آمون شیطان کیست و چه قدرتهایی دارد؟

چقدر با آمون شیطان آشنا هستید؟ از قدرت های او باخبرید؟ می‌دانید کیست؟ ما در پست اسامی شیطان به معرفی چندین شیطان پرداختیم که آمون یکی از آنها بود.

ولی توضیحی که در پست ذکر شده دادیم، فقط در حد دو سه خط بود. در این پست قصد داریم تا شما را کامل با شیطانی به نام آمون آشنا کنیم. پس تا انتهای این پست همراه تن تاپ باشید.

آمون شیطان

توضیحی کلی از آمون شیطان

گفته شده که او قدرت آشتی و درگیری میان هر کسی را دارد. بعضی‌ها او را با ظاهری شبیه به گرگ و دمی شبیه به مار تعریف می‌کنند و بعضی‌ها هم او را شبیه به مردی می‌خوانند که سر زاغ دارد و نوکش هم از دندانهای سگ ساخته شده.

آمون چهل لشکر از لشکر جهنم را فرمانروایی می‌کند و یکی از دستیاران “Astaroth” است. بعضی‌ها او را به عنوان خدای مصر هم می‌شناسند و بعضی‌ها هم او را با نام “خدای هامون کارتاژ” یاد می‌کنند.

گفته شده که او بسیار خشن است و فقط در بعضی مواقع، با بی رحمی کمتری بقیه را به قتل می‌رساند؛ ولی همچنین گفته شده که او شرور نیست و هیچ کسی را الکی نمی‌کشد. او فقط زمانی دست به قتل می‌زند که کسی سد راهش شود یا به او حمله کنند. او بیشتر سعی می‌کند تا باعث شود مردم به یکدیگر آسیب برسانند تا اینکه بخواهد خودش مستقیما وارد عمل شود.

او توانایی پیشگویی آینده را دارد و می‌تواند گذشته را با آینده پیوند بزند. طبق تحقیقات “Christian Demonology” قدرت او در طول روز بیشتر از شب است. او حتی این قدرت را دارد که از دهان خودش آتش تولید کند.

قدرت‌های او خیلی فراتر از این موارد است. مثلا او می‌تواند زیر آب نفس بکشد و همچنین می‌تواند قدرت دشمنان خودش را تشخیص دهد.

توضیحی کلی از آمون شیطان

ظاهر آمون به چه شکلی است؟

در بالا خیلی مختصر به ظاهر آمون شیطان پرداختیم. حالا می‌خواهیم کمی جزئی تر به ظاهر او نگاه کنیم. تا به الان چندین شکل و شمایل را به ظاهر آمون نسبت داده‌اند که در ادامه همه آنها را برای شما معرفی می‌کنیم:

  • ظاهری شبیه به گرگ و یک دم که شبیه به مار است و همچنین آتش تنفش می‌کند.
  • مردی با دندان سگ.
  • یک مرد با سر زاغ.
  • ترکیبی از سه مورد بالا در یک بدن.
  • در بعضی از داستان‌ها هم او را یک مردی خواندند که سر زاغ داشت و دندانش از دندانهای سگ ساخته شده بود.
برای خواندن ضربه بزنید
20 اسامی شیطان :بهترین منبع بررسی نامهای شیطان

ظاهر آمون به چه شکلی است؟

چه افسانه هایی درباره آمون وجود دارد؟

داستان‌های زیادی درباره آمون شیطان وجود دارد که در ادامه و به صورت مختصر، به آنها اشاره می‌کنیم:

  • او فرمانده چهل لشکر از جهنم است که و لقب شاهزاده را به دوش می‌کشد.
  • او را با قدرت آشتی دادن بین دوستان می‌شناسند.
  • مصریان از آمون با عنوان خدای والا یاد می‌کردند.
  • در افسانه ها گفته شده که پوست آمون به رنگ آبی است

در ادامه هم یک داستانی از آمون که مربوط به سال 1583 است و توسط “یوهان ویر” نوشته را با هم مرور می‌کنیم:

“آمون ، یا آمون ، یک مارک بزرگ و قدرتمند است ، و به شکل یک گرگ خارج می‌شود ، دم مار دارد ، شعله‌های آتش استفراغ می کند. وقتی او شکل انسان را می‌گذارد ، دندان‌های سگ‌ها را نشان می‌دهد ، و سر بزرگی مانند یک شاهین قدرتمند است ؛ او قوی ترین شاهزاده دیگر است، و از همه چیز گذشته و آینده می‌فهمد ، او لطف می‌کند ، و دوستان و دشمنان را آشتی می‌دهد ، و بر لشکرهای شیاطین”

 

منبع: ویکی پدیا

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.