مدیوم به چه کسانی میگویند؟ ارتباط جن و ارواح؟ تسخیر روح؟

اگر یادتان باشد ما در مقاله عروسک شیطانی آنابل اشاره ای به یکسری افراد با اسم مدیوم کردیم. درواقع مدیوم ها افرادی هستند که میتوانند با دنیای ارواح ارتباط برقرار کنند.

معمولا از مدیوم ها در مواقعی استفاده میشود که مثلا فردی و یا چیزی توسط یک روح خبیث تسخیر شده است و در حال اذیت کردن آن خانواده و یا آن فرد تسخیر شده است.

پ.ن: نمونه داخلی این افراد در جنوب هم وجود دارند که با اسم مراسم زار معروف هستند. البته دعانویس ها هم هستند که در پایین به آنها میپردازیم.

عکس از مذیوم

البته این افراد همیشه هم موفق نیستند و اگر به خود داستان آنابل هم دقت کنید، مدیومی که برای این مشکل به آنها مراجعه کرد، اول گفته بود که روح یک دختر بچه مرده، در داخل این عروسک است و او میخواهد که با آنها (صاحب عروسک آنابل) زندگی کند! ولی بعدها و با کمک اد و لورن وارن، آنها متوجه شدند که اصلا چنین چیزی نبوده و این عروسک به تسخیر یک روح شیطانی درآمده.

گفته میشود که آنها در طی جلساتی که برای دور کردن اجنه و ارواح میگذارند، از یک روح دیگر کمک میگیرند و درواقع با ارواح دیگری ارتباط برقرار میکنند تا بتوانند جلوی دشمنان آنها که همین اروح شیطانی هستند را بگیرند. بعضی از مردم هم در مشاهدات خود گفته اند که حتی آنها هم در این مراسمات، صداهای عجیبی میشنیدند.

همچنین بخوانید: خانواده اسمورل: در این خانه جن و ارواح زندگی می کنند!! 

 

آیا مدیوم ها در ایران هم هستند؟

کلیت داستان مدیوم

بگذارید کمی براتون از نمونه داخلی مدیوم توضیح بدم :). معمولا افراد مذهبی بیشتر با اینگونه افراد آشنا هستند؛ “دعانویس”.

نمیتوان گفت که دعانویسها دقیقا همان مدیوم ها هستند. اگر همانطور که در بالا گفتیم از یک خانواده مذهبی باشید، حتما خانواده شما تا حالا با اینگونه افراد تماس گرفتند و یا اینکه حداقل از آشنایان خود درباره آنها شنیدید.

بگذارید نمونه ای از داستان خودم رو بگم:

مدتی بود که زندگی ما دچار یکسری مشکلاتی شده بود! از مریضیهایی که برای پدر و مادرم رخ میداد تا شکستهای کاری در حرفه من و بقیه اعضای خانواده. بعد از گذشت چند ماه، پدرم با یکی از دعانویس ها یا همان مدیوم خودمان ارتباط برقرار کرد؛

مدیوم و دعانویس

این دعانوس اول کمی از خانواده ما سوال کرد؛ درباره سن و سال ما، اسم ما و…

بعد از سوال های ساده، شروع کرد به گفتن زندگی ما بدون اینکه هیچ اطلاعاتی درباره آن، به وی داده باشیم. از شغل من گرفته تا داستانهایی که در گذشته پیش آمده و حتی چند داستان درباره آینده را هم گفت!

بعد گفت که یک فردی با همسرش یک طلسمی را در خانه ما انجام داده و همین باعث همه این مشکلات شده. این مدیوم یکسری دعا برای ما نوشت و مثل دارو آن را تجویز کرد که پدر و مادر من آن را انجام میدادند. البته من خودم به این چیزها اعتقادی ندارم :))

در بالا نمونه ای از دعانویس را گفتیم. نمونه های مدیوم هم در مقاله های مثل آنابل است.

 

نظر شما درباره مدیوم ها و یا دعانویس ها چیست؟ به نظر شما این افراد وجود دارند یا همه این داستانها یک خرافات سادست؟ نظرات خودتان را در قسمت کامنتها برای ما بنویسید. ما همیشه منتظر نظرات خوب شما عزیزان هستیم.

 

منبع: britannica

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.