فرمانروای جهنم کیست؟ همه چیز درباره شیطان!

فرمانروای جهنم

همه ما شیطان را به عنوان فرمانروای جهنم می شناسیم. داستانی که ما از شیطان می دانیم به اینگونه است که زمانی یکی از برترین بندگان خدا بود که یک سجده او چندهزار سال طول کشید. تنها اشتباه او این بود که بر برترین مخلوق خداوند (حضرت آدم) سجده نکرد و به همین خاطر از بهشت رانده و به جهنم تبعید شد تا فرمانروای جهنم شود!

حالا ما قرار است که در این پست به چیزی فراتر از دید اسلام به شیطان بپردازیم. قرار است ببینم که او در ادیان دیگر چه نقشی داشته و آنها شیطان را چگونه یاد می کنند! در ادامه با تن تاپ همراه باشید.

همچنین بخوانید: اسرار چاه شیطان چیست؟ راهی به جهانی دیگر؟ + فیلم و عکس واقعی

 

اطلاعاتی کلی از فرمانروای جهنم

اطلاعاتی کلی از فرمانروای جهنم

در ادیان مختلف شیطان را با نام “Devil” یاد میکنند و او را فرمانروای جهنم می دانند. ولی بعضی ها موجودی به نام “Satan” را حکمران جهنم خطاب می کنند.

از شیطان بیشتر به عنوان نماد شر یاد می شود و کسی که دشمن مردمانی است که همیشه به یاد خدا و یا انجام اعمال نیک هستند. داستانهایی که درباره شیطان گفته میشود، همیشه به مرور زمان تکامل پیدا کرده اند و اگر به داستانهای باستانی اش دقت کنید و آن را با داستانهای امروزی مقایسه کنید، متوجه این تغییرات می شوید.

همانطور که در بالاتر گفتیم، نامهایی که برای شیطان در ادیان مختلف بیان شده متفاوت است؛ اسامی به مانند “بعل‌الذباب، لوسیفر، مفیستوفل”. همچنین بعضی ها شیطان را با شاخ و یا صورتی آتشین خطاب می کنند. در کل همه این اسامی ختم می شود به یک چیز؛ کسی که فرمانروای جهنم و شر مطلق است! شیطان!

برای خواندن ضربه بزنید
آیین شیطانی جن گیری در ایران! مراسم زار چیست؟

همچنین بخوانید: 5 تا از رازهای شیطان

 

فرمانروای جهنم در دین مسیحیت چگونه است؟

فرمانروای جهنم در دین مسیحیت چگونه است؟

همانطور که می دانید نام شیطان یا همان فرمانروای جهنم در همه ادیان وجود دارد و هیچ استثنایی در کار نیست؛ همانطور که خوبی هست، شر هم وجود دارد!

ولی بیشتر از همه ادیان، حضور شیطان در دین مسیحیت حس میشود. در ترجمه های مدرنی که از کتاب مقدس وجود دارد، از شیطان به عنوان دشمن خدا و دشمن قوم خدا یاد می شود.

اولین داستان از برخورد شیطان با انسان را هم که همه می دانند و هیچ دینی این داستان را انکار نمیکند! منظورمان همان داستان معروف برخورد شیطان با آدم و حوا است که به شکل یک مار برای آنها ظاهر شد و آنها را ترغیب کرد تا از میوه ممنوعه درخت دانش که در باغ عدن وجود داشت، بخورند؛ همین کار آدم و حوا باعث شد تا آنها از بهشت رانده شوند و به زمین بیایند.

همچنین بخوانید: موجودی شیطانی این دختر را گاز میگیرد + عکس

 

حالا لوسیفر با شیطان چه فرقی دارد؟

حالا لوسیفر با شیطان چه فرقی دارد؟

درواقع فرقی بین این دو نیست. لوسیفر همان شیطان است؛ ولی وقتی که به عنوان یک فرشته در نزد خدا بود!

بعضی ها میگویند که دلیل رانده شدن لوسیفر به خاطر سجده نکردن به حضرت آدم بود و بعضی ها هم دلایلی دیگر میاورند؛ مثلا قیام علیه خدا که در سریال لوسیفر هم به آن اشاره شد.

به این صورت بود که لوسیفر به جهنم تبعید شد تا محکوم به فرمانروای جهنم شود.

