9 تکنولوژی در هزار سال آینده :به چه علمی میرسیم؟

تکنولوژی در هزار سال آینده چگونه می شود؟ پیشرفت داریم یا پسرفت؟ به نظر من که همین الان هم علم به صورت وحشتناکی در حال پیشرفت است! چه برسد به هزار سال آینده.

تنها چیزی که نمیشود جلویش را گرفت همین زمان است؛ آینده در انتظار ماست و زودتراز  آن چیزی که فکر کنید به ما می رسد. به زودی این فناوری ها، آینده ما را تغییر میدهند. چه بخواهید یا چه نخواهید!

ما در این پست قصد داریم تا شما را با چند تا از عجیب ترین تکنولوژی در هزار سال آینده آشنا کنیم. در ادامه با تن تاپ همراه باشید.

 

9 تا از برترین تکنولوژی در هزار سال آینده چیست؟

 

1. دنیای هنر دگرگون میشود

تکنولوژی در هزار سال آینده از پروژه Dall-E

مثل اینکه قرار است تا هزار سال آینده، دنیای هنر هم زیر و رو شود؛ این اتفاق به دست هوش مصنوعی و توسط شرکت OpenAl قرار است اتفاق بیفتد.

همانطور که میدانید هوش مصنوعی سعی میکنند تا همه کارهایش را دقیقا به مانند انسان و یا حتی بهتر از انسان انجام دهد. شرکت OpenAl هم تصمیم گرفته تا یک تکنولوژی بسازد که با یک دستور متنی، یک تصویر دریافت کنید؛

مثلا اگر شما برای هوش مصنوعی تایپ کنید “سگ گاوچران که زیر باران در حال آواز خواندن است”  هوش مصنوعی برای شما سیل عظیمی از تصاویر مربوط را ایجاد میکند.

البته این تکنولوژی در هزار سال آینده اتفاق نمی افتد و همین الان هم در حال تست و آزمایش هستند. پس به زودی….

همچنین بخوانید: پیشگویی از سال 2026 :تاریکی مطلق رخ میدهد؟ 

 

2. ربات هایی که مغز ما را میخوانند

ربات هایی که مغز ما را میخوانند

یکی دیگر از تکنولوژی در هزار سال آینده رباتهایی هستند که توانایی آن را دارند تا هر چه در ذهن ما وجود دارد را بخوانند!

دیگر خواندن ذهن یک داستان علمی تخیلی نیست و هر روز که می گذرد، به آن نزدیک تر می شویم. همین الان هم یکسری دانشمندان موسسه فناوری فدرال سوئیس لوزان (EPFL) آزمایشات زیادی را در این زمینه انجام دادند و حتی به موفقیت های زیادی هم رسیدند.

برای خواندن ضربه بزنید
رازهای شیطانی داستان هانسل و گرتل + تصاویر

این دانشمدان به کمک یک الگوریتم، یک بازوی رباتی، یک رابط مغز و یک کامپیوتر توانستند این ابزار را برای بیماران “تتراپلژیک” بسازند. حالا ما نمیدانیم این دستگاه فقط برای این بیماران بوده، یا روی این بیماران تست شده!

همچنین بخوانید: ویلیام تیلور :مردی که به سال 8973 سفر کرده است! 

 

3. پرینت سه بعدی استخوان

پرینت سه بعدی استخوان از تکنولوژی هزار سال آینده

پرینت سه بعدی یک تکنولوژی در هزار سال آینده است که احتمالا زودتر و در همین سالهای آینده عملی می شود. صنعت پرینت سه بعدی یک صنعت به صرفه و کم هزینه است که در زمینه پزشکی هم ورود کرده.

در بین تمامی شرکتهایی که در زمینه پرینت سه بعدی فعالیت دارند، شرکت Ossiform به صورت تخصصی در زمینه پرینت سه بعدی پزشکی فعالیت میکند. این شرکت مدتی است که استخوان سه بعدی را پرینت میکند که دقیقا هم همان متریال را دارد!

طرز استفاده آن هم آسان تر از چیزی هست که فکر میکنید. در یک بیمارستان MRI انجام می دهید و سپس آن را به Ossiform میفرستید و منتظر میمانید تا یک نمونه سه بعدی از استخوان بسازد و بعد هم عمل انجام می شود.

همچنین بخوانید: مردی که به سال 6000 سفر کرده :دروغ یا واقعیت؟ 

 

4. هولوگرام واقع گرایانه

به نظر شما گزینه بعدی تکنولوژی در هزار سال آینده چیست؟ بله! هولوگرام!

هولوگرام همیشه یک بحث تخیلی در کتابها و داستانها بود و همیشه به گونه در داستانها بیان می شد، که انگار در دنیای واقعی دست نیافتنی است! اما الان دیگر نه!

