پتروس گونزالس (1537-1618): کجا به دنیا آمد؟ چطور مرد؟

پتروس گونزالس داستانی فوق العاده غم انگیز دارد؛ به حدی که شاید شما بعد از شنیدن این داستان، ناراحت شوید! او کسی بود که سالها در داخل یک قفس زندگی می‎کرد و غذایش هم گوشت خام بود؛ دقیقا رفتاری با یک حیوان می‌کردند را با او داشتند.

داستان وقتی عجیب تر می‌شود که بفهمید پتروس بعد از اینکه وارد خاندان سلطنتی شد، به اجبار با یک دختری به نام کاترین ازدواج کرد و صاحب چند بچه شد؛ این بچه‌های بیچاره دقیقا عین پدرشان بودند!

داستان پتروس گونزالس هم شباهت زیادی با یک فیلم سینمایی دیزنی دارد؛ فیلمی به نام دیو و دلبر! به نظر شما این فیلم، الهام گرفته از زندگی پتروس بود؟ سرانجام زندگی آقای گونزالس چطور بود؟ در ادامه همراه تن تاپ باشید…

پتروس گونزالس

کودکی پتروس گونزالس چطور گذشت؟

همه چیز از کشور مراکش و در جزیره قناری و در سال 1537 شروع شد. تو این جزیره یک بچه‌ای عجیب و غریب به دنیا میاد که هیچ کسی تا حالا شبیه با آن را ندیده بود. او با صورتی پر از مو به دنیا آمده بود که خاطر بیماری هایپرتریکوزیس (Hypertrichosis) بود که به سندروم گرگینه هم معروف است.

هیچ کسی از مردم نمی‌دانست که پتروس انسان است یا حیوان! حتی طوری شده بود که خانواده گونزالس هم پتروس را نمی‌خواستند و این باعث شد تا در محیطی بزرگ شود که هیچ مهر و محبتی در آن وجود نداشت!

خانواده پتروس همیشه او را از بقیه مخفی می‌کردند؛ حتی وقتی هم که مردم پتروس را می‌دیدند، با او به مانند یک حیوان برخورد می‌کردند؛ بعضی‌ها هم فکر می‌کردند که او شیطان است و او را زیر گلوله‌های سنگ می‌بردند.

حالا پتروس گونزالس 10 سال داشت و زندگی برایش بدتر از قبل شده بود؛ او را در داخل یک قفس آهنی گذاشته و به مانند یک حیوان با او برخورد می‌کردند! همه چی داشت بد پیش می‌رفت تا اینکه یک اتفاق خاص رخ داد!

برای خواندن ضربه بزنید
کلارا هیتلر (1860-1907): با مادر آدولف هیتلر آشنایی دارید؟

همچنین بخوانید: 7 تا از عجیب ترین انسانهایی که وجود داشتند + عکس واقعی

 

پتروس گونزالس چطور وارد قصر شد؟

به زودی پادشاه آنری دوم قرار بود تا تاجگذاری کند و برای همین از گوشه و کنار دنیا، برایش هدیه فرستاده می‌شد. یکی از همین هدایا، یک موجود پشمالو سخنگو بود که شباهت زیادی به انسان داشت. البته این هدیه از طرف دولت فرانسه به آنری دوم بود؛ یعنی دولت، پتروس را از خانواده گونزالس خرید!

هنری دوم پادشاه فرانسه

جالب تر از همه آنجایی بود پدر و مادر پتروس از اینکه می‌خواستند او را بفروشند، خوشحال بودند؛ در هر صورت پتروس به دولت فرانسه فروخته شد و او را با قفس، از جزایر قناری به سمت کاخ پادشاه فرانسه بردند.

وقتی که پتروس گونزالس را به قصر بردن، قرار شد تا در داخل سیاهچاله بماند تا وقتی به آنری دوم هدیه داده شود؛ در این مدت کوتاه، پزشکان و دانشمندان بنام فرانسه، برای معاینه پتروس به سیاهچاله رفتند؛ آنها با یک چوب به پتروس زدند و وقتی که دیدند پتروس به مانند یک انسان واکنش نشان داد، فهمیدند که او حیوان نیست!

حالا روز تاجگذاری آنری دوم بود و همه هدایا در داخل قصر، پشت سر هم چیده شده بودند؛ فقط یک هدیه بود که همه توجهات را به سمت خودش جلب کرد و آن هم پتروس بود!

آنری به نزدیکی قفس رفته بود تا حیوانی که برای او کادو آورده بودند را از نزدیک ببیند؛ او وقتی در چشمان پتروس گونزالس نگاه کرد، فهمید که او اصلا حیوان نیست!

پتروس گنزالس

برخلاف باور خود پتروس، پادشاه آنری دوم، برخلاف پدر و مادر پتروس، به او محبت می‌کرد؛ چیزی که پتروس تا حالا ندیده بود. حالا نوبت شکوفا شدن پتروس بود؛ شاه آنری که متوجه استعداد پتروس شده بود، او را به کلاس‌های فوق حرفه‌ای ادبیات فرانسه، ادبیات لاتین و نظامی فرستاد.

