اسم فرقه شیطان پرستی: معرفی 5 + 1 فرقه

اسم فرقه شیطان پرستی چیست؟ شما چی فکر می‌کنید؟ فکر می‌کنید که شیطان پرستان فقط یک فرقه هستند یا از چندین فرقه مختف تشکیل شدند؟ همانطور که از اسم شیطان پرستی هم مشخص است، آنها شیطان را پرستش می‌کنند و سعی می‌کنند تا راه و روش آن را پیش بگیرند. ولی شیطان پرستی هم از فرقه های مختلفی تشکیل شده که هر کدام از آنها، راه و روش خودشان را دارند.

هدف ما در این پست، بررسی به همین سوالات است. در این پست ما قصد داریم تا ببینیم اصلا شیطان پرستی چیست و اینکه چند فرقه شیطان پرستی وجود دارد. پس اگر این سوالات در ذهن شما هم وجود دارد، پیشنهاد می‌کنم که این پست تن تاپ را از دست ندهید.

اسم فرقه شیطان پرستی

5 تا از اسم فرقه شیطان پرستی

قبل از بررسی مسائل و داستان‌های متفرقه، بهتر است که اول به سراغ بررسی موضوع اصلی پست بریم. یعنی اینکه ببینم اسم فرقه شیطان چیست و کمی آنها را ذیر ذره بین ببریم.

قبل از بررسی اسامی، بهتر است که یک موردی را با شما در میان بگذارم. هر چند وقت، یک فرقه جدید از شیطان پرستی پایه گذاری می‌شود که خیلی از آنها از بین می‌روند و خیلی‌ها هم ماندگارند. در ادامه ما سعی کردیم تا به معروف‌ترین و قدیمی‌ترین فرقه ها بپردازیم.

 

1. موهمی – gothic satanist

این افراد از دید کلیسا معمولا زنهایی هستند که به علم جادوگر مسلط هستند و شیطان را می‌پرستند. آنها افرادی قاتل هستند که کودکان را از والدین‌ها می‌دزدند و سپس در راه شیطان، آنها را قربانی می‌کنند. آنها حتی جان خودشان را هم فدای شیطان می‌خوانند.

برای خواندن ضربه بزنید
5 تا از رازهای شیطان

 

2. مذهبی – velocious satanists

شیطان پرستی مذهبی افرادی هستند که مذهب قبل از مسیح آشنایی کامل دارند. افراد پیرو این مذهب معمولا خدا را انکار می‌کنند و شیطان را قدرت محض جهان هستی می‌دانند.

 

3. بوالهوسی – satanic dabblers

سومین لیست از اسم فرقه شیطان پرستی مربوط به فرقه بوالهوسی است. افراد این فرقه معمولا در رنج سنی جوان هستند که عقاید آنها ترکیب شده از فرقه های دیگر شیطان پرستی است.

 

4. منکر – theistic Satanism

معمولا بقیه فرقه ها، می‌دانند که خدا وجود دارد و آنها را دشمن شیطان می‌دانند. ولی این فرقه خدا را انکار می‌کند و می‌گوید که اصلا خدایی وجود ندارد. از طرفی دیگر، شیطان را شخصی قدرتمند و عالم می‌دانند که در برابر عقاید مسیحی ایستادگی می‌کند. گروه کلیسای شیطان یا church of satan هم پیرو همین فرقه هستند.

 

5. معتقد – Theistic Satanism

شماره آخر لیست اسم فرقه شیطان پرستی مربوط به فرقه معتقد است؛ این فرقه شیطان را یک خدا می‌خوانند و را به مانند یک خالق می‌پرستند.

 

داستان فرقه لاویایی چیست؟

فرقه لاویایی

اگر به پست رهبر شیطان پرستان جهان که در مورد مرلین منسون بود دقت کرده باشید، متوجه می‌شود که ما درباره یک اسم فرقه شیطان پرستی به نام “لاویایی” صحبت کردیم.

