بهترین کتاب سفر در زمان + بررسی 6 تا از برترین کتابها

بهترین کتاب سفر در زمان

بهترین کتاب سفر در زمان یکی دو تا نیست که بخواهیم فقط به یکی از آنها بپردازیم. یکی از بحث های همیشگی و موردعلاقه اهل نجوم، بحث سفر در زمان است. درواقع سفر به گذشته و آینده یک موضوعی است که آرزوی دیرینه مردم و مخصوصا دولتها شده!

هر چند امروزه این موضوع به سرانجام نرسیده، ولی داستانهایی هستند که این امکان را برای ما قابل تصور میکنند. این شما و این بهترین کتاب سفر در زمان که قرار است به بررسی چند نمونه از آنها بپردازیم.

در ادامه با تن تاپ همراه باشید تا این کتابها را برای شما معرفی کنیم…

همچنین بخوانید: کسانی که سفر در زمان را تجربه کرده اند + بررسی 7 داستان واقعی 

 

معرفی 6 تا از بهترین کتاب سفر در زمان

بهترین کتاب سفر در زمان

در این پست ما به بررسی 6 نمونه از موضوع بهترین کتاب سفر در زمان می پردازیم. اگر نمیدانید (که احتمالش خیلی کم است) همه این کتابها در ژانر علمی و تخیلی هستند. یعنی فقط ساخته و پرداخته ذهن نویسنده است.

جالب است بدانید که خیلی از تئوری هایی که امروزه از علم سفر در زمان وجود دارد، از همین کتابها می آید؛ پس اگر علاقمند به این موضوع هستید، به شما پیشنهاد میکنم که حتما این کتابها را مطالعه کنید.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب سفر در زمان :چرا من این خواب رو میبنیم؟ + دلایل

 

1. کتاب همسر مسافر زمان – The Time Traveler’s Wife

کتاب همسر مسافر زمان

شماره یک بهترین کتاب سفر در زمان به کتاب همسر مسافر زمان اختصاص دارد. این کتاب نوشته “آدری نیفنگر” می باشد که در سال 2003 به بازار عرضه شد.

داستان این کتاب درباره زنی به نام “کلر” است که همسر او توانایی این را دارد که در زمان سفر کند. این کتاب کمی هم ژانر عاشقانه و درام دارد. یعنی اینکه کتاب همسر مسافر زمان، تاثیر زمان بر روابط و زندگی را به قلم درآورد که باعث شده این کتاب نه تنها برای علاقمندان علم نجوم، بلکه برای علاقمندان رمان هم جذاب باشد.

برای خواندن ضربه بزنید
خوآن رولفو برترین نویسنده مکزیکی! + معرفی آثار

داستان را برای شما اسپویل نمیکنم و فقط بخش کوتاهی از آن را برای شما می گویم؛

کلر دانشجوی رشته هنر بود و در دانشگاه، عاشق متصدی کتابخانه که نامش “هنری” بود می شود. حالا میرسیم به قسمت جالب داستان؛ وقتی که کلر 6 سال داشت، هنری 36 سال داشت. یعنی آنها از قبل همدیگر را می شناختند؛ این در حالی که تفاوت سنی آنها در زمان ازدواج کمتر هم شد!

ولی چرا نویسنده در کتاب از هنری به عنوان متصدی کتاب یاد کرد؟ چرا نگفت دوست قدیمی کلر؟  به نظر شما چرا؟ من به شما پیشنهاد میکنم که حتما این کتاب را بخوانید.

همچنین بخوانید: سه راه ساده برای سفر در زمان + روشهای سفر به آینده و گذشته 

 

2. کتاب 11.22.63

کتاب 11.22.63

این کتاب در سال 2011 و توسط “استیون کینگ” نوشته شد. موضوع سفر در زمان همانطور که می دانید منتقدان زیادی دارد؛ ولی این کتاب آنقدر خوب بود که منتقدان کتاب 11.22.63 را یکی از بهترین کتاب سفر در زمان و حتی بهترین اثر استیون کینگ میدانند.

تجلیل از استیون همینجا تمام نمی شود؛ حتی باراک اوباما هم مدال افتخار خدمات هنری را به استیون کینگ اعطا کرد.

داستان کتاب درباره معلمی به “جیک” است که به تازگی از همسر خود جدا شده. جیک در یک رستوران در حال غذا خوردن بود که “ال تمپلتون (صاحب رستوران)” با او درباره حفره زمانی که در زیرزمین رستورانش وجود دارد صحبت میکند.

جیک با وجود انکارهای زیاد، وارد این حفره می شود که ناگهان خود را در سال 1958 می بیند و یک عملیات به او محول می شود. “جلوگیری از ترور جان اف کندی” اما او از مشکلات سفر در زمان آگاه نیست! به نظر شما در ادامه این داستان چه اتفاقاتی رخ می دهد؟

همچنین بخوانید: آیا ساخت ماشین زمان امکان دارد؟ چه مشکلاتی برای ساختنش هست؟ 

برای خواندن ضربه بزنید
معرفی کتاب رستاخیز مردگان

 

3. کتاب ماشین زمان که بهترین کتاب سفر در زمان است

معرفی کتاب ماشین زمان نوشته هربرت جورج ولز

مشهورترین و بهترین کتاب سفر در زمان کتاب ماشین زمان نام دارد که به دست نویسنده معروف یعنی “هربرت جورج ولز” و در سال 1895 نوشته شد. گفته می شود که این کتاب بود که بحث تئوری سفر در زمان را به میان آورد!

