آگوست کوبیزک (1888 – 1956) : صمیمی ترین دوست آدولف هیتلر

اگر یادتان باشد ما در مقاله داستان زندگی آدولف هیتلر یک نیم نگاهی به آگوست کوبیزک داشتیم و گفتیم که آگوست و آدولف هیتلر رابطه بینهایت نزدیکی به یکدیگر داشتند؛ به حدی که شایعاتی مطرح شده بود که آن دو چیزی فراتر از یک رفیق و دوست هستند!

حالا در این پست ما تصمیم گرفتیم تا کمی بیشتر از آگوست برای شما بگوییم. از زمان تولدش گرفته تا زمان مرگش؛ در ادامه با ما همراه باشید…

آگوست کوبیزک

زندگی اولیه آگوست کوبیزک

آگوست فرزند مایکل و ماریا کوبیزک بود که در تاریخ 3 آگوست سال 1888 به دنیا آمد؛ ماریا و مایکل، سه دختر به غیر از آگوست داشتند که در کودکی مُردند؛ درواقع آگوست تنها فرزند بازمانده آنها بود!

آگوست در اوایل دهه نود میلادی مدرسه را رها کرد و به شهر لینز در اتریش رفت و در یک خیاطی مشغول به کار شد.

او و آدولف هیتلر در سال 1904  و در یک خانه اپرا همدیگر را برای اولین بار ملاقات کردند. آن دو خیلی زود تبدیل به یک رفیق صمیمی شدند و در یک خانه زندگی میکردند. پیاده روی شبانه آنها شروع شده بود و رفاقت آنها داشت به مرحله ای فراتر میرفت. آگوست درباره این پیاده روی ها اینگونه میگفت:

“در اکثر وقتها که پیاده روی میکردیم، همیشه صحبت از سیاست های غلط و اشتباه دولتها بود و هر بار که این صحبتها شروع میشد، در آخر با خشم و غضب تموم میشد!”

آگوست کوبیزک

مادر هیتلر، کلارا هیتلر، در سال 1907 به دلیل سرطان سینه ای که داشت به زیر تیغ عمل رفت و همین عمل باعث شد تا او را از بین ببرد. بعد از عمل، آگوست به ملاقات کلارا رفت. او درباره این ملاقات اینگونه گفت:

“کلارا بعد از عمل، کاملا نابود شده بود و دیگر چیزی از او باقی نمانده بود؛ چشمانی بی روح، صورتی بی حس، صدایی خسته؛ این در حالی بود که آدولف در کنار او نبود! شاید هم این حال او به خاطر این بود که تنها پسرش در این لحظات در کنارش نبود.”

برای خواندن ضربه بزنید
امپراطوری پارسی! بزرگترین امپراطوری جهان!

آگوست کوبیزک از همان کودکی دوست داشت که رهبر یک ارکستر شود و برای همین شغل خیاطی خودش را در سال 1908 رها کرد و به شهر وین رفت تا در آکادمی موسیقی این شهر عضو شود.

آگوست کوبیزک

هیتلر هم بعد از مدت خیلی کوتاهی به وین و به نزد آگوست کوبیزک رفت؛ چون هیتلر هم علاقه زیادی به هنر و مخصوصا هنر نقاشی داشت. آگوست و آدولف دوباره و مثل زمانی که در شهر لینز بودند، یه خانه ای را اجاره کردند!

حالا هیتلر رفته بود تا وارد دنیایی جدید شود؛ دنیای هنر! ولی …. هیتلر با همه سعی و تلاشهایی که کرده بود، توسط آکادمی هنر رد شد! همین رد شدن هیتلر در آکادمی هنر، باعث شد تا او به سیاست روی بیاورد و جهان را برای مدتی طولانی درگیر تصمیات اشتباه خود کند.

همچنین بخوانید: کشف دفترچه خاطرات هیتلر

 

آینده آگوست چگونه رقم خورد؟

آگوست کوبیزک

آگوست کوبیزک بالاخره در سال 1912 تحصیلات خودش را تمام کرد و به شهر ماربورگ رفت و در آنجا رهبر ارکست شد. آگوست در سال 1914 با یک زنی به نام “آنا فونک” ازدواج کرد که ثمره این ازدواج فرزندانی با نامهای “آگوستین، ماریا، کارل و رودولف” بود.

آگوست کوبیزک بعد از جنگ جهانی اول و وقتی که هیتلر صدر اعظم آلمان شد، یک نامه ای برای او نوشت و تبریک گفت(1933). البته هیتلر هم جواب نامه او را داد.

مدتی بعد آدولف هیتلر از آگوست خواست تا به آلمان بیاید و رهبری یکی از ارکستهای برجسته آلمان را بر عهده بگیرد. البته آگوست خیلی مودبانه این درخواست را رد کرد؛ ولی هیتلر هم پافشاری میکرد و به او قول داده بود تا سه پسرش را به بهترین مدرسه موسیقی در آلمان بفرستد. هیتلر همچنین آگوست رو برای نوشتن یک کتابچه تبلیغاتی درباره زندگی هیتلر استخدام کرد.

همچنین بخوانید: تصاویر عجیب جنگ جهانی اول و دوم

 

برای خواندن ضربه بزنید
معرفی پیامبری دروغین به نام مارشال اپل وایت

زندگی اگوست کوبیزک بعد از جنگ جهانی دوم

کتاب هیتلر جوانی که من میشناختم

آگوست در سال 1945 توسط ارتش ایالات متحده آمریکا دستگیر شد و دو سال مورد بازجویی قرار گرفت. او بعد از مدتی یک کتاب با نام “هیتلر جوانی که من میشناختم” را در سال 1953 منتشر کرد.

منتقدان زیادی به این کتاب حمله ور شدند. ولی چیزی که واضح است، میتواند این باشد که آگوست کوبیزک و آدولف هیتلر در جوانی، رفیق هایی بسیار صمیمی بودند و چیزی که در داخل این کتاب نوشته شده، میتواند منبع اصلی برای پیدا کردن مشکلات جوانی هیتلر باشد.

آگوست درنهایت و در 23 اکتبر سال 1956 جانش را از دست داد.

 

نظر شما درباره آگوست کوبیزک چیست؟ به نظر شما رابطه بین آدولف و آگوست، آنگونه که در بالا اشاره شده، است؟ یا نه؟ لطفا نظرات خودتان را در قسمت کامنتها برای ما بنویسید. ما همیشه منتظر نظرات خوب شما هستیم.

 

منبع: spartacus-educational.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.