پروژه فیلادلفیا :همه چیز درباره داستان سفر در زمان تسلا!

طبق درخواست شما دوستان، ما تصمیم گرفتیم تا درباره سفر در زمان تسلا یک پستی بنویسیم. همانطور که می‌دانید این پروژه یکی از پروژه های واقعی سفر در زمان است که به دست دولت آمریکا انجام شد.

ما هم مثل خیلی از شماها، اول اصلا نمی‌دانستیم که داستان این موضوع از چه قرار است. بعد با کمی تحقیق و بررسی، به این نتیجه رسیدیم که این موضوع ارتباط خیلی مستقیمی با پروژه فیلادلفیا دارد. ما هم تصمیم گرفتیم تا این پروژه را کامل برای شما توضیح دهیم.

 

داستان کامل سفر در زمان تسلا یا همان پروژه فیلادلفیا

بررسی صفر تا صد پروژه فیلادلفیا

در سال 1930 بود که دولت آمریکا از دانشمندان برجسته خود درخواست کرد تا یک برنامه ای را راه اندازی کنند که به کمک آن بتوانند ادوات جنگی را بدون اینکه رادارهای دشمن آنها را رصد کنند، جا به جا کنند.

آمریکا با این پروژه، قصد داشت تا برتری علمی و نظامی خودش را به آلمان ثابت کند؛ برای همین سرپرستی این پروژه را در سال 1933 به مرموزترین و باهوش‌ترین دانشمندش، یعنی نیکولا تسلا محول نمود.

همچنین بخوانید: اسرارهای ناگفته از نیکولا تسلا! دشمنی با توماس ادیسون؟

نیکولا تسلا

به همراه نیکولا تسلا، یک گروه از دانشمندان هم به این پروژه ملحق شدند تا این ایده ارتش آمریکا را به سرانجام برسانند. این آغاری بر داستان سفر در زمان تسلا یا همان پروژه فیلادلفیا است.

البته تسلا هم به کمک تیمی که جمع کرده بود، توانست به موفقیت‌های بسیاری دست پیدا کند؛ پیشرفت او به حدی بود که او می‌توانست یک کشتی بدون سرنشین را برای لحظاتی نامرئی و دوباره مرئی کند! منظور از نامرئی کردن، ناپدید شدن حتی از دید انسان بود! نه دستگاه و رادار!

ولی مسئولین بیشتر از این را می‌خواستند! آنها می‌خواستند تا تسلا آزمایشات خودش را بر روی یک کشتی با سرنشین‌هایش انجام دهد؛ ولی نیکولا تسلا مخالف این دستور دولت بود؛ زیرا او اعتقاد داشت که انجام این کار می‌تواند برای سرنشین‌ها بسیار خطرناک باشد، به حدی که شاید آنها را به کام مرگ ببرد!

این اختلاف نظرها باعث شد تا تسلا از پروژه فیلادلفیا کناره گیری کند؛ بعد از اینکه او از این پروژه کنار رفت، فردی به نام “جان فون نویمان” جایش را گرفت.

جان فون نویمان

یک نام آشنای دیگر هم در داخل تیم دانشمندان پروژه سفر در زمان تسلا وجود داشت که همه با وی آشنا هستید. فردی به نام “آلبرت انیشتین”. حالا مشخص نیست که خود تسلا او را به پروژه دعوت کرد یا دولت آمریکا!

برای خواندن ضربه بزنید
کتابخانه سری واتیکان و ارتباط با ماشین زمان! رازهای ترسناک!!!

همچنین بخوانید: نظریه انیشتین در مورد سفر در زمان چیست؟ توضیحات با مثال!

مردمان بر این باور هستند که انیشتین نقش بسیار موثری در این پروژه داشته! چون معتقدند که او با “نظریه نظریه میدان واحد” وارد این پروژه شد.

 

تست پروژه فیلادلفیا با حضور سرنشین

بالاخره در ماه ژوئن سال 1943 اولین تست پروژه فیلادلفیا صورت گرفت؛ این تست بر روی یک ناوشکن به نام uss eldridge انجام شد.

