داستان واقعی اریل چطور تمام شد؟ مرد؟ یا نه؟!

حتما شما هم در دوران کودکی خودتان، انیمیشن اریل (Ariel) و یا همان پری دریایی را دیدید؛ ولی با داستان واقعی اریل آشنا هستید؟ همانطور که در انیمیشن هم دیدید، داستان انیمیشن خیلی قشنگ و زیبا بود و همه چیز هم به خوبی و خوشی تمام شد!

ولی در داستان واقعی اینطور نیست! داستان واقعی اریل پری دریایی فوق العاده عجیب و ترسناک بوده و اصلا شبیه به چیزی نیست که در داخل انیمیشن به ما نشان دادند.

در ادامه این پست همراه تن تاپ باشید تا شما را با داستان اصلی این انیمیشن آشنا کنیم؛ شما همچنین می‌توانید خلاصه این پست را در ویدئو زیر ببینید

 

 

داستان واقعی اریل توسط چه کسی نوشته شد؟

داستان اصلی اریل توسط یک نویسنده دانمارکی به نام “هانس کریستین اندرسون – Hans Christian Andersen” و در ژانر ترسناک و عجیب نوشته شده.

هانس کریستین اندرسون

این داستان به حدی عجیب و ترسناک نوشته شده، که شاید با فهمیدن ورژن اصلی آن، کل دوران کودکی شما از بین برود! برای اینکه قشنگ با موضوع این انیمیشن آشنا شوید، بهتر است که اول به توضیحی مختصری از داستانی بپردازیم که دیزنی به ما نشان داد:

 

ورژن دیزنی از انیمیشن اریل

اریل 16 ساله که درواقع یک پری دریایی است، وقتی که در سطح دریا شنا می‌کرده، یک کشتی بزرگ را می‌بیند و به سمت این کشتی می‌رود؛ در داخل این کشتی، “پرنس اریک” را می‌بیند که در یک نگاه، عاشقش می‌شود.

مدتی می‌گذره و یک طوفان به سمت این کشتی می‌آید که کشتی پرنس اریک غرق می‌شود و آریل هم پرنس اریک را نجات می‌دهد؛ ارسلا هم که یک هشت پا جادوگر بوده، از این داستان مطلع می‌شود و یک معامله ای با اریل می‌کند؛ صدا در برابر پا! ارسلا به اریل 3 روز مهلت می‌دهد تا اریک را پیدا کند و این تنها راهی است که می‌تواند در خشکی زندگی کند.

داستان واقعی اریل

ارسلا هم صدای اریل را در داخل یک صدف قرار می‌دهد و سعی می‌کند که پرنس اریک را گول بزند؛ ولی به کمک دوستان اریل، این حیله برملا می‌شود و درنهایت اریل و اریک به هم می‌رسند.

برای خواندن ضربه بزنید
حضور یک "مسافر زمان" در اکران فیلم چاپلین (سال 1928) + ویدئو واقعی

همچنین بخوانید: با داستان واقعی سیندرلا آشنایی دارید؟ + تصاویری از سیندرلا قدیمی

 

داستان واقعی اریل چه فرقی با داستان دیزنی دارد؟

اما اریل در نسخه اصلی که توسط آقای اندرسون نوشته شده، زمین تا آسمان با نسخه دیزنی فرق دارد؛ البته شباهت هایی هم بین این دو نسخه وجود دارد؛ مثلا در داستان واقعی هم، اریل از اینکه در زیر دریا زندگی می‌کند، اصلا راضی نیست و دلش می‌خواهد که به خشکی برود.

همانطور که در بالا هم گفیتم، در نسخه دیزنی، اریل 16 سال داشت؛ ولی در داستان واقعی، او فقط 10 سال سن دارد. یک قانونی در بین پری های دریایی وجود دارد که اگر بخواهند به سطح آب بروند، باید حتما 15 سالشان تمام شده باشد!

مادر و خواهر اریل، همیشه از انسانها برای او داستان می‌گفتند و برای همین، او همیشه کنجکاو بود تا درباره انسانها بیشتر بداند و برای همین دلش می‌خواست که هر چه زودتر به خشکی برود؛ ولی او باید تا 15 سالگی صبر می‌کرد.

حالا اریل 15 سالش شده بود و مغزش پر شده بود از داستانهایی درباره انسانها؛ در نسخه دیزنی گفتیم که اریک در یک طوفان گیر می‌افتد و اریل او را نجات می‌دهد؛ در داستان واقعی اریل هم همین اتفاق می‌افتد. ولی اینجا یک سوالی در ذهن اریل شکل می‌گیرد که اگر اریک را نجات نمی‌داد، چه اتفاقی برای او می‌افتاد؟

داستان واقعی اریل پری دریایی

اریل این سوال را از مادربزرگ خودش می‌پرسد؛ مادربزرگش در جواب به اریل می‌گوید که ما پری های دریایی، 300 سال عمر می‌کنیم و پس از 300 سال، میمیریم؛ مادربزرگ می‌گوید که ما هیچ روحی نداریم و بعد از مرگمان، فقط یک جنازه ای هستیم در دریا! ولی انسانها بر خلاف پری دریایی، روح دارند و می‌تواند حتی بعد از مرگ هم، با آن زندگی کنند.

