سه راه ساده برای سفر در زمان + روشهای سفر به آینده و گذشته

سه راه ساده برای سفر در زمان

سه راه ساده برای سفر در زمان + روشهای سفر به آینده و گذشته

به راستی که چه روش هایی برای سفر در زمان وجود دارد؟ همه ما می‌دانیم و اطمینان داریم که سفر به گذشته و آینده ممکن است و روشهای درست و غلط زیادی برای آن وجود دارد؛ ولی بیایید سه راه ساده برای سفر در زمان را با هم بررسی کنیم.

تقریبا این سه روشی که ما در ادامه با آن اشاره می‌کنیم، در آزمایشگاه ها تست شده و یا به صورت تئوری، می‌توان آن را پیاده کرد. در ادامه با تن تاپ همراه باشید.

 

معرفی سه راه ساده برای سفر در زمان تا سال 2022

البته این روش ها را نمی‌توان به عنوان روش ساده عنوان کرد؛ درواقع این راه ها، در بین تمامی روشهایی که وجود دارد عقلانی تر هستند.

این را هم بگویم که هنوز سفر به گذشته و آینده علنا تایید نشده و این در حالی است که خیلی ها به آن اعتقاد دارند. پس این روش هایی که با عنوان سه راه ساده برای سفر در زمان معرفی می‌کنیم، تایید نمی‌شوند که واقعا امکان آن را به ما می‌دهند یا نه!

همچنین بخوانید: آیا ساخت ماشین زمان امکان دارد؟ چه مشکلاتی برای ساختنش هست؟ 

 

1. سفر در زمان از طریق سرعت

سفر در زمان از طریق سرعت

سرعت یکی از سه راه ساده برای سفر در زمان است که به گفته دانشمندان، ساده ترین و کاربردی ترین روش نیز به شمار می‌رود.

طبق نظریه نسبیت خاص انیشتین، وقتی شما با سرعت زیادی حرکت می‌کنید (سرعت نور) زمانِ دنیای بیرون برای شما کند می‌شود. این فقط یک تئوری نیست! بلکه توسط دانشمندان در آزمایشگاه ها تست و اندازه گیری شده.

برای خواندن ضربه بزنید
سفر در زمان :[روشهای 2022+‌ویدئو] سفر به گذشته و آینده؟

پارادوکس دوقلوها هم دقیقا به همین موضوع اشاره دارد. ما در پست مشکلات سفر در زمان به این پارادوکس اشاره کردیم.

بگذارید به گونه ای دیگر هم توضیح دهم تا کامل متوجه سفر در زمان از طریق سرعت شوید:

اگر شما در یک سفینه فضایی بودید و با سرعت 90% سرعت نور حرکت می‌کردید، زمان 2.6 برابر کند از رمان بازگشت به زمین است. و این را فقط شما حس می‌کنید. یعنی اینکه شما به آینده سفر کردید!

همچنین بخوانید: اگر با سرعت نور حرکت کنیم چه می‌بینیم + بررسی و تحلیل

 

2. سفر در زمان از طریق جاذبه

سفر در زمان از طریق جاذبه

سفر در زمان از طریق جاذبه را هم می‌توان در لیست سه راه ساده برای سفر در زمان قرار داد.

این روش نیز از آلبرت انیشتین الهام گرفته شده. طبق نظریه عام آلبرت انیشتین، هر چه جاذبه قوی تری را حس کنید، زمان برای شما کندتر می‌شود.

بگذارید یک مثال بزنم: شما هر چه به مرکز زمین نزدیک تر شوید، قدرت جاذبه بیشتر می‌شود؛ برای همین، زمان برای پاهای شما کندتر از سر شما می‌شود.

همچنین بخوانید: نظر انیشتین در مورد سفر در زمان

این مورد هم توسط دانشمندان تست و تایید شده. در سال 2010 فیزیکدانان موسسه ملی استاندارد و فناوری ایالات متحده (NIST) دو ساعت اتمی را در دو قفسه مختلف قرار دادند که یکی از آنها، 33 سانتی متر از دیگری پایین تر بود تا بتواند تفاوت نرخ تیک تاک آنها را بررسی کنند.

نتیجه بسیار جالب بود. تیک ساعت پایینی، کندتر از ساعت بالاتر بود. فکر می‌کنید چرا؟ چون ساعتی که پایین تر از دیگری قرار داشت، گرانش قوی را حس می‌کرد.

پس برای سفر به چند سال بعد، شما فقط به یک منطقه ای نیاز دارید که جاذبه بسیار قدرتمندی داشته باشد. مکانی مثل سیاه چاله. ولی این روش هم خطرهای بسیار زیادی دارد.

برای خواندن ضربه بزنید
سفر در زمان با ماشین زمان :روش و راه سفر به آینده!

 

3. سفر در زمان از طریق کرم چاله

کرم چاله

این شما و این آخرین روش از سه راه ساده برای سفر در زمان که از طریق کرم چاله است. همانطور که ما در مقاله مربوطه هم گفتیم، کرم چاله درواقع یک میانبری بین فضا و زمان هستند که مثلا یک مسیر چند ساله را در عرض چند دقیقه یا کمتر طی کنند.

در بین این سه راه ساده برای سفر در زمان که معرفی کردیم، کرم چاله درواقع علمی ترین آنها به شمار می‌رود، و این در حالی است که هنوز اثبات نشده!

از مشکل های سفر در زمان از طریق کرم چاله باید به این موارد اشاره کرد که در مرحله اول باید یک کرم چاله بسازید. حالا اگر هم یک کرم چاله بسازید، اندازه آن هم یکی از مهمترین مشکلات است. چون اندازه ورودی آن شاید کمتر از 50 سانتی متر باشد!

همچنین بخوانید: سفر در زمان با ماشین زمان :روش و راه سفر به آینده!

 

سفر به گذشته امکان پذیر است

راه هایی که در بالا به عنوان سه راه ساده برای سفر در زمان اشاره کردیم، در واقع روش های برای سفر به آینده بودند. باید بدانید که سفر به آینده بسیار راحت تر از سفر به گذشته است؛ چون اگر گذشته را حتی به اندازه یک قدم اشتباه تغییر دهیم، شاید آینده ای ما هزاران درجه متفاوت تر از خط زمانی قبلی باشد.

برای مثال می‌توانید به سریال هایی مثل The Flash مراجعه کنید.

پوستر سریال the flash

درواقع پارادوکس هایی مثل پارادوکس پدربزرگ و یا پارادوکس دوقلوها و حتی اثر پروانه ای هم مشکلاتی هستند که بر سر راه سفر به گذشته وجود دارند که باعث می‌شود از خود سوال کنیم که سفر به گذشته امکان پذیر است یا نه؟

 

این هم از سه ساده برای سفر در زمان! شما فکر می‌کنید که بین این سه موارد، کدام یکی از آنها از بقیه بهتر است؟ آیا اصلا می‌شود در زمان سفر کرد؟ لطفا نظرات خودتان را در قسمت کامنتها برای ما بفرستید. ما همیشه منتظر نظرات خوب شما عزیزان هستیم.

 

برای خواندن ضربه بزنید
سفر در زمان با سیاهچاله 100 درصدی است؟ + بررسی تئوریها

منبع: cosmosmagazine.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.