9 داستان واقعی کسانی که سفر در زمان را تجربه کرده اند !

کسانی که سفر در زمان را تجربه کرده اند را میشناسید؟ میدانید تجربه آنها از این سفر جه بوده؟ برای اینکه به موضوع سفر در زمان ایمان بیاورید، باید اول به داستان این افراد بپردازید.

از نظر فنی می شود در زمان سفر کرد؛ ولی تا حالا علنا در هیچ جایی اعلام نشده. تنها مدارکی که وجود دارد، نظرات دانشمندان و داستان کسانی که سفر در زمان را تجربه کرده اند است.

در اینترنت داستان های زیادی وجود دارد و خیلی از مردم هستند که ادعا کردند در زمان سفر کردند. بعضی از انها واقعا مضحک است و بعضی هم عاقلانه به نظر می رسند. ما در این پست تصمیم گرفتیم تا به بررسی بعضی از این داستان ها بپردازیم. در ادامه با تن تاپ همراه باشید.

 

کسانی که سفر در زمان را تجربه کرده اند

بررسی 9 نمونه از کسانی که سفر در زمان را تجربه کرده اند

به نظر شما آیا این داستان ها واقعیت دارد؟ یا نه؟ شاید آنها به دنبال جلب توجه بودند. نظر شما چیست؟ در ادامه با ما همراه باشید تا این هفت مورد را با هم بررسی کنیم.

همچنین بخوانید: گوشی هوشمند در مسابقه مایک تایسون (سال 1995) 

 

1. آن موبرلی و النور جوردین و داستان سفر به گذشته

آن موبرلی و النور جوردین

در سال 1901 بود که دو زن انگلیسی با نامهای “آن موبرلی” و “النور جوردین” یک سفر تفریحی به فرانسه رفتند. آنها در این سفر به کاخ ورسای هم سری زدند و به بخش “پتی تریانو” رفتند.

آنها ادعا کردند که وقتی آنجا بودند، اتفاقات عجیبی برایشان افتاد. این دو گفتند که در “پتی تریانو” افرادی را دیدند که لباسهای عجیب و غریبی به تن داشتند و صداهای مرموزی را هم می شنیدند. همچنین ساختمانهایی را دیدند که وجود نداشتند.

آنها ادعا می کردند که دچار “لغزش زمانی” شده اند و برای مدت خیلی کوتاهی به 100 سال قبل منتقل شدند. به نظر شما آیا آنها واقعا به گذشته سفر کردند؟ من که فکر نمیکنم. (پیشنهاد میکنم پست مشکلات سفر در زمان را هم بخوانید.)

البته این داستان برای آنها بد هم نشد. آنها در سال 1911 یک کتابی منتشر کردند که بیانگوی همین ماجرا بود و یک منبع درآمدی هم برایشان به وجود آمد.

برای خواندن ضربه بزنید
پارادوکس چیست با مثال + [3 مثال از پارادوکس]

همچنین بخوانید: فضانورد باستانی واقعیت دارد؟ راز پشت این مجسمه چیست؟ 

 

2. داستان جادویی سفر در زمان جان تیتور

داستان جادویی سفر در زمان جان تیتور

جان تیتور را می توان به عنوان معروف ترین مسافر زمان از لیست کسانی که سفر در زمان را تجربه کرده اند نامید. این در حالی است که الان بیش از 17 سال است که کسی از او خبری ندارد؛ داستان جالب تر هم می شود وقتی بفهمید که او ادعا کرده که از آینده آمده است.

داستان جان تیتور خیلی مفصل است ولی بیایید زیاد پست را طولانی نکنیم. داستان از آنجایی شروع شد که در یکی از سایتهای انجمنی مربوط سفر در زمان، یک کاربری درباره ساخت ماشین زمان سوال کرد و کاربری در زیر این سوال، اینگونه پاسخ داد:

“اصول سفر در زمان یک سال است که شروع شده و در سال 2034 اولین ماشین زمان ساخته می شود و توسط جنرال الکتریک به بازار عرضه می شود. حیف که نمی توانم عکس های مخصوص این پروژه را منتشر کنم.”

درواقع آن کاربر با نام Time Travel_0 این پیام را فرستاده بود و ادعا میکرد که از آینده آمده. بعد از این داستان، پیام های زیادی برای او ارسال شد و از او درخواست می کردند تا داستان خود را توضیح دهند.

