کانال های رقابت ریش سیاه و لوفی اساطیر مصر


موارد زیر حاوی اسپویل‌هایی برای مانگای One Piece اثر Eiichiro Oda است که به زبان انگلیسی از Viz Media موجود است.

یک تکه یک ماجراجویی بزرگتر از زندگی است که دارای شخصیت های بزرگتر از زندگی با قدرت های خارق العاده است. جای تعجب نیست که خالق Eiichiro Oda دوست دارد از اسطوره های دنیای واقعی الهام بگیرد، که برخی از باشکوه ترین داستان های اطراف هستند.


چه الباف باشد، ملتی از غول‌ها که اشاره مستقیمی به اساطیر نوردیک دارد، میوه شیطان بودای سنگوکو یا رابطه مومونوسوکه با داستان ژاپنی موموتارو، یک تکه مملو از ارجاعات اساطیری از سراسر جهان است. رابطه ریش سیاه و لوفی همچنین می تواند اشاره ای به یک داستان اسطوره ای از یکی از قدیمی ترین تمدن های روی زمین باشد: مصر.

مطالب مرتبط: ناروتو: چه چیزی باعث شد که رابطه بین ناروتو و ساسوکه اینقدر نمادین باشد؟


ریش سیاه One Piece و خدای اساطیری مصر، آپوفیس

در افسانه های مصری، خدای تاریکی و آشوب، آپوفیس، دشمن قسم خورده خدای خورشید Ra است. رع هر روز از خورشید به عنوان بارج الهی خود استفاده می‌کرد، در آسمان می‌رفت و نور را به تمام زمین می‌آورد قبل از اینکه شب را در عالم اموات مستقر کند. آپوفیس هر زمان که به تاریکی سفر می کرد به دنبال کشتن Ra بود، اما هر بار موفق نمی شد.

آپوفیس خدای تاریکی است اما توانایی ایجاد زمین لرزه را نیز دارد – بسیار شبیه ریش سیاه در یک تکه، که هم دارای Yami-Yami no Mi و هم Gura-Gura no Mi است. آپوفیس همچنین به عنوان یک مار به تصویر کشیده شده است، موجودی که گفته می شود ویژگی های مشابهی با ریش سیاه دارد. در اساطیر، مارها موجودات فریبکاری و حیله گری هستند، دو ویژگی که ریش سیاه را کاملاً توصیف می کند. او چندین دهه منتظر ماند تا Yami-Yami no Mi را پیدا کند و به دزدان دریایی ریش سفید نفوذ کند تا فرصتی برای بدست آوردن آن پیدا کند. ریش سیاه باعث شد همتایان خدمه‌اش باور کنند که او بخشی از آنهاست، اما در لحظه‌ای که میوه شیطانی را که او به دنبالش بود پیدا کردند، به اعتماد آنها خیانت کرد.

یکی دیگر از عواملی که ریش سیاه را با آپوفیس جفت می کند، نمادگرایی کلی مار است. مارها در اساطیر مصری متفاوت از فرهنگ های دیگر به تصویر کشیده شده اند که اغلب به عنوان موجودات سلطنتی و محافظتی نشان داده می شوند، به جز یکی: آپوفیس. همانطور که آپوفیس مار است که قالب را می شکند، ریش سیاه مار دیگری را می شکند یک تکه. D Clan – که ظاهراً Blackbeard بخشی از آن است – نشان داده می شود که در مواجهه با مرگ نترس هستند و اغلب با لبخندی بر لب می میرند. با این حال، هر زمان که ریش سیاه نزدیک بود بمیرد، التماس رحمت می کند یا سعی می کند راه خود را به نحوی از بین ببرد.

مطالب مرتبط: بوروتو به لطف نقشه شوم موموشیکی مشکل جدیدی دارد

لوفی، نیکا و خدای خورشید مصری را

در مورد لوفی، ارتباط با Ra به راحتی آشکارتر است. در نبرد با کایدو در طول حمله به اونیگاشیما، لوفی به شدت آسیب دید تا جایی که حتی طرفداران فکر می کردند او مرده است. با این حال، میوه شیطان او ناگهان توانایی های واقعی خود را بیدار کرد و نشان داد که این گومو-گومو نو می نیست، بلکه هیتو-هیتو نو می، مدل: نیکا است.

که در یک تکهدر اساطیر نیکا خدای خورشید است که گفته می شود هر جا که می رود شادی را پخش می کند و می خواهد لبخند را به چهره ستمدیدگان بیاورد. چنین خیرخواهی ارتباط نزدیکی با Ra است، که گفته می شود پدر تمام خلقت است که برای از بین بردن تاریکی موجود به جهان آمده است.

نام واقعی میوه شیطان لوفی ارتباط دیگری را بین کاپیتان کلاه های حصیری و خدای واقعی خورشید به ارمغان آورد. کشتی ای که کلاه حصیری روی آن حرکت می کند هزار آفتابی است که سر شکل آن سر یک شیر است — اما به طور مشخص شبیه خورشید است.

مطالب مرتبط: One Piece: چرا Bounty جدید Luffy آنطور که باید بالا نیست

خدای خورشید لوفی در حال قایقرانی در سراسر یک تکه جهان، رهایی مردم ستمدیده و پخش شادی در هنگام قایقرانی بر روی خورشید، تفسیری کاملاً تحت اللفظی از این اسطوره است، اما همه نشانه ها حاکی از این موضوع است. بسیاری از شخصیت‌های داستان گفته‌اند که لوفی «طلوع جهان» را به ارمغان می‌آورد، مفهومی که هنوز توضیح داده نشده است. یک تفسیر ارزش اسمی این فرض را به دست می دهد که لوفی جهان را به نحوی به سمت بهتر شدن تغییر خواهد داد، اما در حال حاضر این فقط به عنوان یک ارتباط دیگر با Ra باقی می ماند که هر روز سپیده دم را به ارمغان می آورد.

طرفداران ریش سیاه را آخرین حریف لوفی می دانند یک تکه. در حالی که این هنوز تایید نشده است، خدای تاریکی که در یک مسابقه نهایی با خدای نور روبرو می شود، مطمئناً پایان مناسبی برای این دو شخصیت خواهد بود.

برای خواندن ضربه بزنید
اسماعیل کروز کوردووا از حلقه های قدرت صحنه نماز درخت خود را بداهه ساخت

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.