تابلوهای نفرین شده : بررسی داستانهای وحشتناک 7 تابلو

تابلوهای نفرین شده

تابلوهای نفرین شده : بررسی داستانهای وحشتناک 7 تابلو

همانطور که می دانید هنر یکی از چیزهایی است که می تواند روح و روان انسان را تازه کند؛ ولی هر چیزی فقط نمی تواند روی خوش داشته باشد! تا حالا درباره تابلوهای نفرین شده چیزی شنیدید؟ آیا می دانید که این تابلوها چه بلاهایی به سر صاحبان خود آوردند؟

این تابلوها اثرات بدی روی بینندگان و صاحبان خود داشتند؛ به حدی که بعضی از آنها راهی تیمارستان شدند. در ادامه با تن تاپ همراه باشید تا به به بررسی ای تابلوها بپردازیم.

 

معرفی 7 تا از تابلوهای نفرین شده

تابلوهای نفرین شده یکی دوتا نیستند؛ ولی ما در این پست به بررسی بعضی از آنها که از همه معروفتر هستند می پردازیم.

البته که اگر این پست مورد قبول شما قرار بگیرد، تعداد آنها را بیشتر می کنیم. اگر شما هم تابلوهای نفرین شده دیگه ای می شناسید، می توانید اسم آن را در قسمت کامنتها برای ما بفرستید تا درباره آنها هم صحبت کنیم.

همچنین بخوانید: اسرار نقاشی لبخند مونالیزا! داوینچی زن گریز بود؟ 

 

1. تابلو دست ها در برابر او مقاومت می کنند – بیل استونهام

تابلوهای نفرین شده دست ها در برابر او مقاومت می کنند

تابلو دست ها در برابر او مقاومت می کنند یکی از مشهورترین تابلوهای نفرین شده در تاریخ است.

اگر خوب به تصویر نگاه کنید، متوجه یک پسر و یک عروسک ترسناک با چشمان سیاه می شوید. پسر هم مستقیما به بیننده خیره شده است؛ این اثر بیل استونهام درواقع درباره موضوع فرزندخواندگی بود.

به پشت پسرک نگاه کنید؛ آن دستها را دیدید که به پنجره فشار می آورند؟ گفته شده که این دستها نشانگر سدی بین دنیا بیداری و رویا است.

برای خواندن ضربه بزنید
در خانه وحشت امیتی ویل چه گذشت؟

تاریخ این نقاشی برمی گردد به سال 1974. تا ده سال بعد از این تاریخ، صاحب گالری، کسی که این تابلو را خریده و کسی که از این نقاشی نقد کرده بود، همگی مردند!

دیگر خبری از این تابلو نفرین شده نشده بود تا اینکه دوباره عکس آن در سایت EBay ظاهر شد.

فروشنده این تابلو ادعا می کرد که کاراکترهای این تابلو، شبها زنده می شوند و او را اذیت می کنند. جدا از این آقا، عده ای دیگر هم ادعا کردند که حتی نگاه کردن به این تابلو هم باعث بیماری های روانی و جسمانی می شود.

بعد از اینکه این تابلو در سایت Ebay برای فروش گذاشته شد، یک گالری نقاشی آن را خریداری کرد و در یک اتاق مخصوص و دور از چشم همه، آن را نگهداری می کند.

همچنین بخوانید:  بررسی رازهای نقاشی شام آخر + سند 

 

2. تابلو نفرین شده مرد مضطرب

تابلو نفرین شده مرد مضطرب

مالک تابلو مرد مضطرب فردی به نام “شان رابینسون” است که ادعا می کند مرد مضطرب جزو تابلوهای نفرین شده است و پیشینه وحشتناکی دارد.

گفته شده که نقاش این اثر که گمنام است، از خون خود هم به عنوان رنگ در طراحی این تابلو استفاده کرده. و حتی گفته شده بعد از اتمام این نقاشی، سریعا خودکشی کرده!

صاحبان تابلو مرد مضطرب خبر از صداهای عجیب و ترسناک به مانند صداهای گریه و همچنین سایه حیوانات را گزارش می دادند.

رابینسون هر چه که به تابلو بی توجهی می کرد، وضعیتش بدتر می شد. او حتی در کانال یوتیوبش هم این اطلاعات را منتشر کرد. در پایین میتوانید یکی از این ویدئوها را مشاهده کنید. امروزه این تابلو به دور از دسترس همه در یک اتاق قفل شده قرار دارد.

 

ویدئو تابلو نفرین شده مرد مضطرب

 

همچنین بخوانید: نقاشی های مرموز در مورد بشقاب پرنده + عکس 

 

3. تابلو پسرک گریان – برونو امادیو

تابلو پسرک گریان

تابلو پسرک گریان هم یکی از تابلوهای نفرین شده است. اگر اشک های این پسر نظر شما را جلب کرد، من به شما پیشنهاد می کنم که حتما نسخه کپی آن را خریداری کنید. اما به خریداران نسخه اصلی هشدار می دهم که مواظب خرید خود باشند!

