سفر در زمان با سیاهچاله 100 درصدی است؟ + بررسی تئوریها

سفر در زمان با سیاهچاله امکانپذیر است یا نه؟! همه ما می‌دانیم که سفر در زمان از طریق سیاهچاله، یک مسیر بدون بازگشت است. البته این چیزی است که ما در فیلم و داستانها داریم می‌بینم!

ولی بیایید کامل این قضیه را باز کنیم. شاید با شروطی بشود از سیاهچاله استفاده کرد تا در زمان سفر کنیم. در ادامه با تن تاپ همراه باشید…

سفر در زمان با سیاهچاله

همه چیز درباره سفر در زمان با سیاهچاله

قبلا ما در پست ساخت ماشین زمان درباره سیاهچاله اشاره کوتاهی کردیم و گفتیم که سفر به سیاهچاله، یک سفر بی انتهاست و اصلا معلوم نیست که مقصد کجاست؛ در مقابل آن درباره کرم چاله صحبت کردیم و گفتیم که علمی ترین روش برای سفر در زمان، سفر از طریق کرم چاله است. (در پست سه راه ساده برای سفر در زمان کامل به این موضوع پرداختیم.)

ولی قبل از اینکه درباره سفر در زمان با سیاهچاله صحبت کنیم، بیایید ببینم اصلا انتهای سیاهچاله کجاست و ما را به کجا می‌برد.

همچنین بخوانید: سفر در زمان با ماشین زمان :روش و راه سفر به آینده!

 

سیاهچاله ما را به کجا می‌برد؟

تا حالا توانستید حدس بزنید که چه چیزی در سیاهچاله انتظار شما را می‌کشد؟ آیا می‌توانید زنده بمانید؟ پایان راه شما کجاست؟

بهترین جواب در دستان “پروفسور ریچارد ماسی” است؛ پروفسور ماسی به عنوان یکی از محققان انجمن کیهان شناسی محاسباتی در دانشگاه دورهام، کاملا با موضوع سفر به داخل سیاهچاله آگاهی دارد. او اینگونه می‌گوید:

“هر کسی که به داخل سیاهچاله سفر کند، توسط گرانش قوی، تکه تکه می‌شود و فرد تکه تکه شده، چگونه می‌تواند به مقصد برسد؟”

 

انتهای سیاهچاله، به سفید چاله ختم می‌شود؟

انتهای سیاهچاله، به سفید چاله ختم می‌شود؟

در تئوریهای دانشمندان اینگونه آمده که اگر سیاهچاله راه خروجی داشته باشد، باید چیزی مخالف آن در آن سمت وجود داشته باشد و این یعنی سفید چاله!

برای خواندن ضربه بزنید
اثر پروانه ای چیست؟ این تئوری چقدر در زندگی ما تاثیر دارد؟

“ایگور نوویکوف” در سال 1964 درباره این موضوع اینگونه می‌گوید:

ایگور نوویکوف مخترع ایده سفیدچاله

“انتهای یک سیاهچاله، متصل به یک سفید چاله است؛ همانطور که می‌دانید سفید چاله اجازه خروج ماده و نور را می‌دهد و تنها چیزی که در آن ممنوع است، اجازه ورود نور و ماده است.”

بعد از این حرف نوویکوف، تحقیقات درباره این موضوع بالا گرفت؛ به حدی که در سال 2014 دانشمندانی با نام “کارلو روولی و ام هاگارد” در مجله Physical Review D اعلام کردند که تمام موادی که سیاهچاله ها بلعیدند، می‌تواند به بیرون پرتاب شوند و سیاهچاله ها ممکن است زمانی که از بین می‌روند، تبدیل به سفید چاله شوند!

این نظریه زمانی جالب می‌شود که بفهمید استیون هاوکینگ هم گفته که “یک سیاهچاله برای همیشه دوام نمی‌آورد.”

همچنان دانشمندان بر سر این موضوع با یکدیگر بحث می‌کنند و همچنان جواب این سوال باقیست که سفر در زمان با سیاهچاله امکانپذیر است یا نه؟!

همچنین بخوانید: مشکلات سفر در زمان چیست؟ بررسی 4 مورد از آنها!

 

سیاهچاله ساگیتاریوس ای (Sagittarius A) چیست؟

سیاهچاله Sagittarius A و سفر در زمان

همانطور که در بالا هم گفتیم، سیاهچاله ها دارای گرانش فوق العاده ای هستند و طبق صحبت ریچارد ماسی، هر کسی که وارد آن شود، تکه تکه می‌شود.

ولی جدیدا دانشمندان متوجه شدند که همه سیاهچاله به یک شکل نیستند؛ یعنی سیاهچاله هایی وجود دارند که تکینگی داغ با جرم کمتری دارند.

مثلا سیاهچاله ساگیتاریوس ای که در مرکز کهکشان راه شیری قرار دارد از این دسته سیاهچاله هاست. سیاهچاله ساگیتاریوس ای از دسته سیاهچاله های عظیم و چرخان است که طبق محاسبات دانشمندان، گفته شده که انسان و یا فضاپیما، می‌تواند از آن عبور کند.

این موضوع می‌تواند نوید بخش سفر در زمان با سیاهچاله باشد.

 

البته که همچنان تحقیقات دانشمندان ادامه دارد و هیچوقت نمی‌شود که با اطمینان گفت سفر در زمان با سیاهچاله انجام می‌شود یا نه! ولی می‌توانیم امیدوار باشیم! نظر شما چیست؟ به نظر شما می‌تواند با سیاهچاله در زمان سفر کرد؟ نظرات خودتان را برای ما بفرستید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.