نام شکن uss eldridge

 

آنها قصد داشتند تا این تست در ساحل فیلادلفیا انجام دهند و برای همین بود که این پروژه به پروژه فیلادلفیا معروف شد. طبق درخواست دولت، خدمه این کشتی هم در داخل آن حضور داشتند و علاوه بر آنها یک کشتی تجاری هم به صورت تصادفی در آن محوطه حضور داشت که توانست شاهد این آزمایش باشد.

در حوالی ساعت 9 بود که مراحل تست شروع شد! بعد از استارت آزمایش، یک دودی سبز رنگ، کل این ناوشکن را پوشاند؛ به حدی که دیگر کسی نمی‌توانست این ناوشکن را ببیند. (این دود سبز به دلیل حضور میدان مغناطیسی داخل ناوشکن بود.)

بعد از اینکه این دود از بین رفت، آنها به این نتیجه رسیدند که آزمایش موفقیت آمیزتر از چیزی بود که آنها در نظر داشتند! چون ناوشکن uss eldridge به همراه خدمه اش، نه تنها از روی رادارها، بلکه از دید همه محو شده بود!

همچنین بخوانید: سه راه ساده برای سفر در زمان + روشهای سفر به آینده و گذشته

15 دقیقه بعد، دوباره یک دود سبز رنگ آن محوطه را در بر گرفت و وقتی که دود از بین رفت، کشتی ظاهر شد و حالا همه می‌توانستند آن را ببینند؛ ولی وقتی که خدمه داخل ناوکشن را پیج می‌کردند، هیچ جوابی نمی‌گرفتند!

آزمایش پروژه فیلادلفیا

برای بررسی بیشتر، آنها وارد ناوشکن شدند و خدمه کشتی را در موقعیتی یافتند همه در حمله عصبی قرار گرفته بودند! اینها فقط تعدادی از خدمه بودند؛ بقیه اعضا به گونه ای دیوانه وار بر روی کشتی قدم می‌زدند؛ انگار که حافظه خود را از دست داده بودند.

دولت آمریکا سریعا خدمه جدیدی را جایگزین افراد قبلی کرد و از دانشمندان پروژه فیلادلفیا خواست را هر چه سریعتر مشکل ناپدید شدن را برطرف و دوباره آن را آزمایش کنند. برای همین در تاریخ 28 اکتبر سال 1943 آزمایشی دیگری بر روی همین ناوشکن uss eldridge صورت گرفت.

در ساعت 17:15 آزمایش دوم صورت گرفت و حالا و مثل آزمایش قبلی، دود سبزی محوطه را در برگفت و بعد از مدت کوتاهی یک انفجار با نور آبی رنگ صورت گرفت و باز هم برخلاف آزمایشهای تئوری دانشمدان، این ناوشکن ناپدید شد. دوباره ناوکشن بعد از دقایقی ظاهر شد و این دفعه اوضاع خدمه کشتی وحشتناک تر از آزمایش اول شده بود!

برای خواندن ضربه بزنید
آیا موجودات فضایی در ساخت اهرام مصر دست داشتند؟ + اسناد

عده ای که به مانند تست اول، سردرگم در کشتی قدم می‌زدند؛ ولی عده ای نصف بدنشان در داخل کشتی و نصف دیگر در بیرون آن بود!

عکس واقعی از خدمه ناوشکن uss eldridge

چند روز از تست دوم پروژه فیلادلفیا گذشت و مشخص شد که وقتی ناوشکن ناپدید شد، به کجا رفته بود. 640 کیلومتر آنطرفتر از فیلادلفیا در یک بندری به نام بندر نورفولک! حالا سوالی که پیش می‌آمد این بود که:

 

چرا ناوشکن uss eldridge در تست پروژه فیلادلفیا به بندر نورفولک رفت؟

در اینجا ما باید به نظریه انیشتین رجوع کنیم که اینگونه می‌گوید:

زمان عنصری نیست که فقط در حال پیشروی باشد. هر لحظه که آن را زندگی می‌کنید، در جایی ضبط و باقی می‌ماند!

