چاکرا چیست؟ و چگونه چاکرا های بدن را فعال کنیم؟

چاکرا چیست؟

اول از اینکه بخواهیم به این موضوع بپردازیم که چگونه چاکرا های بدن را فعال کنیم باید اطلاعات لازم درباره خود چاکرا را به دست بیاوریم! چاکرا چیست؟ چه فایده ای دارد؟ کجا لازم میشود؟ چگونه فعال می شوند؟ و بینهایت سوال دیگر…

تن تاپ اینجاست تا جواب سوال چاکرا چیست و چگونه فعال میشود را بدهد. در ادامه با ما همراه باشید.

 

تعریفی ساده از اینکه چاکرا چیست؟

تعریفی ساده از چاکرا

بدن ما فقط یک جسم فیزیکی نیست و باید بدانید که بدن اختری، ذهنی، کالبد اثیری و… داریم. بدن فیزیکی ما همانطور که می دانید به وسیله خوراکی هایی که هر روز میخوریم، تغذیه میشوند؛ ولی تغذیه کالبدهای دیگرما چیست؟ پرانا! (پرانا یک انرژی حیاتی است که در همه جهان وجود دارد)

راه های ورود و خروج غذا در کالبد فیزیکی ما، دهان و مقعد هستند! ولی راه های ورود و خروج کالبدهای دیگر کجاست؟

چاکرا به مرکزهای انرژی در بدن گفته می شود. کلمه چاکرا، یک کلمه سانسکریت است که معنی “چرخ” را می دهد. انرژی هایی که در اطراف بدن انسانها وجود دارد (پرانا)، از طریق همین چاکراها وارد بدن می شوند؛ حالا می خواهد این انرژی مثبت باشد یا انرژی منفی!

این انرژی های منفی و مثبت بستگی به اعمال و رفتار و اخلاقیات خود شما دارد! گفته شده که چاکراها بر روی ستون فقرات قرار دارند؛ اگر بخواهیم دقیق تر به محل چاکراها بپردازیم، آنها در جایی قرار دارند که اعصاب سمپاتیک و پارا سمپاتیک و غدد درون ریز بهم می رسند!

همچنین بخوانید: تئوری اثر ماندلا : منشاء + مثال + توضیحات 

 

انواع چاکرا و کاربرد آنها چیست؟

انواع چاکرا و کاربرد آنها

چاکراها به دو نوع تقسیم می شوند؛ چاکراهای اصلی و چاکراهای فرعی. تخمین زده شده که بیش از 7 هزار چاکرا وجود دارد؛ ولی در بین چاکراهای اصلی، دانشمدان بر سر 7 چاکرا به توافق رسیدند. این هفت چاکرا عبارتند از:

 • چاکرا ریشه
 • چاکرا خاجی
 • چاکرا خورشیدی
 • چاکرا قلب
 • چاکرا گلو
 • چاکرا پیشانی (چشم سوم)
 • چاکرا فرق سر

 

درواقع چاکراهای اصلی اعضای حیاتی کالبد فیزیکی را کنترل می کنند. شاید کمتر کسی به بحث چاکرا دقت کرده باشد؛ ولی اگر چاکراها خوب کار نکنند، اعضای حیاتی بدن هم به مانند آنها به خوبی عمل نمیکنند. درواقع چاکرا به مانند یک نیروگاه در بدن ما فعالیت می کند.

چه شکلی را می توانیم برای چاکرا در نظر بگیریم؟ گفته شده اگر کسی قرار باشد برای چاکرا یک شکلی را در نظر بگیرد، آن شکل باید بیضی مانند باشد؛ چیزی به مانند یک گردباد! چون چاکرا انرژی را از اطراف بدن دریافت و باید در داخل بدن ما متمرکز کند.

همچنین بخوانید: اسامی شیطان :بهترین منبع بررسی نامهای شیطان 

 

چاکرا در کتب باستانی

باید بدانید که در دوران باستان هم چاکرا وجود داشت ولی خب حتما درک آنها از این موضوع متفاوت بود. در کتب باستانی چاکرا را به شکل گل نیلوفر یا لوتوس که گلبرگهای فراوانی داشت نمایش می دادند. باید بدانید که نیلوفر آبی در شرق باستان بسیار مقدس شمرده می شده.

 

رابطه رنگ و چاکرا

رابطه رنگ و چاکرا

باید بدانید که سلولهای بدن به رنگها حساسیت دارند؛ پس یعنی اینکه رنگ لباسی که می پوشید در حال شما صد در صد تاثیرگذار است. پس سعی کنید همیشه یک لباسی بر تن کنید که رنگ آنها برای شما فایده داشته باشد.

جالب است بدانید که حتی رنگ غذاهایی که می خورید هم بر روی چاکرا تاثیر دارد. مثلا غذاهایی که به رنگ قرمز هستند بر روی چاکرا ریشه تاثیر گذارند؛ غذاهایی مثل گیلاس یا آلبالو.