همچنین بخوانید: معرفی جعبه دیبوک تسخیره شده توسط شیطان + عکس

 

چه نامهایی برای فرمانروای جهنم گذاشته شده؟

چه نامهایی برای فرمانروای جهنم گذاشته شده؟

اسامی شیطان خیلی بیشتر از چیزی است که فکر میکنید؛ درواقع لوسیفر یکی از معروفترین اسامی وی است. اسامی شیطان در دین مسیحیت عبارتند از:

اسامی شیطان در دین مسیحیت خیلی بیشتر از این موارد است که ما در پستی که مربوط به نامهای شیطان بود، کامل به توضیح آنها هم پرداختیم.

برای خواندن ضربه بزنید
خانه تسخیر شده خانواده پرون – قسمت دوم

همچنین بخوانید: اد و لورن وارن : 9 فکت از بهترین شکارچیان شیاطین! (عکس واقعی)

 

فرمانروای جهنم در ادیان مختلف چگونه است؟

فرمانروای جهنم در ادیان مختلف چگونه است؟

کلیت داستان ادیان مختلف درباره شیطان اینگونه است که فردی پلید و شرور بر روی زمین پرسه می زند تا انسانهای نیکوکار را بر علیه خداوند کند و حتی با آنها میجنگد! حالا جزئیات و اسامی این موجود پلید در ادیان مختلف، متفاوت است!

 • در مسیحیت آمده که شیطان علیه خداوند قیام کرده؛
 • همین داستان با کمی تغییر در دین اسلام نیز وجود دارد که البته سرپیچی از دستور خداوند است!
 • در یهودیت شیطان یک موجود وسوسه ای کننده ماهر است که هر موجودی را می تواند از راه به در کند.
 • در بودا هم یک موجودی پلید با نام “مارا” وجود دارد که گفته شده همان شیطان است؛ مارا سعی داشت تا بودا را از راه معنوی دور کند که درنهایت شکست خورد.

در کل شیطان در ادیان مختلف به ایجاد ترس، استرس، وحشت، منفی گرایی، مجازات مشهور است.

همچنین بخوانید: مدیوم به چه کسانی میگویند؟ ارتباط جن و ارواح؟ تسخیر روح؟

 

شیطان در جهنم چیکار میکند؟

شیطان در جهنم چیکار میکند؟

همه ما جهنم را به عنوان مکانی برای عذاب افرادی میدانیم که همیشه با اعمال نیک مخالف بودند و از دستورات شیطان پیروی میکردند. مکانی که این افراد باید تا ابد در آن مجازات شوند؛ جایی که چیزی جز آتش در آن وجود ندارد!

ولی با اینحال، کتاب انجیل هیچوقت تایید نکرد که شیطان فرمانروای جهنم است و همیشه فقط گفته که شیطان به جهنم تبعید شد! در ادیان دیگر هم به وضوح درباره پادشاهی شیطان در جهنم توضیح داده نشده و همیشه یک مسئله فرعی بود که خیلی زود از کنار آن گذشتند!

به نظر شما شیطان بر جهنم حکمرانی میکند؟

 

امروزه از شیطان چگونه یاد می شود؟

امروزه از شیطان چگونه یاد می شود؟

همانطور که ما در بالاتر هم گفتیم، داستانهای شیطان به مرور زمان و با گذشت تاریخ، تکامل پیدا کرده؛ به حدی که امروزه عده ای او را می پرستند و خود را شیطان پرست خطاب می کنند.

برای خواندن ضربه بزنید
20 اسامی شیطان :بهترین منبع بررسی نامهای شیطان

عده ای هم هستند که او را نمی پرستند، ولی او را نماد آزادی و غرور می دانند و برای او احترام قائل هستند!

همانطور هم که می دانید، فیلم و سریال های زیادی درباره شیطان ساخته شده؛ از نمونه فیلم سینمایی میتوان به فیلم “کنستانتین” و از سریال می توان به “لوسیفر” اشاره کرد.

 

نظر شما درباره این مقاله چیست؟ به نظر شما فرمانروای جهنم کیست؟ شیطان؟ یا فقط به آن مکان تبعید شده؟ شما می توانید نظرات خودتان در قسمت کامنت برای ما بنویسید. ما همیشه منتظر نظرات خوب شما هستیم.

 

منبع: history.com

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

 1. نیازی گفت:

  فرمانروای جهنم خوب شیطانه دیگه. این دیگه توضیح دادن داشت؟

  • ابوالفضل قلی نژاد گفت:

   توی دین های مختلف، شیطان رو با اسمهای مختلف میشناسند. درواقع اصلا شیطانی که ما مسلمانها میشناسیم، با شیطانی که بقیه میشناسن خیلی فرق میکنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.