نظریه زمین توخالی : در داخل زمین، خدایان زندگی میکنند؟

هر روزه تئوریهای عجیب وغریبی به وجود می آید که آدمها با شنیدن آنها، برق از سرشان میپرد. تئوریهایی مثل سفر در زمان و یا صاف بودن زمین و … تئوری که امروز ما میخواهیم درباره آن بحث کنیم، نظریه زمین توخالی است که حتی در افسانه ها هم به آن اشاره شده است. بعضی ها این نظریه را علمی و بعضی ها ساخته ذهن عده ای دیوانه می دانند.

شما همچنین می توانید ویدئو این مقاله را از چنل یوتیوب ما مشاهده کنید. برای تماشای ویدئو اینجا کلیک کنید.

در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی نظریه زمین توخالی بپردازیم….

 

نظریه زمین توخالی

 

منظور از زمین توخالی چیست؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم، نظریه زمین توخالی در ابتدا در افسانه های یونان باستان به وجود آمده که بعدها در افسانه های تمدنهای تبت و بریتانیا نیز دیده میشد. آنها در این افسانه اینگونه میگفتند که در داخل زمین، خدایانی در حال زندگی هستند و از آنجا مردمان را کنترل میکنند. همچنین آنها ادعا میکردند که در قطب شمال و جنوب، یک دروازه ای وجود دارد که آنجا محل ورود و خروج آدمهای عجیب است!

البته این تئوری از طرف زمین شناسان مدرن امروزی، کاملا رد شده و اصلا قابل تایید نیست؛ درواقع هیچ زمین شناسی از قرن 20 میلادی این نظریه را تایید نکرده و تعداد خیلی کمی بودند که گفتند زمین واقعا توخالی است!

داستانهای زمین توخالی

طبق گفته این دانشمندان مدرن، زمین درواقع توخالی نیست، بلکه در داخل آن پر شده از مواد مذاب که گفته شده حتی گرمتر از خورشید است.

اگر خوب به کلیت داستان توجه کنید، متوجه شباهت زیادی بین تئوری زمین توخالی و سرزمین آگارتا می شود. درواقع آگارتا درباره همان تمدنی است که در داخل زمین وجود دارد! ولی این پست مختص به این بحث است آیا اصلا داخل زمین خالی است که موجوداتی در آن زندگی کنند یا نه!

برای خواندن ضربه بزنید
عمیق ترین تونل های حفر شده + عکس

همچنین بخوانید: سرزمین ازلی چگونه کشف شد؟ 

 

دلایلی که نظریه زمین توخالی را اثبات میکند

1. در ابتدا این نظریه اصلا مورد تایید دانشمندان نبود؛ تا وقتی که یک اخترشناسی به نام ادموند هالی (1656 – 1742) شروع به اثبات این نظریه کرد و بعد از سعی و تلاشهایی که انجام داد، توانست یکسری اخترشناس را با خود هم عقیده کند.

ادموند هالی

2. در سال 1985 یک فیزیکدان هلندی هم سعی کرد تا این نظریه را اثبات کند که او هم تا حدودی موفق شد و توانست طرفدارانی برای این تئوری پیدا کند.

3. مدتی بعد یکسری عکسهای ماهواره ای از بالای کره زمین گرفته شد که بیش از پیش توانست سوالاتی درباره نظریه زمین توخالی به وجود آورد. در بالاتر ما گفته بودیم که محل ورود و خروج انسانهای عجیب در افسانه های زمین توخالی از دو قطب شمال و جنوب است و در این عکسهای گرفته، دقیقا این دو قطب یکی از امنیتی ترین مکانهای زمین به شمار میروند که فقط افراد تایید شده حق عبور از این مناطق را دارند.

4. یکی از سردمداران این تئوری، آقای “رادنی کلاف” است که همچنان در حال سعی و تلاش برای اثبات این نظریه است. او حتی کتابی هم مبنی بر همین موضوع منتشر کرده و حتی کمپینی راه انداخت تا طرفداران نظریه زمین توخالی را به داخل همین حفره ها ببرد و البته که سرانجامی نداشت!

