سریال های خارجی سفر در زمان : بررسی 10 تا برترین سریال ها

سریال های خارجی سفر در زمان

سریال های خارجی سفر در زمان : بررسی 10 تا برترین سریال ها

یکی از ژانرهای محبوب این لحظه از سریالها، ژانر سفر در زمان است که البته حق هم دارند. این موضوع یک موضوع کاملا محبوب است که کمپانی ها هم به آن پی بردند.

کسانی که عقلامند به این موضوع هستند، حتما دنبال سریال های خارجی سفر در زمان هم هستند. چون این سریال ها علاوه بر خط داستانی جذابی که دارند، سفر در زمان را هم برای ما قابل تصور میکنند و همین باعث موفقیت این سریال ها شده.

 

10 تا از سریال های خارجی سفر در زمان

10 تا از سریال های خارجی سفر در زمان

ما در این پست به بررسی تعدادی از آنها پرداختیم. این سریال هایی که به آن ها می پردازیم، درواقع جزو برترین ها هستند که می توانند حس سفر به گذشته و یا آینده را به بیننده القا کنند.

پس اگر شما هم دوست دارید که این حس را تجربه کنید، به شما پیشنهاد میکنم که تا آخر این پست با تن تاپ همراه باشید.

اگر شما هم سریال های خارجی سفر در زمان را می شناسید که به آن نپرداختیم، می توانید در کامنتها به ما بگویید تا آنها را هم به لیست اضافه کنیم.

همچنین بخوانید: کسانی که سفر در زمان را تجربه کرده اند + بررسی 7 داستان واقعی 

 

1. سریال Loki

لوکی سریال های خارجی سفر در زمان

شماره یک لیست سریال های خارجی سفر در زمان مربوط می شود به سریال Loki. طرفداران دنیای سینمایی مارول و یا MCU کاملا با شخصیت لوکی آشنا هستند. کسی که به خدای شعبده بازی معروف است و تقریبا نقش یک ابرشرور محبوب را بازی میکند و همیشه هم باعث سرافکندگی برادرش ثور (خدای رعد و برق) می شود.

داستان سریال لوکی برمی گردد به بعد فیلم Avengers: End Game و وقتی که لوکی با استفاده از یک سنگی به اسن “تسراکت” توانست از دست نیروهای پلیس فرار کند و از مرگ نجات پیدا کند. همین اتفاق باعث ساخت یک سریالی با عنوان Loki شد.

برای خواندن ضربه بزنید
10 تا از بلندترین برج ها و ساختمان های جهان

بیشتر از این خط داستانی این سریال را برای شما اسپویل نمی کنم. فقط همینقدر که این سریال، جزو سریال های تحسین شده انتخاب شده.

همچنین بخوانید: سه راه ساده برای سفر در زمان + روشهای سفر به آینده و گذشته 

 

2. سریال Doctor Who

سریال Doctor Who

شماره دو لیست سریال های خارجی سفر در زمان اختصاص دارد به سریال Doctor Who. داستان این سریال درباره یک کاراکتر به نام “دکتر” است که یک ماشین زمان با نام “تاردیس” را در اختیار دارد.

او با کمک این ماشین زمان در گذشته و آینده سفر می کند تا با شیاطین تمدن ها بجنگد. درواقع دکتر هو از نسل اربابان زمان است.

همچنین بخوانید: آیا ساخت ماشین زمان امکان دارد؟ چه مشکلاتی برای ساختنش هست؟ 

 

3. سریال Travelers

سریال Travelers

سریال Travelers که جزو سریال های خارجی سفر در زمان است، آنقدر که باید شناخته نشد و تقریبا هنوز هم یک سریال گمنام به شمار می رود.

کاراکترهای این سریال تشکیل شده از یک سری سرباز نخبه هستند که از صدها سال آینده به زمان حال آمدند تا تاریخ به نفع بشریت تغییر دهند.

آنها آگاهی و درک و فهم خود را به بدن افراد دیگر انتقال می دهند که همین موضوع باعث عجیب شدن این سریال خارجی می شود.

 

4. سریال 12 Monkeys

سریال 12 Monkeys

شماره چهار لیست سریال های خارجی سفر در زمان درباره سریال 12 Monkeys است. این سریال از یک فیلم با همین نام که در سال 1995 منتشر شد ساخته شد. داستان حول محور یک مسافر زمانی است که از سال 2043 تا 2015 سفر می کند تا جلوی انتشار یک ویروس مرگبار را بگیرد.

اما داستان سریال فقط درباره سفر در زمان نیست. داستان این فیلم علاوه بر ژانر علمی تخیلی، به ژانر عاشقانه حماسی هم می پردازد. جدا از این به بحث های مشکلات سفر در زمان به مانند پارادوکس هم پرداخته می شود.

برای خواندن ضربه بزنید
چاکرا چیست؟ و چگونه چاکرا های بدن را فعال کنیم؟

 

5. سریال Ds’s Legends Of Tomorrow

سریال Ds's Legends Of Tomorrow

شماره پنج لیست سریال های خارجی سفر در زمان مربوط به سریال Ds’s Legends Of Tomorrow است. در کل اگر بخواهید حساب کنید، این سریال، سریال محبوبی نیست. ولی اگر از دید ژانر سفر در زمان بخواهید نگاه کنید، یک سریال موفق است.