فرقه لاویایی – LaVeyan Satanism اولین بار در سال 1966 و به دست یک پژوهشگر علم غیبی به نام “انتان لاوی” تاسیس شد. درکل شیطان پرستی بر پایه‌های “خود پرستی عقلانی، ماده باوری، فردگرایی و عینیت گرایی” است. درواقع اینطور به شما بگویم که شیطان پرستی بر پایه لذت گرایی اداره می‌شود.

انتان لاوی یک کتابی با نام “انجیل شیطانی” را منتشر کرده که در آن می‌توانید راحت با اخلاقیات او و فرقه ای که پایه گذاری کرده آشنا شوید. در این کتاب، شیطان پرستی لاویایی به عنوان یک فرقه ماده باورانه معرفی شده که هر نوع موجود فراطبیعی، روح و زندگی پس مرگ را انکار می‌کند.

برای خواندن ضربه بزنید
20 اسامی شیطان :بهترین منبع بررسی نامهای شیطان

البته بعضی از عقیده‌های آنها بسیار جالب است؛ مثلا آنها وجود شیطان را انکار می‌کنند و می‌گویند که اصلا شیطانی وجود ندارد؛ ولی از شیطان به عنوان نماد غرور، شهوت، روشنگری، اعتراض در برابر ادیان سامی و … یاد می‌کنند.

 

نگاهی کوتاه به شیطان پرستی

شیطان پرستی کاملا مخالف خدا هستند و حتی بعضی از آنها به مانند فرقه لاویایی، شیطان را هم انکار می‌کنند. آنها اعتقاد دارند که اعمال هر کسی به خودش مربوط است و هیچ کسی به جز خودتان، مقدس نیست.

معمولا می‌توانید رفتارهای مشابهی در شیطان پرستان پیدا کنید. مثلا اکثر آنها مدالین هایی بر گردن می‌گذارند و لباس لاک سیاه در عموم قدم میزنند. حتی تعداد زیادی از آنها هم طرفدار موسیقی متال هستند (موسیقی متال شیطان پرستی نیست!)

آنها طرفدار ش*ه*و*ت و فساد اخلاقی هستند. چون در کتاب آنها به این موارد تاکید شده که باید از زندگی لذت ببرند.

البته بحث شیطان پرستی خودش نیازمند یک پستی جداگانه است و فعلا بهتر است که به همین قدر توضیح بسنده کنیم.

 

بررسی اسامی شیطان

اسامی شیطان

بهتر است برای اینکه بیشتر با این فرقه ها آشنا شوید، کمی هم به سراغ اسامی شیطان بروید. فکر نکنید که فقط یک شیطان وجود دارد؛ در هر دینی، چه باستانی و چه مدرن، یک الی چندین شیطان و اهریمن وجود دارد که همیشه در مقابل خدایان آنها ایستادگی می‌کردند.

مثلا در دین اسلام ما فقط یک شیطان داریم که نامش ابلیس است. ولی در مسیحی و یهودی چندین شیطان مختلف داریم.

حتی در بعضی از مواقع فرقی نمی‌کند که دین شما چیست. می‌خواهد مسیحی باشید یا یهودی. بعضی از شیطانها مربوط به منطقه خاصی هستند. مثلا بعضی از شیاطین مربوط به یونان باستان و بعضی هم برای مصر باستان هستند.

 

جمع بندی

در این پست سعی کردیم تا بیشتر به موضوع اسم فرقه شیطان پرستی بپردازیم و موضوعات دیگری که درباره آن صحبت شد، بیشتر برای این بود که بیشتر و بهتر با بحث شیطان پرستی آشنا شوید.

برای خواندن ضربه بزنید
آبالام کیست؟ شیطان یا اهریمن یا خدا؟

در کل باید بدانید که شیطان پرستی طرفدار هرج و مرج و خودگرایی هستند و زندگی مادی گرایانه را به زندگی معنوی ترجیح می‌دهند. حالا منظور ما این نیست که عمل نیک داشته باشید. مثلا در شیطان پرستی، شهوت رواج دارد و حتی در کتاب آنها هم به این موضوع اشاره شده.

بهتر است که وقت خودتان را زیاد با این مسائل سرگرم نکنید. سعی کنید انسان باشید. همین و بس!

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. JavadEmpire CR7 گفت:

    چه جالب…🥃

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.