کلارا هیتلر (1860-1907): با مادر آدولف هیتلر آشنایی دارید؟

شما تا چه حد با کسی که آدولف هیتلر را به دنیا آورد آشنایی دارید؟ اصلا تا حالا به ذهنتان خورده که درباره مادر آدولف هیتلر اطلاعاتی کسب کنید؟ واقعا او کی بود؟ ما در مقاله داستان زندگی آدولف هیتلر به صورت خیلی خلاصه درباره مادر هیتلر صحبت کردیم؛ ولی کافی نبود و برای همین تصمیم گرفتیم تا یه پست را به او اختصاص دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

 

همانطور که در زندگینامه هیتلر پرداختیم، یکی از دلایلی که باعث شده تا هیتلر به این حد وحشی و بیرحم باشد، زندگی کودکی او بود که البته به دست پدرش رقم خورد؛ نه مادرش! همه میدانند که بین هیتلر و مادرش چه ارتباط محکمی بود و چه علاقه زیادی بین آنها رد و بدل میشد.

کلارا هیتلر و آلویس هیتلر

 

اطلاعاتی از پدر و مادر هیتلر

پدر آدولف هیتلر در ابتدا نامش “آلویس شیکل گروبر” بود که این فامیلی را از فامیلی مادر مجرد خود گرفته بود. مادر آلویس، مدتی بعد با شخصی ازدواج کرد که نام خانوادگی اش هیتلر بود و نام خانوادگی آلویس هم از شیکل گروبر به هیتلر تغییر پیدا کرد!

حالا آلویس بزرگ شده بود و یک زندگی برای خود دست و پا کرد. او دختر عموی خود را به عنوان خدمتکار استخدام کرد که او کسی نبود جز کلارا! تفاوت سنی میان کلارا و آلویس به حدی زیاد بود که کلارا، آلویس را با اسم “عمو” صدا میکرد.

زنهای آلویس مرده بودند (دو تا زن داشت) و حالا آلویس قصد داشت تا با کلارا ازدواج کند و برای این کار باید از کلیسا اجازه میگرفتند و در نهایت در ژانویه 1885 این دو با یکدیگر ازدواج کردند.

همچنین بخوانید: کشف دفترچه خاطرات هیتلر

 

آدولف، نور چشمی کلارا هیتلر

بچگی آدولف هیتلر

آدولف هیتلر در سال 1889 به دنیا آمد و چهارمین فرزند کلارا بود! ولی اولین فرزندی از او بود که توانست دوران نوزادی را بدون مرگ سپری کند! البته جدا از آدولف، آلویس هم از زنهای قبلی خودش دو فرزند داشت و بعد از آدولف هم، یک دختر به دنیا آوردند؛ ولی کلارا هیچ کسی را به اندازه پسر گلش دوست نداشت!

هیتلر حالا بزرگ شده بود و شروع به درخشیدن در درس و مدرسه کرده بود؛ ولی این چیزی نبود که پدرش میخواست؛ آلویس هیتلر به صورت مداوم، آدولف را تنبیه میکرد؛ چون دوست داشت که پسرش هم پیرو راه او باشد و وارد کارهای دولتی شود. در اسناد ارائه شده هم گفته شده که رابطه بین آدولف و پدرش به هیچ وجه خوب نبوده. در کنار تمامی این تنبیه ها، کلارا هیتلر همیشه سعی میکرد تا از پسرش دفاع کند.

سال 1903 رسید و آلویس مرد! میتوان گفت که این یک خبر خوب برای آدولف و مادرش بود! آنها حالا به اتریش رفته بودند و در آنجا در حال زندگی کردن بودند. آدولف دیگر بیشتر از این نتوانسته بود در مدرسه پیشرفت کند و مادرش هم به او اجازه داد تا از مدرسه بیرون بیاید.

مادر آدولف هیتلر - کلارا هیتلر

او حالا در حرفه های هنری مانند نقاشی و تئاتر و موسیقی فعالیت میکرد. کلارا هیتلر هم سرتاپا پسرش را حمایت میکرد.

همچنین بخوانید: 10 تا از خونخوارترین انسانهای تاریخ

 

مرگ کلارا هیتلر و تاثیراتش بر روی آدولف

کلارا دچار بیماری سرطان سینه شده بود؛ ولی با اینحال آدولف برای رسیدن به رویاهایش به وین رفت که در همانجا بود که در آزمون ورود به آکادمی هنر، مردود شد.

بعد از این اتفاق، او به نزد مادرش برگشت تا از مادر بیمارش مراقبت کند. هیتلر غذاهای مورد علاقه مادرش را درست میکرد، نظافت میکرد، با مهربانی با مادرش برخورد میکرد و در کل سعی میکرد تا حال مادرش را بهتر کند.

آدولف هیتلر

درنهایت کلارا هیتلر در 21 دسامبر سال 1907 جانش را از دست داد؛ مرگ کلارا باعث شد تا ضربه روحی بدی به آدولف وارد شود؛ به طوریکه که دکتر هیتلر بعدها نوشت: “تا حالا کسی را ندیدم که از غم و اندوه سجده کند!”

هیتلر بعدها که به عنوان پیشوا در آلمان نازی رسید، روز تولد کلارا هیتلر (12 اوت) را به عنوان روز “افتخار برای مادر آلمانی” معرفی کرد و هر سال آن را جشن میگرفت. عکس کلارا همیشه در جیب هیتلر بود و حتی در زمان خودکشی اش در برلین، عکس کلارا هیتلر در جیب او پیدا شد.

 

نظر شما درباره این مقاله چیست؟ به نظر شما چرا پسری که اینقدر آگاه بود، ناگهان تبدیل به یکی از خونخواران جهان شد؟ به نظر شما مادرش در این داستان دست داشت؟ نظرات خودتان را در قسمت کامنتها برای ما بنویسید.

 

منبع: biography.com

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. ♡Ava❀Bird♡ گفت:

    اسم مادر آدولف هیتلر کلارا پولتزل بود. نه کلارا هیتلر

    • ابوالفضل قلی نژاد گفت:

      درسته. ولی وقتی که با آلویس هیتلر ازدواج کرد، فامیلیشو از پولتزل به هیتلر تغییر داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.