5 تا از پرونده های حل نشده پلیس تا سال 2022

پرونده های حل نشده پلیس

5 تا از پرونده های حل نشده پلیس تا سال 2022

هیچکس از رمز و رازها بدش نمیاد. ولی بعضی وقتها طولانی شدن یک زار، می تواند خیلی ترسناک باشد. این شما و این پرونده های حل نشده پلیس که هنوز هم هنوزه، حل نشده است!

در واقع این پرونده ها اکثرا پرونده قتل هستند که تا یک زمانی باعث رعب و وحشت مردمان همان منطقه ای بودند که قتل ها در آن اتفاق می افتاد. البته این درست است که بعد از مدتی ناپدید شدند و دیگر دست به هیچ قتلی نزدند؛ ولی از طرفی هنوز دستگیر هم نشدند. در ادامه با تن تاپ همراه باشید تا پرونده های حل نشده پلیس را با هم بررسی کنیم.

پ.ن: به زودی این پست آپدیت می شود و موارد بیشتری به این لیست اضافه می گردد.

همچنین بخوانید: دوروتی پوئنت! کسی که مادربزرگ قاتل معروف بود! با بیش از 9 قتل 

 

داستان های واقعی از پرونده های حل نشده پلیس

داستان هایی از پرونده های حل نشده پلیس

این پرونده هایی که ما در پایین به آنها می پردازیم، هنوز که هنوزه حل نشدند و همچنان دلیلی بر وحشت ساکنان آن منطقه هستند.

سازمان های جاسوسی بزرگی برای حل این پرونده ها به میان آمدند؛ ولی درنهایت همه آنها دست از پا درازتر شکست خورده و از پرونده کنار کشیدند. واقعا پرونده های حل نشده پلیس کی میخواهند بسته شوند؟ در ادامه به بررسی معروف ترین این پرونده ها میپردازیم.

در ادامه هم یک ویدئویی درباره 5 پرونده حل نشده تاریخ برای شما قرار دادیم که اگر خواستید، می‌توانید ویدئو را هم مشاهده کنید.

 

1. پرونده جنازه در ساحل سامرتون

پرونده جنازه در ساحل سامرتون

اولین پرونده های حل نشده پلیس مربوط می شود به دسامبر سال 1948 وقتی که یک جنازه در ساحل سامرتون کشور استرایلا پیدا شد. این جنازه مربوط به مردی بود که کت و شلوار و کفش های شیک بر تن داشت و در حالی مرده بود که سرش به دیوار تکیه داده شده بود.

در ابتدا همه فکر میکردند که دلیل مرگ، نارسایی قلبی یا مثلا چیزی مثل مسمویت غذایی بود. ولی کالبد شکافی چیز دیگری را نشان میداد.

این مرد هیچ کارت شناسایی همراه خودش نداشت؛ حتی اثرانگشت هایی هم که از اوگرفته بودند هم قابل شناسایی نبود. پلیس عکس این مرد را در روزنامه ها گذاشت تا به این روش بتواند هویت او را پیدا کند که باز هم خبری از هیچکسی نشد.

برای خواندن ضربه بزنید
کیلین لودر: پرونده گم شدن دختری که هیچوقت حل نشد

بعد از چهار ماه، پلیس توانست تا یک جیب مخفی درداخل شلوار او پیدا کند. داخل جیب او یک تکه کاغذ از یک کتاب کمیاب به نام “تمام شد” بود؛ پلیس بعد از بالا پایین کردن این کتاب، متوجه چیزی نشد و در نهایت تصمیم گرفتند تا جنازه را بدون نام و نشانی دفن کنند.

این پرونده، حل نشده باقی ماند که بعد از هشت ماهريال یک مردی وارد اداره پلیس شد؛ او میگفت که در زمان پیدا شدن جسد، یک کپی از قسمتی از متن کتاب را در پشت ماشین خود پیدا کرد. (ماشین او در نزدیکی ساحل سامرتون پارک بود.)

پلیس بعد از بررسی های مداوم به یک شماره تلفن و یک کد عجیب رسید. شماره تلفن مربوط به یک زنی به نام “جسیکا تامپسون” بود.

جسیکا تامپسون در بازجویی های طفره می رفت و همه چیز را انکار می کرد. درنهایت گفت که او این کتاب را به مردی به نام “آلفرد باگسان” فروخته است. این داستان هم بیشتر از این پیش نرفت و همچنان حب نشده باقی ماند.

