زنبور دریایی : خطرناک ترین موجود دریایی! همه قربانیانش مردند!

زنبور دریایی در آبهای استرالیا زندگی میکند. این موجود دریایی شباهت خیلی زیادی به عروس دریایی ایروکانجی دارد و درواقع یک نوع عروس دریایی هم به شمار می رود؛ ولی با این تفاوت که از بقیه عروسهای دریایی، بسیار خطرناک تر و سمی تر است؛ به حدی که اکثر قربانیان زنبور دریایی، در عرض چند دقیقه مُردند!

زنبور دریایی

زنبور دریایی در سواحل شمالی استرالیا زیست میکند و جدا از اینکه خطرناک ترین مخلوق استرالیا است، جزو زهرآگین ترین جانور آبی جهان هم به شمار میرود و حتی بعضی ها آن را شماره یک این لیست می دانند.

 

اطلاعات بیشتر از زنبور دریایی

این موجود هم تقریبا همرنگ آبهای اطراف خودش است و به همین دلیل، تشخیص آن کمی سخت است. عوارض زهرش هم نارسایی قلبی، کولاپس قلبی و عروقی و تغییر شکل پوست و در نهایت مرگ است!

اثرات نیش زنبور دریایی

زنبورهای دریایی از جانورانی همچون ماهی ها  و خرچنگ های کوچک و میگو دریایی تغذیه میکنند و آنها را هم در ابتدا با زهر خود مسموم و سپس آنها را میخورند!

 

نظر شما درباره این حیوان چیست؟ به نظر شما این موجود در سواحل ایران هم پیدا میشود؟ آیا تا به حال با این حیوان دریایی رو به رو شدید؟ لطفا نظرات خودتان را در قسمت کامنتها برای ما بنویسید. ما همیشه منتظر نظرات خوب شما عزیزان هستیم.

برای خواندن ضربه بزنید
تمساح آب شور : اطلاعاتی جامع از بزرگترین خزنده زمین+ ویدئو

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.