لپ تاپ در یونان باستان؟ مسافر زمان آنجا بوده؟ واقعیت چیست؟

اگر دقت کرده باشید، عده ای از مردم خیلی علاقه دارند که آثار و اشیاء تاریخی را به تکنولوژی امروزی ربط دهند. برای مثال همین لپ تاپ در یونان باستان که ما در مقاله مدرک برای اثبات ماشین زمان به آن اشاره کردیم.

و یا مثلا به عکس زیر دقت کنید:

کیبه درپوش قبر مایا

اگر شما پیگیر خبرهای سفر در زمان باشید، حتما این عکس را قبلا دیدید. تقریبا همه میگفتند که این عکس نشان دهنده این موضوع است که یک مسافر زمان به دوران مایاها رفته و این دستگاه را در اختیار امپراطور مایا گذاشته.

ولی فارغ از یک لحظه تفکر! البته درست است که ما اعتقاد داریم سفر کردن در گذشته و آینده قطعا یک روزی رخ میدهد و البته شاید همین الان وجود داشته باشد؛ ولی دلیل نمی شود که هر چیزی را به آن ربط دهیم!

تصویر بالا درواقع هنر گرانبهای مایا را به نمایش گذاشته؛ مفهوم این اثر باستانی هم به این معنی که فرد فوت شده در زمان مرگ، در حال فرود به دنیای زیرین است!

نمونه های زیادی از این قبیل وجود دارد که البته امروز میخواهیم به بررسی یکی از آنها بپردازیم! یعنی عکسی که گفته شده لپ تاپ در یونان باستان است!

در این پست میخواهیم این موضوع را بررسی کنیم که واقعا این عکس یک لپ تاپ است یا نه! در ادامه با ما همراه باشید…

 

قضیه لپ تاپ در یونان باستان از چه قراره؟

لپ تاپ در یونان باستان

خب شما در تصویر بالا یک اثر باستانی مربوط به 100 سال قبل از میلاد را میبینید که انگار یک لپ تاپ در دست شخصیت اصلی این اثر باستانی است که دقیقا همین عکس با همین موضوع، در شبکه های اجتماعی غوغایی به پا کرده بود.

بیایید اول بررسی کنیم که در این تابلو چه میبینیم:

در این تابلو یک زنی بر روی یک تختی نشسته و یک خانم جوان که احتمال دارد خدمتکارش باشد، این حرف را از آنجایی میزنم که اگر به دست زنی که بر روی صندلی نشسته است دقت کنید، دستبندهایی با طرح مار میبینید؛

برای خواندن ضربه بزنید
فتح انگلستان توسط نورمن ها! جنگی که فقط 24 روز طول کشید!

جدا از این طرز نشستنش هم به گونه اربابی است! مدل موهای آنها هم شبیه به ارباب و برده است!

حالا چه ایده ای وجود دارد که این نظریه را رد کند؟

طبق بررسی های باستان شناسان، در دوران یونان باستان هیچ اشاره ای به برق و یا الکتریسیته نبوده؛ تنها اشاره ای که شده مربوط به ماهی های برقی است و نه چیز دیگری!

بعضی ها هم او را فقط ک جعبه جواهرات میدادند.

اگر به عکس دقت کنید، در زیر یک شیء عجیب دو سوراخ میبیند که طرفداران سفر در زمان گفتند که اینها همان پورتهای USB هستند ولی مخالفان آنها گفتند که این فقط یک جایی برای نگه داشتن یک سری وسایل به مانند چوب بوده!

با این حساب، باز هم احتمالش وجود دارد که این شی یک لپ تاپ باشد! اگر فقط از این دید نگاه کنیم، قطعا نه!

ولی شاید وقتی این ارباب این لپ تاپ را پیدا کرده، سریعا دستور داده که یک اثر هنری از او بسازند…. کسی چه میداند؟! البته یک تصویر دیگری هم وجود دارد که خیلی شبیه به این اثر است که زیر می بینید:

لپ تاپ در یونان باستان

تصویر بالا باعث شده که این تئوری که لپ تاپ در یونان باستان وجود داشته، کمی کم رنگ تر شود!

 

نظر شما درباره این شی باستانی نیست؟ آیا این شی واقعا یک لپ تاپ است؟ یا اینکه نه… فقط یک شیء مرسوم در همان دوران است؟ لطفا نظر خودتان را در قسمت کامنت برای ما بنویسید.

 

منبع: realmofhistory.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.