همچنین بخوانید: آلبرت دسیلوا یا خفه کننده بوستون! قاتل 13 زن بوستونی 

 

2. پرونده حل نشده ناپدید شدن دانیل کوپر

پرونده حل نشده ناپدید شدن دانیل کوپر

لیست دوم پرونده های حل نشده پلیس برمی گردد به تاریخ 22 نوامبر سال 1971 و در زمانی که یک مردی به نام دانیل کوپر یک بلیط یکطرفه از خطوط هوایی north west به سمت سیاتل خرید. کوپر 40 سال داشت و در زمان پرواز یک کت و شلوار مجلسی، پالتو، کفش قهوه ایی، پیراهن سفید، کراوات مشکلی بر تن داشت و علاوه بر این موارد، یک کیف و یک کیسه کاغذی قهوه رنگ هم همراه خودش داشت.

بعد از اینکه هواپیما به پرواز درآمد، دانیل یک یادداشتی را به مهماندار داد و از او خواست که نگاهی به یادداشت بیاندازد؛ چون او یک بمب همراه خودش دارد!

کوپر به مهماندار گفت که هر چیزی را که می گوید را در برگه بنویسد و نزد کاپیتان ببرد. در نامه اینگونه نوشته شده بود:

“تا ساعت 5 بعد از ظهر 200,000 دلار پول نقد، دو چتر پرواز و وقتی هم که فرود آمدم باید یک کامیون در پایین آماده باشد.”

ماموران FBI هم خیلی زود خواسته های او را برآورده کردند. کوپر هم بعد از اینکه خواسته هایش را برآورده کردند، چند نفر را از سالم از هواپیما خارج کرد. ولی به بقیه خدمه گفت که هواپیما را سوخت گیری کنند و برای سفر آماده شوند.

در بین ساعت 8 شب و وقتی که هواپیما در آسمان بود، کوپر در جایی بین سیاتل-نوادا از هواپیما با چتر به پایین پرید و دیگر خبری از او نشد.

برای خواندن ضربه بزنید
سقوط هواپیما در کوه آند! کسانی که گوشت هم را می خوردند!

ماموران FBI بیش از 40 سال در جستجوی او بودند ولی هنوز هیچ اثری از او پیدا نکردند.

البته پرونده دانیل کوپر تنها پرونده ای نبود که اف بی ای نتوانست حل کند. ما در پست پرونده های حل نشده اف بی ای به معرفی این پرونده های جنایی پرداختیم.

 

3. پرونده حل نشده پلیس بمب گذاری وال استریت

پرونده حل نشده پلیس بمب گذاری وال استریت

در سال 1920 یک مردی که راننده یک گاری بود، اسبی پیر را به سمت دفتر سنجش ایالات متحده حرکت داد؛ ناگهان گاری را نگه داشت و خودش از گاری پیاده شد و در جمعیت ناپدید شد.

چند دقیقه بعد، گاری منفجر شد و 30 کشته شدند که 300 نفر هم مجروح شدند؛ البته تعداد مرگ، بعد از گذشت چند روز، بیشتر هم شد. اول کسی نمی دانست که این انفجار یک عملیات تروریستی بود یا یک تصادف!

ادارات مختلفی از جمله FBI، پلیس نیویورک و سرویس تحقیق ایالات متحده برای حل این پرونده دست به کار شدند. این سازمان ها از افراد بالغ بر بیش از 100 نفر بازجویی کردند؛ اما اطلاعات کافی به دست نیامد.

پلیس نیویورک توانست تا بمب را بازسازی کند؛ اما هنوز سوالات زیادی پابرجا بود. پلیس فکر میکرد که این بمبگذاری به دست مبارزان آنارشیست ایتالیایی یا آمریکایی بود؛ برای همین دفتر آنها توسط پلیس بررسی شد ولی باز هم هیچ چیزی نصیبی آنها نشد.

همه تحقیقات در نهایت به بن بست می خورد و در نهایت هنوز هم بمبگذار شناسایی نشده است و اینگونه بود که بمبگذاری در وال استریت جزو پرونده های حل نشده پلیس لقب گرفت.

