مشکلات سفر در زمان چیست؟ بررسی 4 مورد از آنها!

خیلی از مردم فکر میکنند که بحث سفر در زمان ساده و بدون مشکل می باشد و به یقین می گویند که ساخت ماشین زمان انجام شده و الان هر کسی می تواند با در اختیار داشتن ماشین زمان، در زمان عقب یا به جلو برود.

ولی آیا واقعا از مشکلات سفر در زمان آگاه هستید؟ می دانید که چه سوالاتی بر سر راه سفر در زمان وجود دارد؟ سفر به گذشته و آینده از آن چیزی که فکر میکنید خیلی سخت تر و پیچیده تر است.

پس در ادامه با تن تاپ همراه باشید تا مشکلات سفر در زمان را با هم بررسی کنیم.

سفر در زمان

 

4 تا از مشکلات سفر در زمان

سایت تن تاپ فعلا چهار مورد از مشکلات سفر در زمان را در این پست معرفی می کند. البته که مشکل هایی که سر راه این علم وجود دارد، خیلی بیشتر از این موارد است.

به زودی این پست آپدیت می شود و تمامی مشکلات، به مرور زمان در این پست ذکر می شود.

همچنین بخوانید: سفر در زمان با ماشین زمان :روش و راه سفر به آینده!

 

1. پارادوکس پدربزرگ

عجیب ترین تئوری پارادوکس پدربزرگ

پارادوکس پدربزرگ یکی از مشکلات سفر به گذشته است که معمولا با یک مثال توضیح داده می شود. در این پارادوکس اینگونه آمده است که اگر شما به گذشته سفر کنید و پدربزرگ خود را، قبل از اینکه مادر یا پدر شما به دنیا بیاید بکشید، دیگر شما به دنیا نمی آیید؛

اگر شما به دنیا نیایید، دیگر به گذشته نمی روید که پدربزرگ خود را بکشید؛ اگر شما پدربزرگ خود را نکشید، شما به دنیا می آیید و …

و چرخه بالا تا ابد ادامه دارد و این شما هستید که ناخواسته در داخل این چرخه گیر افتادید!

پ.ن: اگر با معنی پارادوکس آشنا نیستید، پست پارادوکس چیست را بخوانید

 

2. پارادوکس دوقلوها

برای خواندن ضربه بزنید
زمین گرد نیست؟! ایا زمین تخت است؟ دلایل تخت بودن زمین

پارادوکس دوقلوها

یکی دیگر از سری مشکلات سفر در زمان، پارادوکس دوقلوها می باشد. این پارادوکس در مورد سفر به آینده صدق می کند و از نظریه انیشتین در مورد سفر در زمان به وجود آمده است. معمولا با یک مثال توضیح میدهند و من هم همینکار رو برای شما میکنم:

دو برادر با نامهای “سالی و سم” وجود دارند. سالی با یک فضاپیما به سمت یک ستاره می رود و یک سال در آنجا می ماند. وقتی به زمین برمی گردد متوجه می شود که سم 9 سال از او بزرگتر است و این در حالی بود که آنها در یک روز به دنیا آمده بودند.

یعنی درواقع سالی نه سال در زمان سفر کرده است.

همچنین بخوانید: مسافر زمان با موبایل در سال 1948 – در دوران جنگ جهانی دوم!

 

3. اثر پروانه ای

اثر پروانه ای

دانشمندان اثر پروانه ای را هم به عنوان یکی از مشکلات سفر در زمان می خوانند که البته حق هم دارند! این تئوری در ابتدا فقط مربوط به هواشناسی بود.

اثر پروانه ای را اینگونه می گویند که “بال زدن یک پروانه در گوشه ای از جهان، می تواند باعث تغییرات آب و هوایی شدیدی در قسمت دیگری از جهان شود.

این موضوع در سفر در زمان هم صدق می کند و به عنوان یک مشکل در سفر به گذشته از آن یاد می شود. یعنی چی؟ یعنی اینکه اگر شما به در گذشته خود، کوچک ترین کاری انجام دهید، می تواند عواقب خوب یا بد متفاوتی را در آینده رقم بزند!

همچنین بخوانید: آیا اتوره مایورانا در زمان سفر کرده؟ دانشمندی که ناگهان غیب شد! 

 

4. جت لگ

جت لگ

بیماری جت لگ یا پرواززدگی در واقع یک مشکل طبیعی است و البته ممکن است همین الان در خیلی از شماها رخ داده باشد.

معمولا جت لگ برای کسانی رخ می دهد که زیاد با هواپیما سفر می کنند و عوارضی به مانند بدخلقی و یا بی خوابی و یا بی حوصلگی و مواردی شبیه به آن را در بر دارد.

برای خواندن ضربه بزنید
جهان های موازی واقعی هستند! - بررسی دلایل و اثبات!؟

همانطور که می دانید یکی از لازمه های سفر در زمان، رسیدن به سرعت نور است. اصلا این سرعت نور را در نظر نمیگیریم. شما قرار است که چند سال یا چند ماه یا کمتر، به عقب یا جلو بروید. به نظر شما با این اوصاف چه عوارضی از سمت جت لگ نصیب شما می شود؟

همچنین بخوانید: اگر با سرعت نور حرکت کنیم چه می بینیم + بررسی و تحلیل

 

این مواردی که در بالا ذکر شد، فقط گوشه ای از مشکلات سفر در زمان بود و قطعا ما هر چه از آنها بگوییم باز هم کم است. ولی با این حال باز هم این پست هر چند وقت آپدیت و موارد بیشتری را در اختیار شما قرار می دهیم.

شما می توانید نظرات خودتان را درباره این مقاله از قسمت کامنت با ما در میان بگذارید…

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.