جالب است بدانید که رادنی کلاف و طرفدارانش، مخالف سرسخت زمین تخت گرایان هستند و آنها را دیوانه خطاب میکنند!

همچنین بخوانید: آیا سرزمین آتلانتیس پیدا شده است؟ اسنادی از پیدا شدن آتلانتیس 

 

داستانی از کسی که به داخل زمین سفر کرده

نظریه زمین توخالی

من برای نوشتن این مقاله، در اینترنت به دنبال مطالب بیشتر بودم تا بتوانم این موضوع را بهتر برای شما توصیف کنم که در سایت quora با چیزی رو به رو شدم که برای من عجیب بود و مطئنم که برای شما هم همینطوره! این آقا که اسمش “کریستوفر دِوین” است، ادعا میکند که به داخل زمین سفر کرده و توانست عجایب آنجا را ببیند و حتی از آن عکس هم بگیرد! در ادامه مشاهدات او را میخوانید:

برای خواندن ضربه بزنید
حقایق پنتاگون

“من شخصا به داخل زمین سفر کردم و شاهد ماشینهای پرنده بودم. خیابانها از طلا فرش شده بودند و این شهر به حدی قشنگ بود که نفسم بند آمده بود.

در داخل زمین مردم همه با یکدیگر در صلح زندگی میکردند و هیچ جرم و جنایتی در آنجا نبود؛ همه با یکدیگر مهربان بودند؛ حتی در آن پایین یکسری ماشینهایی وجود داشت که هوش را تا 800 درصد افزایش میداد.

همه جا پر از موسیقی و مجسمه های کریستالی! غذاهای فوق العاده خوشمزه و حتی هوا هم بوی عطر زیبایی میداد.

من از همه اینها عکس گرفتم و به خودم قول دادم به جهان ثابت کنم نظریه زمین توخالی واقعی است. در راه برگشت یکسری موجودات بالداری من را بدرقه کردند. راه خروجی را بالاخره پیدا کردم، ولی در راه برگشت، پایم سر خورد و سرم به سنگی خورد که همانجا دوربین هم شکست! من به خودم قول دادم که دوباره به آنجا برگردم و دوباره عکس بگیرم؛ ولی وضعیت مالی ام این اجازه را به من نمیدهد.”

 

شواهد زیادی وجود دارد که تئوری زمین توخالی را اثبات میکند؛ ولی آنقدر این تئوری عجیب و غریب است که باز هم عده کمی به این نظریه ایمان دارند و اکثریت مردم، طرفداران آن را دیوانه می دانند. نظر شما چیست؟ به نظر شما این نظریه واقعی است؟ نظرات خودتان را در قسمت کامنتها برای ما بنویسید. ما همیشه منتظر نظرات خوب شما عزیزان هستیم.

مطالب مرتبط

5 دیدگاه‌

  1. سونیک گفت:

    خیلی خرهستید!

  2. تزتز گفت:

    به نظرم اگر میخواست زمین تو خالی باشه نه جاذبه گرانشی که از جرم به وجود میاد بود نه میدان مغناطیسی که از آهن و اینا ایجاد شده کل فیزیکو بردن زیر سوال

  3. ندا گفت:

    شاید یه حفره هایی در شمال و جنوب کره زمین باشه، اما این که کاملا تو خالی باشه منطقی نیست. با این همه وزنی که بهش وارد میشه، قطعا پر هست و نه خالی. ولی شاید شکافی از شمال به جنوب باشه که خبر نداریم. نمیدونم. گاهی یه چیزی رد میشه، صد سال بعد عکسش اثبات میشه و بر عکس. کلا علم پایان پذیر نیست.

  4. Saheb گفت:

    جالب بدونید کتاب سفر به مرکز زمین اثر ژول ورن به احتمال زیاد الهام بخش این نظریه بوده

    • Admin گفت:

      شاید هم این تئوری از داستان ژول ورن باشه. معمولا اکثر تئوری ها، اول توی داستان و فیلم ها اومدن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.