البته قبل از این کتاب هم این بحث وجود داشت؛ ولی هربرت با گنجاندن آن در قالب یک رمان، توانست آن را برای عده بیشتری قابل فهم تر کند. این کتاب به حدی خوب بود که از روی آن چندین کتاب دیگر و حتی چندین فیلم و سریال ساخته شد.

هربرت از خاندان سلطنتی انگلیس در آن زمان ناراضی بود و به شدت مخالف نظام ارباب رعیتی بود. او همین موضوع را در این کتاب گنجاند.

داستان درباره زندگی مردم در سال “802701” است که نشان می دهد اربابان از مردمان قشر ضعیف جامعه به شدت میترسند و خواب ندارند. زندگی در آن سال هم خوب است و هم بد! مردمان راحت طلب شدند و خیلی از مردم در غار زندگی می کنند!

 

4. کتاب چین خوردگی زمان – wrinkle time

کتاب چین خوردگی زمان

شماره چهار لیست بهترین کتاب سفر در زمان را به کتاب چین خوردگی زمان اختصاص دادیم. داستان این کتاب حول محور دختری به نام “مگ موری” می چرخد که طی اتفاقاتی که با برادرش و رفیقش برایشان پیش می آید، در فضا و زمان سفر میکنند تا پدر خود را از دست نیروهای شیطانی نجات دهند.

سرنوشت کره زمین در دست این سه جوان قرار دارد و باید زمین را از دست دشمنان اهریمنی نجات دهند. به نظر شما آنها موفق می شوند؟

 

5. کتاب سلاخ خانه شماره 5

کتاب سلاخ خانه شماره 5

این شما و این کتاب سلاخ خانه شماره 5 که توسط “کرت وانه گت” و در سال 1923 نوشته شده. داستان این کتاب در زمان جنگ جهانی دوم رخ می دهد. این کتاب یکی از بهترین آثار پست مدرن و یکی از بهترین کتاب سفر در زمان تلقی می شود.

برای خواندن ضربه بزنید
معرفی کتاب آیین زرتشت‌ کهن‌ روزگار و قدرت ماندگارش + خرید کتاب

جالب است بدانید که از وقتی این کتاب منتشر شد تا الان، تمام نقدها مثبت بوده و بازخورد منفی نداشته. همین موضوع باعث شده تا این کتاب تبدیل به بهترین رمان وانه گت از نظر تجاری شود. به حدی این کتاب پرفروش بود که در شانزده هفته اول، جزو فهرست پرفروش های نیویورک تایمز بود.

در سال 1988 بود که این کتاب در فهرست صد کتاب برتر انگلیسی زبان قرن بیستم قرار گرفت.

 

6. کتاب زمان و دوباره

کتاب زمان و دوباره

به نظر شما چه چیزی باعث شد تا کتاب زمان و دوباره به بهترین کتاب سفر در زمان تبدیل شود؟ این کتاب که توسط “جک فینی” نوشته شده، از کتاب 11.22.63 الهام گرفته و شاید همین موضوع باعث موفقیتآن شده باشد.

داستان این کتاب مربوط می شود به سال 1970 و زمانی که یک ژنرال ارتش از یک فردی به نام “سیمون مورلی” درخواست می کند که وارد یک پروژه نظامی شود. سیمون هم می پذیرد ولی آیا می داند که در این پروژه، چه چیزی انتظارش را می کشد؟

سیمون دراین پروژه به روش هیپنوتیزم در زمان سفر می کند و به سال 1882 می رود تا جلوی یکسری اتفاقات را بگیرد و باعث به وجود آمدن یکسری اتفاقات دیگر شود!

گفته شده که کتاب به قدری خوب است که حتی خواننده هم به همراه سیمون به گذشته می شود و همه چیز را به مانند سیمون حس میکند. این نشان دهنده قدرت قلم جک فینی فقید است.

 

شما کدام یکی از این کتابها را خواندید؟ به نظر شما کدام کتاب بهترین کتاب سفر در زمان است؟ شما می توانید نظرات خودتان از قسمت کامنت برای ما بفرستید. ما همیشه منتظر نظرات خوب شما عزیزان هستیم.

 

منبع: goodreads.com

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

 1. ♡Ava☆ گفت:

  .دست از سفر در زمان بردار.

  • ابوالفضل قلی نژاد گفت:

   سلام
   متاسفانه ما مطالب درخواستی نداریم و برای همین داریم سعی میکنیم که توی یه زمینه منبع بشیم که برای شروع سفر در زمان رو انتخاب کردیم.
   شما اگر موضوعی مدنظرتون هستش، با ما در میون بزارین و مطمئن باشین کمتر یک هفته، پست میشه.
   ممنون از نظرتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.