همچنین بخوانید: مانوئل پاردو: قاتل 9 زن و مردی که پلیس بود! + اعترافات 

 

4. پرونده مرگ الیسا لم

پرونده مرگ الیسا لم

در تاریخ 26 ژانویه سال 2013 یک دختری به نام الیسا لم یک اتاقی از هتل سیسیل در لس آنجلس را اجاره کرد.

بعد از مدتی ساکنان این هتل از طعم و رنگ آب به نزد مدیر هتل شکایت کردند و وقتی که تانکر آب بالای سقف هتل بررسی شد، با چیز ترسناکی رو به رو شدند. جنازه برهنه الیسا لم!

بعد از پیدا شدن جنازه، پیلس دوربین های هتل سیسیل را بررسی کرد؛ در این فیلم های ضبط شده، الیسا رفتارهای عجیب و غریب و غیرانسانی داشت؛ حتی او اول در اتاقی مشترک بود ولی به دلیل شکایت بقیه ساکنین آن اتاق، مجبور شدند تا الیسا را به اتاقی اختصاصی بفرستند.

در ابتدا پلیس فکر میکرد که او خودکشی کرده! ولی اینگونه نبود. چون تنها قرصی او مصرف میکرد، 4 نوع از قرصهای درمان دوقطبی خودش بود. بعدها گفته شد که او به قتل رسید، ولی باز هم اثری از ضرب و شتم در بدنش پیدا نشد.

برای خواندن ضربه بزنید
داستان قتل مرموز الینور میلز + عکس

پرونده الیسا لم هم به زودی به لیست پرونده های حل نشده پلیس اضافه شد. تا به امروز هیچ کسی نمی داند که الیسا لم، چگونه توانست به سقف برود و چگونه توانست در 20 پوندی را خودش به تنهایی ببندد.

همچنین بخوانید: وحشتناک ترین دکتر تاریخ کسی به نام جان بودکین آدامز!

 

5. پرونده زودیاک

پرونده زودیاک

از زودیاک می توان به عنوان معروف ترین گزینه در بین پرونده های حل نشده پلیس نام برد. در اواخر دهه 1960 و اوایل 1970 بود که فردی با نام “زودیاک قاتل” شمال کالیفرنیا را به وحشت انداخته بود. کسی که ادعا می کرد 37 نفر را به قتل رسانده.

اولین قتل زودیاک در تاریخ 20 دسامبر 1968 پیدا شد که یک دختر و پسر 16 ساله را به ضرب گلوله کشت!

جنایت بعدی او برمی گردد به تاریخ 4 ژوئیه 1969 که به دو جوان 22 و 19 ساله حمله ور شد و مانند قتل قبلی خودش، با گلوله بود. ولی این دفعه یکی از آنها زنده ماند و توانست اطلاعاتی از قاتل را ارائه دهد.

“مردی جوان، سفید پوست، 26 الی 30 ساله، تنومند، وزنی حدود 90 کیلو و با موهای قهوه ای روشن”

زویاک شروع به ارسال نامه به اداره پلیس و افراد مختلف کرد؛ او در این نامه ها از خودش صحبت میکرد و اطلاعاتی از خودش را به پلیس ارائه میداد که معلوم نشد هدفش چه بود!

در 4 آگوست 1969 نامه دیگری به پلیس رسید که در ابتدا نامه اینگونه نوشته بود: “زودیاک صحبت میکند!”

این اولین باری بود که قاتل خودش را زودیاک صدا میکرد. این نامه رمزنگاری شده بود که بعد از 4 روز رمزگشایی شد. قسمتی از متن نامه اینگونه بود: “من کشتن را دوست دارم، چون سرگرم کننده است. از شکار حیوانات وحشی هم لذتبخش تر است؛ چون انسان از حیوانات وحشی هم وحشی تر است.

زودیاک آخرین نامه خود را در تاریخ 29 ژانویه سال 1974 ارسال کرد و دیگر خبری از او نشد.

 

نظر شما درباره این پرونده های حل نشده پلیس چیست؟ به نظر شما امکانش وجود دارد که این پرونده حل شوند؟ به نظر شما این قاتلان الان کجا هستند؟ لطفا نظرات خودتان را در قسمت کامنتها برای ما بفرستید. ما همیشه منتظر نظرات خوب شماعزیزان هستیم.

 

منبع: parade.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.