپتامبر (Apple TV+)
قالب: زک افرون، راسل کرو، بیل موری
کارگردان: پیتر فارلی
فیلمنامه نویسان: پیتر فارلی، برایان کوری، پیت جونز

دارای رتبه R، 2 ساعت و 6 دقیقه

پروژه جدید با الهام از داستان بعید اما واقعی یک تفنگدار دریایی نیویورکی طبقه کارگر که در سال 1967 سوار کشتی عازم سایگون شد و تنها قصد داشت برای دوستان خود آبجو بیاورد تا روحیه آنها را بالا ببرد. در پایان این ماه، مسلماً دارای پتانسیل خشنود کننده مخاطب است. اما در حالی که هم عنوان و هم چیدمان، برگرفته از کتابی به همین نام توسط جان دوناهو و جی تی مولوی، ممکن است چیزی بیشتر را در امتداد خطوط طنز روشن فیلم هایی که او با برادرش، بابی، رفیع تر فارلی می ساخت، نشان دهد. تکانه ها علیه مواد کار می کنند. نتیجه یک تولید پر پیچ و خم و از هم گسیخته است که در سرتاسر تلاش می کند تا لحنی رضایت بخش پیدا کند.

جان «چیکی» دوناهو با بازی زک افرون (بازیگر یک ستاره پورنو دهه 70)، یک تنبل واقعی دوران خود است. او هنوز با پدر و مادر و خواهر صلح‌طلبش (روبی اشبورن سرکیس) در خانه زندگی می‌کند، تا دیروقت می‌خوابد و بعداً بیدار می‌ماند و آنها را در Doc Fiddler’s، محل آبیاری محلی تحت نظارت “سرهنگ” (یک بیل موری جدی)، که ادعا می‌کند که تصاویر گرافیکی جنگ ویتنام که توسط شبکه های تلویزیونی پخش می شود برای روحیه آمریکایی ها بد است.

برای خواندن ضربه بزنید
برادران روسو، خالق «شکارچیان» Chronicle FTX Implosion برای آمازون

چیکی که می‌خواهد برای روحیه دوستانش تلاش کند، سوار یک کشتی باری می‌شود که هیچ برنامه‌ای جز توزیع قوطی‌های نان تست شده نوار آبی پابست از کیسه به ظاهر بی‌تهش ندارد، سپس به سادگی برمی‌گردد و به خانه برمی‌گردد. او به زودی متوجه می شود که بیرون آمدن از یک جنگ بسیار سخت تر از وارد شدن به آن است، به خصوص زمانی که ورود او همزمان با شروع حمله تت باشد.

چیکی که مشتاق یافتن راهی برای بازگشت به کشتی خود است، ابتدا به عنوان یک مامور سیا ظاهر می شود تا به تسهیل خروج او کمک کند، اما برای اینکه شاهد جنبه تاریک تری از درگیری باشد که هرگز قرار نبود ببیند. همانطور که آرتور خشن اما فیلسوف (راسل کرو)، خبرنگار جنگی نگاه کن مجله، جنگ های زیادی در ویتنام در جریان است، اما مهم ترین جنگ روابط عمومی است.

اگرچه عملکرد سنجیده کرو به‌طور لحظه‌ای موفق می‌شود هوای اهمیت خود را که فیلم را در بر می‌گیرد، از بین ببرد، برایان کوری و پیت جونز، نویسندگان فیلم‌نامه‌ی مشترک، همچنان صحبت‌های ویتنام را بررسی می‌کنند که گویی بعداً آزمایشی برای آن وجود خواهد داشت. تعلیم و تربیت مدام هر انرژی را که فیلم سعی در جمع آوری آن دارد به سمت پایین می کشد.

در حالی که افرون در گذشته خود را به عنوان یک بازیگر دوست داشتنی ثابت کرده است، شخصیت خود شیفته او به فردی با قدرت دراماتیک بیشتر یا فیلم های کمدی تیزتر نیاز دارد تا مخاطب را وادار کند که در مسیر روشنگری او به ریشه یابی ادامه دهد. در پایان این گشت و گذار بیهوده طولانی، تجربه چیکی ممکن است چشمان او را به روی برخی از حقایق ناخوشایند باز کند، اما بینندگان بدبخت و سنگین ممکن است چندان خوش شانس نباشند.

اعتبارات کامل

محل برگزاری: جشنواره بین المللی فیلم تورنتو (ارائه گالا)
توزیع کننده: Apple TV+
بازیگران: زک افرون، راسل کرو، بیل موری، جیک پیکینگ، کایل آلن، آرچی رنو
شرکت سازنده: Skydance
کارگردان: پیتر فارلی
فیلمنامه نویسان: پیتر فارلی، برایان کوری، پیت جونز
تهیه کنندگان: دیوید الیسون، دانا گلدبرگ، دان گرنجر، اندرو مسکاتو، جیک مایرز
مدیر فیلمبرداری: شان پورتر
طراح تولید: تیم گالوین
طراح صحنه و لباس: بائو ترانچی
ویراستار: پاتریک جی. دون ویتو
موسیقی: دیوید پالمر
فروش: Apple TV+

برای خواندن ضربه بزنید
سلنا گومز توسط بنیاد خانواده رادرمن برای حمایت از سلامت روان مورد تقدیر قرار گرفت

دارای رتبه R، 2 ساعت و 6 دقیقهمطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.