همچنین بخوانید: آیا ساخت ماشین زمان امکان دارد؟ چه مشکلاتی برای ساختنش هست؟

پس ما تصمیم میگریم که بر اثر شدت میدان مغناطیسی که بر روی این ناوشکن انجام شد، باعث شد تا بعد و زمان شکسته شود و انتقال مولکولی صورت بگیرد و این کشتی را به سمتی ببرد که قبلا در آن حضور داشته! این یعنی اینکه این ناوشکن قبلا در آن حضور داشت و دلیل پیدایش وی در آن بندر هم همین موضوع بوده.

پروژه فیلادلفیا یا سفر در زمان تسلا

چه بلایی بر سر پروژه فیلادلفیا بعد از این اتفاق افتاد؟

همانطور که متوجه شدید، دو آزمایش برای پروژه فیلادلفیا صورت گرفت که هر دو منجر به شکست سنگینی شد! دولت آمریکا فورا این پروژه را لغو کرد و در همه جا منکر پروژه فیلادلفیا شد.

وقتی از آنها درباره این پروژه سوال می‌شد، ادعا می‌کردند که اصلا چنین چیزی وجود نداشته و همه زاده فکر و خیال یه مشت فرصت طلب است! آنها حتی حضور ناوشکن uss eldridge را در ساحل فیلادلفیا (در تاریخ‌های آزمایش شده) رد کردند.

همچنان سوالات باقی مانده بود و برای همین دولت آمریکا در سال 1946 ناوشکن uss eldridge را به همراه چند ناوشکن دیگر، از نیرو دریایی آمریکا خارج کرد و چند سال بعد هم آن را به همراه 50 ناوشکن دیگر، به یونان فروخت.

این کشتی در یونان نامش به “لیون” تغییر پیدا کرد؛ ارتش یونان بعد از مدتی دست به بازسازی کامل این کشتی زد و احتمالا الان هم از آن استفاده می‌کند.

همچنین بخوانید: کتابخانه سری واتیکان و ارتباط با ماشین زمان! رازهای ترسناک!!!

 

فیلمی برای پروژه فیلادلفیا ساخته شد؟

The Philadelphia Experiment پوستر فیلم

یک فیلم انگلیسی هم به نام “The Philadelphia Experiment” ساخته شد که نشان می‌داد دولت آمریکا چه آزمایشاتی را بر روی این پروژه انجام داد. داستان این فیلم مربوط به دو نفر از اعضای خدمه این کشتی بود که بعد از شروع آزمایش، خودشان را به داخل آب انداخته بودند.

بعد از ساخت این فیلم، دولت آمریکا اکران آن را در داخل خاک ایالات متحده ممنوع اعلام کرد؛ آیا این کار آنها نشان دهنده این موضوع نبود که دولت آمریکا در پروژه فیلادلفیا نقش داشته؟

همچنین بخوانید: سریال های خارجی سفر در زمان : بررسی 10 تا برترین سریال ها

برای خواندن ضربه بزنید
تردمیل در گذشته یک ابزار شکنجه بود

 

اطلاعات پروژه فیلادلفیا و یا سفر در زمان تسلا چگونه فاش شد؟

همانطور که گفتیم، دولت آمریکا همه کار کرد تا جلوی فاش شدن اطلاعات پروژه سفر در زمان تسلا و یا همان پروژه فیلادلفیا را بگیرد؛ اتفاقا تا جایی هم موفق بودند؛ ولی نتوانستند دو نفر را ساکت نگه دارند! این دو نفر از شاهدان عینی این پروژه بودند و احتمالا یکی از آنها، یکی از خدمه ناوشکن بود.

درواقع تمامی اطلاعاتی که از این پروژه در دست است، از اعترافات همین دو نفر گرفته شده؛ چون همانطور که می‌دانید، تمامی مدارک موجود از پروژه فیلادلفیا به دست دولت آمریکا نابود شده بود.

همچنین بخوانید: کسانی که سفر در زمان را تجربه کرده اند + بررسی 7 داستان واقعی

یکی از این دو نفر و همان کسی که بر روی کشتی بود، فردی بود به نام “آل بیلِک”.