برای خواندن ضربه بزنید
راز شگفت انگیز عروسک ترسناک اوکیکو چیست؟

همه چی برمی گردد به سال 1985 و زمانی که مقاله ای در روزنامه The Sun از آتش سوزی خانه در یورکشایر جنوبی نوشته شد. ظاهرا صاحبخانه یک اثر کپی از این تابلو را داشت. آتش کل خانه را از هم درید، ولی هیچ اتفاقی برای این تابلو نیفتاد.

جدای از این اتفاق، بعضی ها هم گزارش دادند که هر چه سعی کردند که این تابلو را بسوزانند، نتوانستند.

همچنین بخوانید: لیست و نام عروسک های نفرین شده واقعی + (داستان و عکس واقعی!) 

 

4. پرتره سامانتا کینگ – ریچارد کینگ

پرتره سامانتا کینگ

شماره چهار تابلوهای نفرین شده مربوط می شود به پرتره سامانتا کینگ. این تابلو فریبنده که در هتل دریسکال آستین ایالت تگزاس آویزان است، افسانه های عجیب و غریبی دارد.

دختری که در این تابلو می بینید، سامانتا هیوستون نام دارد که دختر یک سناتور آمریکایی بود و وقتی که در همین هتل اقامت داشت، بنا به دلایلی جانش را از دست داد!

عده ای از مردم گزارش دادند که نگاه کردن به تابلو ترسناک سامانتا کینگ باعث سرگیجه شدید می شود؛ به حدی که انگار از روی یک پله در حال افتادن هستند.

عده ای دیگر هم گفتند که روح سامانتا را در همین هتل مشاهده کردند. حتی گفته شده که اگر زیاد به تابلو نگاه کنید، شکل تابلو برای شما عوض می شود.

همچنین بخوانید: آنه لیز میشل اولین دختر تسخیر شده 

 

5. تابلو مادر مرده اثر ادوارد مونک

تابلو مادر مرده

مادر مرده هم جزو نابلوهای نفرین شده به شمار می رود. ادوارد مونک به نقاشی هایی از این قبیل شهرت دارد که از آثار دیگر او می توان به “تابلو جیغ” اشاره کرد.

گفته شده که این تابلو برای مادر مونک که بر اثر بیماری سل از دنیا رفت طراحی شده. که داستان غم انگیز زیادی را در پشت خود جای داده است.

گزارش ها حاکی از آن است چشمان تابلو مادر مرده، بینندگان را دنبال می کند و اگر کسی به این تابلو نزدیک شود، صدای ملافه مادر مرده را می توانند بشنود!

برای خواندن ضربه بزنید
معرفی جعبه دیبوک تسخیره شده توسط شیطان + عکس

همچنین بخوانید: معرفی جعبه دیبوک تسخیره شده توسط شیطان + عکس 

 

6. پرتره برناردو دِ گالوز

پرتره برناردو دِ گالوز

شماره 6 لیست تابلوهای نفرین شده اختصاص دارد به پرتره برناردو د گالوز. زمانیکه که هتل گالوز در دهه 1900 تاسیس شد، مسئولین هتل یک تابلو از یک افسر اسپانیایی به نام “برناردو د گالوز” را در راهرو آن آویزان کردند.

مدتی نگذشت که سیل عظیمی از شکایات به سمت مدیر هتل روانه شد. حالا این شکایات چه بود؟ آنها گفته بودند که وقتی از کنار این تابلو رد می شوند، چشمان این تابلو آنها را دنبال می کند. یعنی اتفاقی که برای تابلو مادر مرده افتاد، برای این هم افتاد.

عده ای دیگر هم گفتند که وقتی در کنار این تابلو می ایستند، احساس سردی و ناراحتی شدیدی می کنند!

 

7. تابلو آدمی پیشنهاد می کند و خداوند آن را می گیرد

تابلو آدمی پیشنهاد می کند و خداوند آن را می گیرد

رسیدیم به شماره 7 و آخرین گزینه از لیست تابلوهای نفرین شده یعنی تابلو آدمی پیشنهاد می کند و خداوند آن را می گیرد.

این نقاشی برگرفته از یک رخداد واقعی است؛ گفته شده که این تابلو برگرفته از گروه اعزامی از دست رفته فرانکلین است که در سال 1845 و در قطب شمال ناپدید شدند.

افرادی که به این نقاشی خیره می شوند حالت دیوانگی و ترس به آنها دست می دهد. حتی بعضی وقتها این تابلو است که به آنها نگاه می کند.

 

 

نظر شما درباره این تابلوهای نفرین شده چیست؟ به نظر شما آیا داستان هایی که پشت این تابلوها وجود دارد واقعی است؟ شما می توانید نظرات خودتان را از قسمت کامنت برای ما بفرستید. ما همیشه منتظر نظرات خوب شما هستیم.

 

منبع: the-line-up.com

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. ♡Ava☆ گفت:

    سلام لطفا درمورد تئوری افکت ماندلا هم بذارین ممنون🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.