جان تیتور که جزو کسانی که سفر در زمان را تجربه کرده اند است گفت که او برای برطرف کردن مشکلی که در سال 2038 با نام Y2K شناخته می شود، نیازمند یک کامپیوتر IBM 5100 است و برای همین به سال 1975 رفت تا یک نمونه از آن را به زمان خودش ببرد.

او در ادامه گفت که برای استراحت در سال 2000 توقف کرد تا نفسی تازه کند تا بعد از این استراحت، دوباره به زمان خودش برگردد.

نظرات زیادی درباره جان تیتور بیان شده. عده ای موافق حرفهای او هستند و عد ه ای هم از داستان او به عنوان یکی از بهترین داستان تخیلی یاد میکنند. شما طرفدار کدام یکی هستید؟

همچنین بخوانید: ساعت سوئیسی باستانی : ساعتی مدرن در چین باستان 

 

3. پروژه پگاسوس

اندرو باسیاگو

در سال 2011 دو نفر با نام های “اندرو دی باسیاگو” و “ویلیام استیلینگر” ادعا کردند که آنها هم در زمان سفر کردند. آنها گفتند که در یک پروژه به نام پگاسوس که در دهه 1970 شروع شد حضور داشتند ولی چیزی که جالب است طریقه سفر آنها بود. “تله پورت”

آنها ادعا می کردند که وقتی به گذشته سفر کردند، با باراک اوباما 19 ساله هم ملاقات کردند که او در آن زمان برای سفر به مریخ داوطلب شده بود.

همچنین بخوانید: سفر در زمان با ماشین زمان :روش و راه سفر به آینده!

برای خواندن ضربه بزنید
اثر پروانه ای چیست؟ این تئوری چقدر در زندگی ما تاثیر دارد؟

 

4. ویکتور گودارد – سفر به گذشته یا آینده؟

ویکتور گودارد - سفر به گذشته یا آینده؟

ویکتور گودارد نفر چهارم از لیست کسانی که سفر در زمان را تجربه کرده اند است. داستان ویکتور گودارد دقیقا همان داستان آن موبرلی و النور جوردین است. ویکتور گودارد فرمانده ارشد نیرو هوایی سلطنتی بود.

در سال 1935 گودارد بر فراز ایستگاه RAF Drem در حال پرواز بود. (این ایستگاه هوایی دیگر مورد استفاده قرار نمی گرفت.)

ولی گودارد در راه برگشت چیز متفاوتی را دیده بود؛ در سفر برگشت، هوا طوفانی شد و او داشت سعی می کرد تا کنترل هواپیما را در دست بگیرد که بر فراز همین ایستگاه رسید که ناگهان طوفان قطع شد. اما فرودگاه این بار متروکه نبود! چند هواپیما روی باند و مکانیک ها هم در حال دویدن بودند.

طوفان بعد از چند ثانیه دوباره شروع شد و او دوباره مجبور شد تا تمرکزش را بر روی به دست گرفتن کنترل هواپیما بگذارد. او نیز در سال 1975 یک کتابی با نام “پرواز به سوی واقعیت” را منتشر کرد که درباره همین اتفاق بود.

نکته جالب اینجاست که فرودگاه RAF Drem در سال 1939 دوباره شروع به کار کرد. حالا گودارد به گذشته سفر کرده بود یا به آینده؟

همچنین بخوانید: حضور یک “مسافر زمان” در اکران فیلم چاپلین (سال 1928) + ویدئو واقعی 

 

5. باربی فضایی – عروسک باربی انسانی

والریا لوکیانوا

این مورد یکی از عجیب ترین گزینه ها در لیست کسانی که سفر در زمان را تجربه کرده اند است. ما داستان را برای شما تعریف میکنیم و قضاوت را به خود شما می سپاریم.

“والریا لوکیانوا” کسی است که خودش را با نام “عروسک باربی انسانی” معرفی می کند.

اما یک مستندی در سال 2012 برای سریال Vice My Life Online منتشر شد که در آن مستند اعلام شده که والریا معتقد است که او یک مسافر زمان است که هدفش بر روی زمین این است که به ما کمک کند تا از نقش “مصرف کننده” به سمت نقش “انسان نیمه خدا” حرکت کنیم.

اگر می خواهید بیشتر درباره این داستان بخوانید، به شما پیشنهاد می کنم که این مستند را ببینید.

