رمان گرافیکی کاون در 30 سال گذشته اولین بازی عجیب و غریب ماوراء طبیعی را ایفا می کند


این ماه، اولین رمان گرافیکی ماوراء الطبیعه عجیب و غریب از زمان DC به بازار آمد هزاره مجموعه کتاب های مصور Extrano، یک شعبده باز همجنس باز را به نمایش گذاشت. Coven (توسط جنیفر دوگان و کیت سیتون) یک رمان گرافیکی با امسی، یک قهرمان ماوراء الطبیعه عجیب و غریب که در جستجوی قاتل خانواده اش است. امسی به عنوان یک جادوگر نوجوان، ترجیح می‌دهد با دوستانش موج سواری کند یا با دوست دخترش معاشرت کند تا جادوگری کند. با این حال، پس از یک رشته قتل های اخیر، امسی باید تار عنکبوت کتاب طلسم خود را پاک کند و قاتل را قبل از حمله دوباره پیدا کند. چندین ابرقهرمان و شرور آشکارا به طرفداران و خوانندگان کتاب های مصور وارد شده اند، اما امسی اولین قهرمان فراطبیعی است که آشکارا عجیب و غریب است. شبیه به دی سی پراید کتاب کمیک، رمان گرافیکی Coven مسیر جدیدی را برای نمایش عجیب و غریب در قلمرو جادویی ماوراء الطبیعه هموار می کند.


بیش از سی سال پیش، کمیک های دی سی اولین اکسترانوی ماوراء طبیعی همجنس گرا را در سال 1988 معرفی کردند. گرگوریو د لا وگا، جادوگر کوچک، زمانی که قدرت های فراانسانی و توانایی های جاودانگی خود را با او به اشتراک می گذارند، به عنوان خانه اصلی زمین، تبدیل به اکسترانو می شود. این جادوگر رنگارنگ که به عنوان جشن و پر زرق و برق توصیف شده بود، با خون آشام های مبتلا به ایدز مبارزه کرد و به عنوان متحد فوق طبیعی Midnighter، رهبر و بنیانگذار تیم ابرقهرمانی Justice League Queer، خدمت کرد. در حالی که Extrano تا سال‌ها بعد در دسترس خوانندگان قرار نگرفت، در سال 2016، نویسنده استیو انگلهارت و تصویرگر جو استاتون همیشه قصد داشتند Extrano را تجسم هر کلیشه‌ای از یک مرد همجنس‌گرا باشد. از زمان ایجاد اکسترانو، چندین قهرمان مانند نورث استار، جان کنت، و رابین تیم دریک در مورد تمایلات جنسی خود ظاهر شدند. با این حال، این اولین بار از زمان Extrano است که یک قهرمان ماوراء طبیعی عجیب و غریب خوانندگان را مجذوب خود می کند.

برای خواندن ضربه بزنید
بتمن در مقابل رابین، دنیای دی سی را در نسخه های این هفته تکان می دهد

مطالب مرتبط: Supergirl’s Trans Hero Dreamer به کمیک خودش نیاز دارد – این دلیل است

قهرمانان ماوراء طبیعی مانند Ghost Rider، Scarlet Witch و Moon Knight همیشه طرفداران کتاب های کمیک را مجذوب خود کرده اند. قهرمانان با این قدرت ها خوانندگان را با توانایی هایی مانند تغییر زمان و مکان گیج می کنند. علاوه بر این، این ابرقهرمانان دارای قدرت و توانایی های مافوق بشری مانند پرواز یا بازسازی هستند. آنها قوانین فیزیک و طبیعت را به چالش می کشند، از سطوح متافیزیکی فراتر می روند و ارواح را تجسم می کنند، از دروازه های جهنم عبور می کنند و قلمروهای معنوی را طی می کنند. مطمئناً، حواس اسپایدی و سفر با سرعت نور، موانع خود را می شکند، اما توانایی های ماوراء طبیعی قدرت های عرفانی و ماورایی را تجسم می بخشد. شخصیت اصلی امسی نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگرچه او ترجیح می‌دهد با دوستانش بنشیند یا برای کلاس درس بخواند، قدرت‌های ماوراء طبیعی امسی برای شکست دادن موفقیت آمیز جادوگر مرگ نیاز به تسلط و ظرافت دارند.

امسی، جادوگر نوجوان، در حالی که برای حل قتل جادوگران در عهد خود مسابقه می دهد، مجبور می شود به سرعت بزرگ شود. امیسی که توسط یک جادوگر مرگ تاریک تعقیب شده است، باید قبل از اینکه جادوگر مرگ دوباره حمله کند، مهارت های نادیده گرفته شده خود را تقویت کند. امسی و دوست جدیدش اش، که با یکی از اعضای بازمانده کوون و یک ماوراء طبیعی عجیب دوست می‌شوند، داستان‌های آتش‌زا را با هم عوض می‌کنند و در غذاخوری شهر کوچک جدیدش، میلک شیک می‌نوشند. اگرچه او دلتنگ است و دلتنگ دوست دخترش در کالیفرنیا می شود، اما امسی شروع به درک اهمیت توانایی های ماوراء طبیعی او و نقش او در خانواده ایالت نیویورک می کند. اکنون، با سرنوشتی که بر شانه‌هایش گذاشته شده است، قدرت‌های ماوراء طبیعی امسی باید به اندازه‌ای قوی باشد که بتواند جادوگر مرگ را شکست دهد و بقیه اعضای پیمان را از خطر نهایی نجات دهد.

مطالب مرتبط: جنسن اکلس از سوپرنچرال می خواهد بتمن لایو اکشن بعدی باشد

Coven اولین قهرمان ماوراء الطبیعه عجیب و غریب در بیش از سی سال گذشته را به نمایش می گذارد، اما این رمان گرافیکی اولین کتاب مصوری نیست که در آن یک جادوگر نوجوان حضور دارد. از سال 2015 تا 2018، Dark Horse Comics مجموعه کتاب های مصور را منتشر کرد شهرستان هارو تمرکز حول یک جادوگر نوجوان به نام امی. در دهه 1930 اتفاق می افتد، شهرستان هارو مجموعه‌ای از داستان‌های ترسناک است که امی را در حالی دنبال می‌کند که به آرامی حقیقت را در مورد ساکنان ماوراء طبیعی شهرستان کشف می‌کند. که در شهرستان هارو شماره 16، نوشته کالن بان و تصویرگری تایلر کروک، جادوگر نوجوان امی با تصمیم دشواری برای پیوستن به یک پیمان قدرتمند که ادعا می‌کند خانواده‌اش است، مواجه می‌شود. اگرچه او یک ماوراء الطبیعه عجیب و غریب مدرن نیست، اما شباهت های بین امسی دوگان و شهرستان هارو امی بیش از حد شبیه به نادیده گرفتن است.

با وجود Coven’s فرضیه و شخصیت اصلی فاقد اصالت است، اولین رمان گرافیکی با یک قهرمان ماوراء طبیعی عجیب و غریب از زمان DC را دارد. اکسترانو. این داستان منحصر به فرد شخصیت، همراه با حال و هوای کالیفرنیایی او و سرگرمی های موج سواری، داستان های موجود و قدیمی جادوگری را مدرن می کند. Coven اولین ماه پاییز را با چرخشی مدرن به داستانی فراطبیعی آغاز می کند که برای Hallows Eve درست در همان گوشه است. این رمان گرافیکی ترکیبی عالی از رمز و راز قتل و جادوگری است که مطمئناً قلب‌های تاریک طرفداران ماوراء طبیعی پر از شادی غمگین را سرگرم کرده و پر می‌کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.