همانطور که تا الان هم فهمیدید، این سوال اریل از مادربزرگش، یکی از قسمتهای اصلی داستان بود که دیزنی آن را بدون هیچ دلیلی حذف کرد؛ البته صحبت های مادربزرگ اریل همینجا تمام نمی‌شود؛

همچنین بخوانید: رازهای شیطانی داستان هانسل و گرتل + تصاویر

برای خواندن ضربه بزنید
10 تا از پر فروشترین گوشی های موبایل

مادربزرگ در ادامه به اریل می‌گویند که تو اگر عاشق یک انسان شوی و او را از پدر و مادر خودت هم بیشتر دوست داشته باشی، می‌توانی تا روح او را بگیری و به مانند یک انسان زندگی کنید.

ولی فکر می‌کنید که یک انسان می‌تواند عاشق یک پری دریایی شود؟ درواقع همانطور که در نسخه اصلی اریل هم به آن اشاره شد، پری دریایی به دلیل اینکه پا ندارند، هیچ جذابیتی برای یک انسان ندارد و نمی‌تواند یک نفر را عاشق خودش کند.

اریل و جادوگر

به مانند نسخه دیزنی، اریل برای اینکه به سطح خشکی برود، نیاز به پا دارد و برای همین برای معامله، نزد یک جادوگر می‌رود؛ اینجا هم جادوگر صدا در ازای پا معامله می‌کند؛ ولی نه مانند نسخه دیزنی! در نسخه واقعی، جادوگر زبان اریل را می‌برد و پیش خودش نگه می‌دارد؛ در ازای زبان اریل، این جادوگر یک معجون به او می‌دهد و همچنین سه شرط را پیش پای او می‌گذارد:

  1. وقتی دم او تبدیل به ماهی شود، او حس می‌کند که از وسط با شمشیر به دو قسمت تقسیم شده.
  2. او با هر قدمی که با پا برمی‌دارد، حس می‌کند که بر روی چاقو راه می‌رود.
  3. اگر پرنس اریک با شخص دیگری ازدواج کند، اریل تبدیل به کف دریا می‌شود و از بین می‌رود.

ولی اریل خوب به نکته هایی که جادوگر گفت گوش نکرد! حالا اریل معجون را خورده بود و صبح روز بعد هم شاهزاده او را می‌بیند؛ ولی اریل زبان نداشت که با او صحبت کند!

داستان واقعی اریل

از آنجایی که اریل خیلی زیبا بود، شاهزاده او را قصر می‌برد؛ اریل هم یک روز را با شاهزاده می‌گذارند و شاهزاده هم او را به ماجراجویی های مختلفی می‌برد؛ هر چقدر که می‌گذشت، اریل بیشتر عاشق اریک می‌شد؛ ولی اریک عاشق یک دختر دیگر شد!

اریل وقتی خبر عروسی اریک با یک دختر دیگر را می‌شوند، کاملا نابود می‌شود و می‌خواهد که هر چه زودتر بمیرد؛ اریل در شب عروسی، با یک کشتی به این مراسم می‌رود تا برای آخرین بار، اریک را ببیند؛ او حالا به سمت اقیانوس می‌رود و آماده مرگ و تبدیل شدن به کف است.

برای خواندن ضربه بزنید
10 تا از برترین هتل های لوکس در جهان

ولی ناگهان خواهرانش را می‌بیند که با یک راه حل به سمت او آمدند؛ ولی راه حل چه بود؟!

همچنین بخوانید: داستان واقعی مولان آن چیزی که فکر می کنید نیست!

 

پایان داستان واقعی اریل چطور تمام شد؟

خواهران اریل به او یک خنجری می‌دهند و به او می‌گویند که باید اریک را با این خنجر بکشد و خونش را بر روی پاهای خودش بریزد؛ فقط در این صورت است که او می‌تواند دوباره تبدیل به پری دریایی شود؛ ولی اریل این کار را انجام نمی‌دهد و خنجر را به داخل آب پرت می‌کند.

داستا واقعی اریل چطور تمام شد؟

حالا نوبت آن رسیده بود که اریل تبدیل به کف شود؛ او خودش را در داخل آب انداخت و پس از مدتی هم مرد! ولی تبدیل به کف نشد؛ او تبدیل به هوا شد!

او همینطور که در هوا بود، یک فرشته هایی را در اطراف خودش می‌بیند؛ آنها درواقع فرشته نبودند؛ بلکه مجری های هستند که وظیفه آنها پخش کردن گرما و شادی و روشنایی در تمامی نقاط دنیاست.

آنها به اریل می‌گویند که وقتی تصمیم گرفت تا اریک را نکشد و چاقو را به داخل آب پرت کرد، صاحب یک روح واقعی شد؛ این مجریها به آریل می‌گویند که اگر 300 سال در کنار آنها مشغول به کارهای خوب و نیک شود، او را وارد بهشت می‌کنند؛ داستان واقعی اریل به این شکل تمام شد!

 

دانلود کتاب پری دریایی

دانلود کتاب پری دریایی

یک کتابی با نام پری دریایی وجود دارد که نوشته شخصی به نام هانس کریستین اندرسون است؛ من خودم این کتاب را نخواندم و واقعا نمی‌دانم که این کتاب، همان داستان پری دریایی نسخه اصلی است یا نه! ولی خب لینک دانلود را در ادامه برای شما قرار دادم تا اگر خواستید مطالعه کنید.

خلاصه این کتاب را هم در بالا گفتیم و دیگر نیازی به گفتن دوباره نیست؛ البته حجم این PDF هم 11 مگابایت می‌باشد.

 

دانلود کتاب پری دریایی نوشته هانس کریستین اندرسون

 

حالا شما به من بگید که داستان دیزنی قشنگ تر بود یا داستان اصلی؟ نظر شما درباره این داستان چی بود؟ شما می‌توانید نظرات خودتان را از قسمت کامنت برای ما بفرستید. ما همیشه منتظر نظرات خوب شما هستیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.