آل بیلِک

او به همراه برادرش برای گذراندن خدمت سربازی در این ناوشکن فعالیت می‌کردند. داستان آنها شباهت زیادی به فیلم ذکر شده دارد. او و برادرش وقتی که فهمیدند داستان از چه قرار است،(در آزمایش دوم) تصمیم گرفتند تا از کشتی به پایین بپرند؛ ولی به جای اینکه به داخل آب بیفتند، به یک ساحلی در سال 2749 رفتند!

 

پروژه فیلادلفیا تنها اختراع تسلا بود؟

اختراعات نیکولا تسلا یکی دو مورد نیست؛ او در طول زندگی خودش بینهایت اختراع را با نام خودش ثبت کرده که یکی از آنها همین پروژه فیلادلفیا است.

مثلا اشعه مرگ، زلزله ساز، سیستم برق رایگان و یا بالون های هوایی هم از اختراعات تسلا بودند؛ در بین تمامی اختراعاتی که او داشته، سیستم برق رایگان از همه معروفتر است؛ چون با استفاده از توانسته بحث برق را جهانی کند.

 

سوالات متداول

 

چه کسی دستور شروع این آزمایش را داد؟

چه کسی درست نیست! درواقع دستور شروع این پروژه به دست دولت آمریکا بود. دولت آمریکا دستور داد تا یک دستگاهی بسازند که بتوانند ابزارهای جنگی خودشان را بدون اینکه دشمن متوجه شود، جا به جا کنند.

 

چرا نیکولا تسلا از آزمایش سفر در زمان کنار کشید؟

اول مشخص بود که آمریکا چی می‌خواست؛ ولی بعد از مدتی، آزمایش های خطرناکی به میان آمد که اصلا قابل قبول تسلا نبود و برای همین استعفا داد.

 

سرانجام پروژه سفر در زمان تسلا چی شد؟

نابودی و شکست! به حدی این پروژه بد تمام شد که دولت آمریکا آن را به کلی انکار می‌کند و حتی همه پرونده‌های مربوط به این آزمایش را از بین برد.

 

نظر شما درباره پروژه فیلادلفیا یا همان سفر در زمان تسلا چیست؟ به نظر شما چنین چیزی واقعیت دارد؟ یا واقعا به قول دولت آمریکا ساخته ذهن افراد فرصت طلب است؟ شما می‌توانید نظرات خودتان را از قسمت کامنت برای ما بفرستید.

 

منبع: ویکی پدیاmilitary.com

مطالب مرتبط

9 دیدگاه‌

 1. ♡Ava☆ گفت:

  هر وقت اسم تسلا میاد وسط یاد یک سری فضایی باهوش میفتم که در قالب انسان هستن و خودشون نمیدونن فضایین🙁

 2. ♡Ava☆ گفت:

  انیشتین و تسلا یکم زیادی باهوش بودن، منظورم از زیادی، یعنی زیادی🙁 هر چیزی زیادیش بده😶

 3. محمد جواد کرمی گفت:

  بسیار عالی بود. سپاسگزارم.

 4. لایق شاه گفت:

  آیا کدام دلیل مبنی بر این این شخص ( آل بیک) وجود دارد؟
  آیا کدام علائم در وجود آن شخص دیده شده که بیانگر باشد؟
  چون انشتین باور داشت کسی که در زمان سفر کند تغیرات سنی به وجود می آید. ( خوب رفتن این شخص به سال 2749)نوع سفر در زمان است..!

 5. shahZadeh گفت:

  تسلا بهترین دانشمند بشره و رو دستش هم نیست. یه چیزی میدونست که از این پروژه رفت کنار

  • ابوالفضل قلی نژاد گفت:

   نمیشه گفت بهترین. شاید از تسلا نابغه تر هم بودند. ولی درباره جمله دوم، باهاتون موافقم

 6. Pari گفت:

  خوب واقعا اون تصویر که نصف بدن خدمه بیرونه و نصفش داخل واقعیه ؟ مگه نمیگید همه مدارک و از بین بردن ؟
  بعد وقتی این اتفاق افتاد یعنی باید هنوز آثاری از بدن اونها توی بدنه موجود باشه ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.