8 تا از پرونده های حل نشده اف بی ای + داستان کامل

وقتی اسم پرونده های حل نشده اف بی ای به گوش ما می‌خورد، اولین سوالی که به ذهن ما می‌زند این است که اصلا مگه می‌شود که سازمانی مثل FBI نتواند یک پرونده را حل کند؟!

همیشه در فیلم و سریالها دیدیم که هروقت که نیرو پلیس نتوانست پرونده را پیش ببرد، فورا اف بی ای وارد داستان شد و خیلی راحت توانست تا پرونده را حل کند!

ولی واقعیت اینطور نیست؛ باید باور کنید که بعضی پرونده ها در توان عقل نیروهای اف بی ای نیست و چندین پرونده های حل نشده وجود دارد که این سازمان نتوانست از شر آنها خلاص شود.

ما در پست پرونده های حل نشده پلیس به چند نمونه از پروژه های شکست خورده اف بی ای پرداختیم؛ ولی اینبار قرار است تا کامل ببینیم که چه مجرمانی از زیر ذره بین اف بی ای فرار کردند. در ادامه همراه تن تاپ باشید.

پرونده های حل نشده اف بی ای

پرونده های حل نشده اف بی ای

باید این واقعیت را بدانید که پیشرفت سازمانهایی مثل اف بی ای، بستگی به عقل مجرمان دارد؛ یعنی اینکه باید اتفاقی رخ دهد تا اف بی ای بتواند راه حلی برای آن پیدا کند! پس چنین پرونده های کاملا طبیعی است. در ادامه قرار است این پرونده های حل نشده اف بی ای را بررسی کنیم!

این موضوع را هم بدانید که تعداد پرونده های حل نشده، خیلی بیشتر از این تعداد است؛ ما فقط به چند نمونه از آنها اشاره می‌کنیم.

پ.ن: بعضی از آنها بعد از چند سال حل شدند!

 

1. پرونده پل جوزف

پل جوزف یک نوزاد یک روزه بود که در سال 1964 از یک بیمارستان ربوده شد؛ خانواده و اف بی ای در به در دنبال سرنخ بودند تا اینکه دو سال بعد، بچه را در داخل یک کالسکه پیدا کردند و تحویل خانواده اش دادند.

برای خواندن ضربه بزنید
کریس بنوا، قهرمان یا قاتل؟

ولی در سال 2012، پل تصمیم گرفت تا یک آزمایش DNA بدهد و از خانواده اش هم درخواست کرد که این کار را انجام دهند؛ بعد از مشاهده نتیجه آزمایش، دوباره پرونده او باز شد. پل هیچ نسبتی با خانواده اش نداشت!

پل جوزف تصمیم گرفته بود تا خانواده اصلی خودش را پیدا کند؛ اف بی ای هم که این پرونده را حل شده اعلام کرد، پس از شنیدن این خبر، دوباره پرونده باز شد!

این پرونده همچنان تا سال 2019 حل نشده باقی مانده بود تا اینکه پل جوزف واقعی پیدا شد، از پل جوزف واقعی که نامش “کوین پاتی” بود، یک تست DNA گرفتند و معلوم شد که او واقعا یک جوزف است!

البته درست است که پل پیدا شد؛ ولی اینکه چه کسی او را ربوده بود، هرگز مشخص نشد!

پرونده های حل نشده اف بی ای

2. پرونده حل نشده دنی گلدمن

دومین پرونده های حل نشده اف بی ای مربوط می‌شود به گم شدن شخصی به اسم “دنی گلدمن”. این آقا در سال 1966 مفقود شد و نیرو پلیس محلی و اف بی ای تصمیم گرفتند تا با همکاری همدیگر، این پرونده را حل کنند.

مثل اینکه یک نفر برای دزدی وارد خانه گلدمن میشود و چون هیچ چیز با ارزشی برای دزدی پیدا نمی‌کند، دنی گلدمن 18 ساله را می‌دزدد. او حالا از والدین دنی 25000 دلار غرامت می‌خواست؛ ولی این اولین و آخرین تماس این آدم ربا با خانواده دنی بود!

اف بی ای و نیرو محلی هم هر چه سعی کردند نتوانستند تا یک سرنخ از این پسر پیدا کنند؛ در نهایت هم پرونده حل نشده اعلام شد!

همچنین بخوانید: گرت ویلیامز چگونه مُرد؟ بررسی پرونده عجیب مامور MI6

 

3. پرونده کیم سو لِگِت

کیم سو لِگِت

پرونده کیم سو لگت یکی دیگر از پرونده های حل نشده اف بی ای است. کیم که یک مادر و همسرا 21 ساله بود، در سال 1994 و زمانی که داشت از محل کارش برمی‌گشت، ربوده شد.