این سریال که با نام افسانه های فردا هم شناخته می شود، قهرمان هایی را از سریال های مختلفی جمع کرده و این سریال را منتشر کرده. این سریال ها شامل Arrow, The Flash و …. هستند.

این تیم به وسیله سفینه ای که دارد، تقریبا محافظ زمان هستند و مشکلاتی که در خط زمانی های مختلف به وجود می آید را بررسی و برطرف می کند.

 

6. سریال Outlander

سریال Outlander

سریال outlander هم یکی از سریال های خارجی سفر در زمان است که بیشتر از اینکه درباره سفر در زمان باشد، درباره ژانر عاشقانه و رمانتیک است.

داستان درباره یک پرستار جنگ جهانی دوم است که به صورت خیلی اتفاقی، از سال 1945 به سال 1743 می رود.

ناگهان این پرستار خود را درگیر شورش اسکاتلند می بیند و در حین این شورش، او عاشق یک پسر مو قرمز به نام جیمی فریزر می شود که همین باعث شد تا او نخواهد به زمان خودش بر گردد.

 

7. سریال Timeless

سریال Timeless

سریال Timeless یکی دیگر از سریال های خارجی سفر در زمان است. کاراکترهای این سریال تشکیل شدند از سه نفر: یک سرباز، یک مهندس و یک استاد تاریخ.

این سه نفر از طرف دولت ماموریت حفاظت از خط زمانی را دارند. درواقع یک نفر که به عنوان شرور سریال شناخته می شود، در حال تلاش برای بازنویسی خط زمانی ایالات متحده است و این سه نفر از طرف دولت و با یک ماشین زمان باید جلوی این شرور را بگیرند.

این سریال دو بار لغو شد؛ ولی دوباره فعالیتش را شروع کرد. این سریال درواقع ترکیبی از سال Ds’s Legends Of Tomorrow و سریال 12 Monkeys است.

 

8. سریال Terra Nova

سریال Terra Nova

شماره هشت این لیست اختصاص دارد به سریال Terra Nova. داستان این سریال از این قرار است که مردمان آن نمی توانند دیگر زنده بمانند و دلیلش هم جمعیت بیش از حد انسان ها و کمبود اکسیژن است.

برای خواندن ضربه بزنید
بدترین تصمیماتی که تاریخ را تغییر دادند

یکسری از دانشمندان و داوطلبان بالاخره راهی به انتقال انسانها به دوره کرتاسه پیدا می کنند تا بتوانند نسل بشر را نجات دهند. ولی خب همانطور که می دانید، اصلی ترین مشکل آنها می تواند وجود دایناسورها باشد!

البته این سریال بعد از انتشار یک فصل کنسل شد و این میتواند دلیلی بر ناموفق بودن این سریال باشد؛ ولی ارزش دیدن را دارد!

 

9. سریال Lost in Austen

سریال Lost in Austen

سریال Lost in Austen را هم میتوان در بین سریال های خارجی سفر در زمان قرار دارد.

داستان این سریال اقتباسی از رمان غرور تعصب است که در سال 1813 و توسط جین آستین منتشر شد. داستان درباره یک زنی از زمان حال است که برای اینکه به خانواده بنت بپیوندند،از طریق یک دریچه ای که در حمام خانه اش وجود دارد، وارد داستان این رمان می شود و ادامه ماجرا…..

 

10. برترین سریال های خارجی سفر در زمان Dark

برترین سریال های خارجی سفر در زمان Dark

آخرین شماره از سریال های خارجی سفر در زمان مربوط به سریال تحسین شده Dark است که نه تنها در ژانر علمی تخیلی و سفر در زمان، بلکه در همه جهات توانسته توجه همگان را به خود جلب کند و جوایز زیادی را نصیب خود کند.

داستان این سریال درباره نسل های مختلف از 4 خانواده است. داستان این سریال به حدی پیچیده است که شما نمی توانید در تماشای آن وقفه بیندازید. مطمئن باشید در حین دیدن این سریال، به یک قرص سردرد نیاز دارید!

 

نظر شما درباره لیست سریال های خارجی سفر در زمان چیست؟ به نظر شما این سریال هایی که معرفی کردیم جزو برترین ها هستند؟ آیا شما هم سریال هایی با این ژانر می شناشید؟ شما این سریال ها را دیدید؟ شما می توانید نظرات خودتان را در بخش کامنتها برای ما بفرستید؛ ما همیشه منتظر نظرات شما هستیم.

 

منبع: tvguide.com

مطالب مرتبط

4 دیدگاه‌

 1. Dina_85 گفت:

  از سینمایی ها هم بزار

 2. اردلان گفت:

  من 12 میمون رو تویه 1 هفته تموم کردم افسردگی گرفتم الان که چرا انقد زود تموم شد. کاش یه فیلم مثلش پیدا کنم.اگر فیلمی مثل 12 میمون که هم سفر در زمان هم عاشقانه هم اکشن و کمدی سراغ دارین بهم بگین چون دارک رو الان قسمته 7 هستم ولی اصلا منو جذب نکرده

  • Admin گفت:

   سلام.
   جدیدا یک سریالی منتشر شده به نام “همسر مسافر زمان” که ساخته شده از رمانی به همین اسم هستش. من خودم این سریال رو ندیدم. ولی به عنوان یک سریال تحسین شده معرفی شده.
   معرفی این رمان رو هم میتونین از لینک زیر مطالعه کنید:
   https://10-top.ir/2022/02/10/the-best-time-travel-book/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.