چندین سال به همین شکل و به خوبی و خوشی گذشت تا اینکه شاه آنری دوم از دنیا رفت؛ ولی پتروس گونزالس، الان دیگر یک بچه نبود. او حالا یک انسان بالغ بود که توانایی و استعدادهایش شکوفا شده بود؛ ولی همچنان در نگاه‌های مردم، یک حیوانی بیش نبود!

برای خواندن ضربه بزنید
کشف دفترچه خاطرات هیتلر

همچنین بخوانید: مارگارت دیکسون: زنی که در تابوت زنده شد! + داستان کامل

برخلاف آنری دوم، همسرش اصلا از پتروس خوشش نمی‌آمد و از همان روز اول، با او سر لج داشت؛ حالا که آنری دوم مرده بود، راه برای همسرش باز شد تا نقشه هایش را پیاده کند.

از آنجایی که اربابان آن زمان، حق تصمیم گیری درباره ازدواج کارکنان خودشان را داشتند، تصمیم گرفت تا پتروس را به ازدواج یک خانمی زیبا دربیاورد تا شاهد نتیجه این ازدواج باشد!

پتروس گونزالس و کاترین

یکی دیگر از قوانین آن زمان این بود که عروس حق نداشت تا لحظه عروسی، حتی اسمی از داماد بشنود؛ چه برسد به اینکه او را ببیند. دقیقا هم همینطور گذشت تا اینکه لحظه عروسی فرا رسید؛ وقتی که این دختر بیچاره به نام کاترین (زن پتروس، همنام زن آنری دوم بود) پتروس را دید، شوکه شد!

همچنین بخوانید: 7 تا از عجیب ترین مراسم ازدواج در جهان + عکس واقعی

هیچکسی فکر نمی‌کرد که کاترین بتواند پیش این مرد حیوان نما دوام بیاورد؛ ولی بعد از گذشت چند ماه، آنها عاشق همدیگر شدند و حتی کاترین دو فرزند از پتروس گونزالس به دنیا آورد.

کاترین (همسر آنری دوم) دقیقا منتظر همین لحظه بود تا ببیند فرزندان پتروس، به مانند او می‌شوند یا نه! ولی در کمال ناباوری، هیچکدام از فرزندان آقای گونزالس، به او نرفتند و همه به مانند یک بچه عادی بدون مو اضافی، به دنیا آمدند.

این زوج در سالهای بعد، 5 بار دیگر هم بچه دار می‌شوند که از این 5 تا، 4 تا شبیه پتروس می‌شوند؛ فرزندانی با مو اضافی! حالا همسر آنری دوم سر از پا نمی‌شناخت؛ مدتی نگذشت که این بچه‌های بیچاره تبدیل به وسایل سرگرمی اشراف زاده‌ها شده بودند.

فرزندان پتروس گونزالس

حتی ملکه، یک تور گردشگری تفریحی آماده کرد و این فرزندان را به سراسر اروپا برد تا فقط اشراف زاده‌ها سرگرم کند. حالا این تور گردشگری تمام شده بود و فرزندان پتروس دوباره برگشتند؛ ولی داستان قرار بود بدتر از این هم بشود!

برای خواندن ضربه بزنید
نیکولای مینویکی: کسی که 12 بار خودش را برای آزمایشاتش دار زد!

ملکه اصلا دلش نمی‌خواست که این انسان‌های حیوان نما را در دور و بر خودش ببیند؛ برای همین به آنها اجازه داد تا از قصر بروند و یک زندگی معمولی را برای خودشان شروع کنند.

همچنین بخوانید: چرا “ویلیام باکلند” همه حیوانات را میخورد؟

پتروس هم دست زن و بچش را می‌گیرد و به سمت شهر پارما در کشور ایتالیا می‌رود؛ ولی پتروس بیجاره اینجا هم روز خوش ندید؛ پتروس و فرزندانش به خاطر ظاهر خاصی که داشتند، خیلی جلب توجه می‌کردند و طولی نکشید تا دولت ایتالیا فرزندان پتروس را به عنوان حیوان، به شاهزاده‌های این کشور هدیه داد.

نقاشی پتروس گونزالس و کاترین

در مدارک تاریخی، تاریخ مرگ کاترین در سال 1623 ثبت شده؛ ولی هیچ تاریخی از زمان مرگ پتروس گونزالس نوشته نیست. البته دلیل داشت و دلیل آنهم این بود که دادگاه پتروس را انسان نمی‌دانست و خب تاریخ مرگ حیوانات هم ثبت نمی‌شد! ولی گفته شده که او در سال 1618 از دنیا رفت!

متاسفانه پتروس گونزالس نه در بچگی زندگی خوبی داشت و نه در بزرگسالی! حالا من از شما یک سوال دارم؟ کدام یک حیوان بودند؟ پتروس یا انسان‌های اطرافش؟

 

منبع: ویکی پدیا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.