 

جملات چه تاثیری بر چاکرا دارند؟

حتما شنیدید که میگویند داروها هیچ تاثیری بر خوب شدن مریضی انسان ندارد و فقط همان تلقین است که باعث می شود انسان به روز اول خود برگردد. همین موضوع با نام “جملات تلقینی” بر روی چاکرا تاثیر گذار است.

این جملات تلقینی برخلاف تاثیر خوراکی ها که گفتیم تاثیر مستقیم میگذارند، به صورت غیرمستقیم کار خود را می کنند. به این صورت که اول بر مغز و بر روی باورهای درونی شما تاثیر می گذارند.

درواقع مهم نیست که چند بار این جملات را تکرار کنید! مهم این است که به این جملاتی که بر زبان می آورید ایمان داشته باشید! حتما در کلیپ های انگیزشی مشاهده کردید که میگویند یک برگه بردارید و بر روی آن بنویسید “من می توانم!” و آن را به جایی وصل کنید که همیشه آن را ببینید.

این همان جملات تلقینی است. پس به حرفی که می زنید ایمان داشته باشید.

 

چاکراها چه وظایفی دارند؟

چاکراها چه وظایفی دارند؟

هر چاکرا وظایف خاص خودشان را دارند که اکثریت بر سلامت روانی انسان تاثیر می گذارند. اگر یادتان باشد در بالاتر هم اشاره کردیم که ارتباط چاکرا با اعضای کالبد فیزیکی ما چیست!

عواملی به مانند بیماری و یا استرس تاثیر مستقیمی بر چاکراها دارند! دقت کردید که وقتی استرس می گیرید نمیتوانید خوب صحبت کنید و یا عرق می کنید؟ به نظر شما چه چیزی جز چاکرا وجود دارد؟

ولی به صورت کلی وظایف چاکرا عبارت از موارد زیر است:

 • تامین انرژی حیاتی برای کالبدها
 • آماده کردن زمینه لازم برای جنبه های آگاهی
 • انتقال انرژی بین لایه های مختلف بدن

 

ایا چاکرا حقیقت دارد؟

علم صد در صد این موضوع را تایید کرده؛ ولی بحث هایی مثل چاکرا و یا سفر در زمان همیشه حتی با اینکه علم هم آنها را تایید کرده، مورد پسند مردم نبودند و آن را فقط خرافات میدانند.

در بالاتر هم مکررا به این سوال پرداختیم؛ چاکرا رابطه مستقیمی با اعضای بدن دارد؛ رابطه مستقیمی با روح و روان دارد؛ انرژی منفی و مثبت تاثیر مستقیم بر چاکرا دارد.

تا حالا نشده که به چیزی فکر کنید و در سر شما مدام بچرخد و به همان بلا دچار شوید؟ و بالعکس! قطعا پیش آمده ولی هیچوقت به این موضوع فکر نکردید که شاید چاکرا باعث این اتفاقات باشد!

 

البته این پستی که از چاکرا برای شما نوشتیم، فقط تعریفی کلی بود؛ در کل یک اطلاعات عمومی از چاکرا را در اختیار شما گذاشتیم. شما چی از چاکرا می دانید؟ تا حالا سعی کردید تا چاکرا خود را باز کنید؟ شما می توانید نظرات خودتان را از قسمت کامنتها برای ما بفرستید. ما همیشه منتظر نظرات خوب شما هستیم.

 

منبع: یوتیوب

مطالب مرتبط

3 دیدگاه‌

 1. ♡Ava☆ گفت:

  چاکرا ها در جنسیت های مختلف در جهات مختلف میچرخن، فقط نمیدونم کدوم جهت، فقط میدونم اگه در مردها به ساعتگرد بچرخه، در زنان پادساعتگرد میچرخه و بالعکس-چیزی به نام سابلیمینال وجود نداره و همش خرافه هست، علم هم تاییدش کرده و علت اینکه گاهی اوقات فکر میکنیم جواب میدن تلقین ما به خودمون هست که روی چاکرا ها اثر میذاره، مثلا نوشته سابلیمینال برای رنگ چشم عسلی، تو فکر میکنی این جواب میده و رنگ چشمت تغییر میکنه، ولی سابلیمینال هیچ اثری نداره و تو به خودت تلقین کردی قراره رنگ چشمت عسلی بشه

 2. ♡Ava☆ گفت:

  در ضمن دو تا مار هم هستن که یکیشون سیاهه و قدرت شرارت رو داره، یکی سفیده و قدرت خوبی؛ وقتی میخوای چاکراهات رو با تمرین به اوج قدرت برسونی، این دو تا مار، کم کم میان بالا و از چاکرا ریشه شروع میکنن و از چاکرا هات رد میشن و راه چاکرا ها رو باز میکنن، و علت اینکه توی این مدت یا زیاد مهربون میشی یا عصبی و خشن، بالاتر بودن یکی از مارها از اون یکیه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.