جنگ کینه توز دیمون تارگرین موفقیت آمیز بود


موارد زیر حاوی اسپویل‌هایی برای فصل 1 خانه اژدها، قسمت 3، “Second of His Name” است که در 4 سپتامبر از HBO پخش شد.

در پایان خانه اژدها اپیزود 2، دیمون تارگرین به عنوان راهی برای اثبات خود وسوسه می‌شد تا جنگی را آغاز کند، و وقتی اپیزود 3، “Second of His Name” با یک پرش زمانی دو ساله آشکار می‌شود، بینندگان متوجه می‌شوند که جنگ خوب پیش نمی‌رود. Crabfeeder و مردانش را نمی توان از مخفیگاه غار خود بیرون کرد، مردان دیمون از رهبری او ناراضی می شوند و متحدانش به دنبال تضعیف او هستند.


همه چیز تاریک به نظر می رسد، زیرا بسیاری مایلند دیمون را در یک بازی ناامیدکننده قربانی کنند تا Crabfeeder را به دام بیاندازند، زمانی که پیشنهادی از سوی King Viserys می رسد و وعده کمک و تقویت لحظه آخری را می دهد. در تصویری خارق‌العاده از شخصیت دیمون که غرور و ناامنی خود را به نمایش می‌گذارد، او با کلاه خود به پیام‌آور برادرش حمله می‌کند و باید از مرد فقیر بیرون کشیده شود. سپس او همه چیز را به خطر می اندازد تا طعمه سلطنتی شود، خرچنگ فیدر و افرادش را فریب می دهد و به جنگ پایان می دهد. نقشه موفق می شود و Crabfeeder کشته می شود، اما این یک ترفند بسیار خطرناک با احتمال شکست قوی بود.

مطالب مرتبط: خانه اژدها اولین پرش های مهم زمانی را ارائه می دهد

پس چرا دیمون اینگونه واکنش نشان داد؟ چرا او ریسک های غیر ضروری را انجام داد؟ سه دلیل برجسته است: جاه طلبی، رنجش و غرور. او چیزی برای خودش می‌خواهد – اعم از این شناخت، پادشاهی یا شکوه – و می‌خواهد از زیر سایه برادرش خارج شود. دیمون از این واقعیت که ویسریس ارزش و شورای خود را نادیده می گیرد و به جای آن بر افرادی تکیه می کند که از پادشاه برای بهبود خود استفاده می کنند ناراحت است. به همین دلیل است که وی کمک برادرش را به عنوان توهین به غرور خود در نظر گرفت، زمانی که ویسریس خبرهای تقویتی ارسال کرد. دیمون با به خطر انداختن جان خود اجازه نمی دهد که برادرش او را از یک آشفتگی دیگر نجات دهد.

دیمون دارای غرور فراوان تارگرین و امتیازات سلطنتی است که در موارد متعدد اجازه داده است روابطش را تیره کند. او با اتو هایتاور دشمنی کرده و او را به یک دشمن تبدیل کرده است، بدون توجه به پیوند عاطفی برادرش، بدون توجه به پیوند عاطفی آنها، از روی کینه توزی با آنها جنگیده و برای جلب توجه، دست به کارهای بد فکری زده است. اما این آخرین بازی در انکار کمک برادرش و به خطر انداختن همه چیز برای پیروزی در جنگ برای استپ استون ها می تواند عواقب بزرگتری از آنچه او تصور می کند داشته باشد.

مرتبط: خانه اژدها Corlys Velaryon متحد مهم – و دشمن بدتر است

بله، دیمون در جنگ خود پیروز شده است، اما اکنون باید با پیامدها مقابله کند. شکاف او با برادرش فقط تشدید خواهد شد، زیرا بعید است ویسریس اقدامات دیمون را با دیدی مطلوب ببیند. در بدترین حالت، او آن را به عنوان یک توهین، رد کمک و شاخه زیتون، و در بهترین حالت آن را نمونه دیگری از رفتار بی پروا دیمون می بیند. برخی از متحدان Velaryon Daemon، مانند Vaemond Velaryon، نیز خوشحال نخواهند شد. شیطنت ها و موفقیت های او تنها باعث تشدید رنجش آنها می شود. و اگر نمایش از منابع اصلی پیروی کند، دیمون خود را پادشاه استپ استون‌ها و دریای باریک معرفی خواهد کرد. که او را در دربار سلطنتی در کینگز لندینگ محبوب نمی کند. او خود را بیگانه کرده و برای همیشه خود را مطرود معرفی کرده است.

اگر دیمون وارد جنگ می شد تا خود را به برادرش ثابت کند، ممکن بود برعکس به دست آورده باشد. او اکنون خود را به عنوان یک تهدید جدی برای تاج و تخت معرفی کرده است، و در حالی که ویسریس تمایلی به اقدام علیه دیمون ندارد، شورای او مطمئناً او را به انجام این کار ترغیب خواهد کرد. دیمون در جنگ خود ادعای پیروزی کرد و برادرش را تف کرد، اما با این کار هدفی را روی پشت او نقاشی کرد.

خانه اژدها یکشنبه ها ساعت 21:00 از شبکه HBO و پخش از HBO Max پخش می شود.

برای خواندن ضربه بزنید
نحوه کار با تابلوی بازار

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.