محققان دانشگاه کمبریج توانستند تا چندین هولوگرام را در کنار هم قرار دهند تا یک تصویر سه بعدی بزرگ بدون هیچ درزی را تولید کنند.

هنوز هم این تکنولوژی در مرحله تست به سر می برد؛ ولی انتظار میرود تا یک دهه آینده، خبرش همه جا را بگیرد!

همچنین بخوانید: آیا جهان یک شبیه سازی کامپیوتری است؟ بررسی جهان ماتریکسی!! 

برای خواندن ضربه بزنید
تئوری اثر ماندلا : منشاء + مثال + توضیحات

 

5. لباسهایی با قدرت شنوایی

لباسهایی با قدرت شنوایی یک تکنولوژی از هزار سال آینده

تا الان که این مورد عجیب ترین بوده! یعنی چی که لباسها میتوانند بشنوند؟

دانشمندان MIT این لباسها را برای افراد نابینا تولید کردند و هنوز هم در حال تست هستند. این لباسها قادر هستند تا ضربان قلب، نبض و صداهای بسیار ضعیف را دریافت کنند.

این دانشمندان امیدوار هستند که بتوانند این لباسها را تا چند سال آینده به بازار عرضه کنند.

 

6. دوقلوهای دیجیتالی

دوقلوهای دیجیتالی

یکی دیگر از تکنولوژی در هزار سال آینده همین دوقلوهای دیجیتالی است. ما قبلا در پست جهان تا سال 4000 هم درباره این موضوع صحبت کردیم؛

دوقلوهای دیجیتالی درواقع یک راهی برای اسکن بدن بیمار است. بگذارید به یک شکل دیگه ای بگویم؛ فرض کنید یک کسی یک عمل خطرناک را در پیش دارد و دکتر درصد زنده ماندن آن را 50 50 میداند! برای همین اول عمل بر روی همزاد دیجیتالی اش انجام میشود تا دکتر از صحت عمل مطمئن شود.

حالا که دکتر جراح مطمئن شد، عمل را بر روی بدن واقعی انجام میدهد!

 

7. جذب دی اکسید کربن

گزینه بعدی تکنولوژی در هزار سال آینده فناوری جذب دی اکسید کربن است! امروزه این کار را درختان برای ما انجام می دهند. ولی با کمک این فناوری، دیگر نیاز نیست که نگران کم شدن درختان باشیم؛ همچنین با ذخیره و ترکیب آن با هیدروژن، میتوان در تولید سوختهای مصنوعی هم کمک کرد.

مراحل اولیه این فناوری انجام شده؛ ولی همچنان نیاز به تستهای خیلی بیشتری است.

 

8. بتن زنده ساخته می شود

بتن زنده

یک عده از دانشمندان توانستند تا با ژل، ماسه و باکتری، یک بتنی را بسازند که به گفته خودشان بتن زنده است. همانطور که میدانید، بتن بعد از آب، پرمصرف ترین ماده بر روی زمین است که با محیط زیست سازگار است.

محققان دانشگاه کلرادو معتقد هستند که این تکنولوژی میتواند راه را برای سازه های ساختمانی آینده هموار کند.

برای خواندن ضربه بزنید
10 بیماری که درحال نابودی بشر بود + عکس

 

9. اینترنت برای همه؟

اینترنت برای همه یک تکنولوژی در هزار سال آینده است؛ همانطور که میدانید و احتمالا تجربه هم کردید، بدون اینترنت زندگی برای ما خیلی سخت می شود! این در حالی است که فقط نیمی از جمعیت جهان به اینترنت دسترسی دارند. حالا یا به دلیل مشکلات اقتصادی است یا اجتماعی و یا اینکه اصلا هیچ راه ارتباطی وجود ندارد که بخواهند به اینترنت وصل شوند.

شرکت گوگل یکی از پیشگامان این عرصه است. گوگل به کمک بالن های هلیومی سعی میکند تا این مشکل را برطرف کند؛ هنوز نشده که به طور کامل این مشکل برطرف شود؛ ولی در بعضی از نقاط جهان تست شده و توانستند تا به اینترنت دسترسی داشته باشند.

به زودی این اتفاق در سراسر جهان نیز می افتد.

 

نظر شما درباره این مواردی که گفته شده چیست؟ به نظر شما تکنولوژی در هزار سال آینده چگونه است؟ شما میتوانید نظرات خودتان را از قسمت کامنت برای بفرستید. ما همیشه منتظر نظرات خودب شما عزیزان هستیم.

 

منبع: sciencefocus.com

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. ندا گفت:

    از همه عالی تر عکس فضانورد روی اسب بود. یعنی گالیله وار عالی بود.
    با نهایت سپاس از زحمات شما.👏♥️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.