برای خواندن ضربه بزنید
قتل وحشتناک کوهنوردان توسط موجودات فضایی در روسیه

چند روز بعد یک نفر با پدر کیم سو تماس گرفت و از او 25000 دلار پول در ازای جان دخترش را کرد. این آدم ربا هم به مانند پرونده دنی گلدمن، دیگر با پدر کیم تماس نگرفت و این تنها اطلاعاتی بود که اف بی ای این پرونده داشت!

 

4. پرونده دزیده شدن سابرینا آیزنبرگ

سابرینا آیزنبرگ

سابرینا فقط 5 ماهش بود که در روز شکرگزاری و در سال 1997 دزدیده شد؛ درواقع دزد هیچ تلاشی برای شکستن قفل در نکرده بود، چون در کاملا باز بود!

والدین سابرینا به چند نفر مشکوک شده بودند؛ ولی با بررسی ها انجام شده، مشخص شد که دزد شخص نامعلوم دیگریست.

در سال 2003 هم خانواده سابرینا به یک دختر شک کردند که شاید دخترشان باشد؛ ولی بعد از انجام تست DNA مشخص شد که هیچ ارتباطی با هم ندارند.

الان با گذشت بیش از 15 سال، همچنان این پرونده حل نشده باقی مانده و هیچکسی هم نمی‌داند که سابرینا کجاست!

همچنین بخوانید: کیلین لودر: پرونده گم شدن دختری که هیچوقت حل نشد

5. دختر بدون سر

پنجمین شماره از لیست پرونده های حل نشده اف بی ای مربوط به یک جنازه بدون سر است؛ در تاریخ 28 فوریه سال 1983 یک جسد بدون سر در ایالت میزوری پیدا شد؛ اول مردم و نیرو محلی فکر می‌کردند که این جسد مربوط به یک کارگر جنسی است و برای همین هم زیاد به این پرونده توجه نمی‌کردند.

ولی ماجرا از وقتی شروع شد که اف بی ای و پلیس فهمیدند این جسد مربوط به یک دختری با سن 8 الی 11 سال است!

هنوز هم نه قاتل پیدا شده و نه هویت مقتول؛

 

6. قتلهای مو قرمز

قتلهای مو قرمز

مرگ زنان مو قرمز هم یکی دیگر از پرونده های حل نشده اف بی ای است؛ قتل زنان مو قرمز سه دهه طول کشید؛ البته نه اینکه هر روز یک نفر را بکشند؛ ولی گفته شده که حداقل 11 زن موقرمز در این سه دهه (دهه 60 الی 90) به قتل رسیدند.

برای خواندن ضربه بزنید
کیلین لودر: پرونده گم شدن دختری که هیچوقت حل نشد

جالب است که جنازه این زنان مو قرمز که همه هم بدکاره بودند، در چندین ایالت و شهر مختلف پیدا شده؛ مثلا در ممفیس، اشلند سیتی، تنسی و چندین ایالات دیگر…

 

7. قتلهای پارک وی

قتلهای پارک وی

با اینکه بیش از 30 سال از پرونده قتلهای پارک وی می‌گذرد، ولی همچنان حل نشده باقی مانده!

همه این قتلها در بین سالهای 1986 الی 1989 انجام گرفت که در طول این سالها، 8 نفر به قتل رسیدند که تمامی آنها از 18 الی 20 ساله بودند.

مثل همیشه اف بی ای هم وارد ماجرا شد تا بتوانند خیلی زود پرونده را ببندند؛ البته پرونده هم بسته شد، ولی حل نشده باقی ماند!

 

8. پرونده حل نشده مک کورمیک

مک کورمیک

شاید مهمترین پرونده های حل نشده اف بی ای همین پرونده قتل مک کورمیک باشد. جسد مک مورمیک در سال 1999 و در ایالت میزوری پیدا شد که دو یادداشت رمزنگاری شده هم در جیبش بود.

تیم اف بی ای سعی کرد تا این یادداشت را رمزگشایی کند، ولی موفق نشد! سخنگو اف بی ای درباره یادداشت ها اینگونه گفت:

ما واقعا در کاری که انجام می‌دهیم خوب هستیم؛ ولی این نامه ها را نمی‌شود رمزگشایی کرد.

 

نظر شما درباره پرونده های حل نشده اف بی ای چیست؟ به نظر شما چرا یک سازمان به این قدرتمندی، نمی‌تواند این پرونده ها را حل کند؟ شاید هم اف بی ای نمی‌خواست که این پرونده ها را حل کند! نظر شما درباره این پرونده ها نیست؟ لطفا در قسمت کامنتها، نظرات خودتان را برای ما بنویسید.

 

منبع: forensicscolleges.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.