آبالام کیست؟ شیطان یا اهریمن یا خدا؟

اطلاعات زیادی درباره آبالام وجود ندارد؛ ولی چیزی که قطعی است، او یک شیطان است که می‌تواند بر قدرت شهوت انسانها، کنترل داشته باشند که در پست اسامی شیطان هم درباره آن صحبت کردیم.

همانطور که در همین پست گفتیم، آبالام یکی از شیاطین دین مسیحیت است که می‌تواند به راحتی و با استفاده از ویژگی ش*ه*و*ت انسانها، آنها را به هر مسیری که می‌خواهد بکشاند.

آبالام

آبالام در آثار مختلف

کمتر کسی است که با اسم آبالام آشنا باشد؛ ولی در خیلی از آثارهای هنری از او اسم برده شده؛ برای مثال می‌توانم به فیلم “آخرین جن گیری 2” اشاره کنم. در این فیلم، شیطانی به نام آبالام ظهور می‌کند که با نقشه‌های شیطانی سعی می‌کند تا مردم را اذیت کند. حالا کسی نمی‌داند که آبالام دقیقا همان شیطانی است که ما در نظر داریم تا یک شخصیت تخیلی و ساختگی!؟

همچنین شهریار هم یک شعری دارد که در آن از این کلمه استفاده شده؛ به بیت زیر دقت کنید:

شاعر اولا بيلمزسن، آنان دوغماسا شاعر              مس سن، آبالام هر ساري كؤينك قيزيل اولماز.

حالا کسی نمی‌داند که منظور از آبالام چیست؟!

 

متاسفانه همانطور که گفتیم، چه در وب فارسی و چه در وب انگلیسی، اطلاعات زیادی از این شیطان در دست نیست و برای همین نتوانستیم اطلاعاتی بیشتر از این موارد را پیدا کنیم. برای همین تیم تن تاپ به دلیل کمبود اطلاعات ارائه شده، از شما معذرت می‌خواهد!

برای خواندن ضربه بزنید
فرمانروای جهنم کیست؟ همه چیز درباره شیطان!

مطالب مرتبط

4 دیدگاه‌

 1. محمد جواد کرمی گفت:

  واقعا موضوعاتی بهتر برای قرار دادن در سایت ندارید؟

  • Admin گفت:

   سلام. این موضوعاتی که الان دارن پست میشن. درخواستی خود کاربران هستن. اگر شما هم موضوع درخواستی دارین، توی کامنتها برای ما بنویسین تا پست کنیم.

 2. محمد جواد کرمی گفت:

  کیفیت طوفان حضرت نوح (ع) چگونه بوده است؟چگونه ممکن است در طوفان حضرت نوح(ع) تمامی جانوران به صورت زوج در کشتی حضرت نوح (ع) جای بگیرند؟ معراج پیامبر (ص) چگونه انجام گرفت؟ شکنجه های قرون وسطی چگونه انجام می گرفت؟ منشا یوفوها چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.