همچنین بخوانید: مسافر زمان با موبایل در سال 1948 – در دوران جنگ جهانی دوم! 

 

6. مسافر زمان در سال 1941

مسافر زمان سال 1941

این واقعه در سال 1941 و در کشور کانادا اتفاق افتاد. در این سال و در همین کشور، یک عکسی از لحظه بازگشایی یک پل گرفته شد که ظاهری مدرن از یک جوان را نشان میداد.

فردی با یک تیشرت گرافیکی، ژاکت بافته شده و عینک آفتابی! این وسایل در آن سال واقعا بعید بود و کسی نبود که با این سر و وضع در جمع ظاهر شود.

برای خواندن ضربه بزنید
پارادوکس پدربزرگ چیست؟ بررسی تئوری های این پارادوکس

ولی داستان واقعا آنگونه که ما فکر میکردیم نبود. اگر میخواهید داستان کامل مسافر زمان سال 1941 را بدانید به پست مربوطه مراجعه کنید.

همچنین بخوانید: 7 مدرک برای اثبات وجود ماشین زمان + عکس 

 

7. هشدار درباره حمله فضایی

برایانانت جانسون

رسیدیم به شماره بعد از لیست کسانی که سفر در زمان را تجربه کرده اند یعنی آقای برایانانت جانسون 27 ساله.

او برای اولین بار در سال 2017 در شهر کاسپر آمریکا ظاهر شد و قسم میخورد که از سال 2048 آمده است. جانسون ادعا میکرد که در سال 2018 موجودات فضایی به زمین حمله می کنند.

او می گفت که قرار بود به سال 2018 برود ولی چون موجودات فضایی به او نوشیدنی های روانگردان دادند، به سال 2017 آمده. البته که ما الان در سال 2022 هستیم و هنوز خبری از حمله موجودات فضایی نشده! شاید او ماموریتش را خوب انجام داده! شاید هم دروغ میگفت!

 

8. نوح – پسری که از سال 2030 آمده

نوح پسری که در زمان سفر کرده

این پسر هم به گفته خودش سفر در زمان را تجربه کرده و برای همین هم، ما او را در لیست کسانی که سفر در زمان را تجربه کرده اند قرار دادیم.

در حدود سال 2019 بود که اخباری با عنوان نوح پسری که در زمان سفر کرده منتشر شد که ادعاهای جالبی می کرد. او می گفت که از سال 2030 برای انجام یک ماموریت سری به سال 2017 رفته و الان هم در سال 2019 گیر افتاده!

جالب اینجاست که هیچوقت قیافه این پسر نمایان نشد؛ او می گوید که عده ای قصد کشتن او را داشتند و برای همین صورت خود را تار میکند.

او حتی در یک ویدئو یوتیوب، تست دروغ سنجی انجام داد که طبق این ویدئو، مثل اینکه هیچ دروغی نگفته بود.

 

9. ویلیام تیلور و داستان سفرش به سال 8973

ویلیام تیلور

تصویر بالا مربوط به یک آقایی است به نام ویلیام تیلور که ادعا میکند به سال 8973 سفر کرده و توانسته آنجا را ببیند. او ادعاهای جالبی از این سال داشته. برای مثال او گفته که:

“در آن سال، رباتهای انسان نما یا همان سایبورگ وجود دارند که در بین انسانها زندگی میکنند! آنها به هر زبانی می توانند صحبت کنند! هیچ بیماری وجود ندارد”

اینها فقط گوشه ای از ادعاهای ویلیام بود.

 

 

خب این داستان کسانی که سفر در زمان را تجربه کرده اند! به نظر شما واقعا بودند کسانی که در زمان سفر کردند؟ به نظر شما این داستانها واقعی هستند؟ یا همه الکی هستند؟ لطفا نظرات خودتان را در قسمت کامنتها برای ما بفرستید. ما همیشه منتظر نظرات خوب شما هستیم.

 

منبع: bustle.com

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. 🐮 گفت:

    داستان باربیه دروغ بود، اون و امثالش کلی عمل جراحی کردن که ظاهر بی نقص داشته باشن، خودشم میگه خوشش نمیاد بهش بگن عروسک ولی من توی یک ویدیو قبل عمل های زیبایی و بعد عملای زیباییش دیدم و کاملا فرق داشتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.