10 عادت بد که در واقع مفید هستند! از تعجب شاخ در میارید!!

هر کسی یک سری عادتهای بدی دارد. ولی باید بدانید که بعضی از این عادتهای بد، درواقع برای بدن مفید هستند و البته باید خوشحال باشید که این عادتها در شما وجود دارد. شاید الان نشان ندهد، ولی اثرات مثبتش را در آینده خواهید. در ادامه با تن تاپ همراه باشید تا بعضی از این عادتهای بد را با هم مرور کنیم.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید.

 

1. جویدن آدامس

جویدن آدامس

اولین موردی که میخواهیم به آن بپردازیم درباره جویدن آدامس است. بعضی ها واقعا با این صدا مشکل دارند ولی تحقیقات نشان داده است که در زمان مطالعه و یا انجام یک کاری، اگر در دهانتان آدامس باشد،سطح هوشیاری شما بالاتر می رود.

جدا از این، یک تحقیق دیگری هم صورت گرفته که گفته شده در زمانی که استرس دارید، سعی کنید تا یک آدامسی را در دهانتان بگذارید و با آن بازی کنید. این کار باعث می شود تا هورمون استرس در بدن شما کم شود و در نتیجه بتوانید بازدهی بهتری از آن کاری که میخواهید انجام دهید داشته باشید.

همچنین بخوانید: صاحبخانه های زرنگ یا خنگ؟ 4 صاحبخانه ای که زندگیشان را نجات دادند! 

 

2. بازی های ویدئویی

بازی ویدئویی

اگر اهل بازیهای ویدئویی باشید، حتما جملاتی از نظیر “چقدر بازی میکنی و یا برای چشمت ضرر دارد” را از پدر و مادر خود شنیدید و یا شاید بعضی وقتها با شما به خاطر بازی کردن، برخورد هم کنند. ولی در واقع بازی های ویدئویی میتواند مفید باشد.

بازیهای سرعتی و اکشن و مخصوصا بازیهایی با این سبک به صورت آنلاین، میتواند در هوشیاری شما بسیار تاثیر گذار باشد؛ به این دلیل که شما را برای تصمیم گیری فوری در شرایط سخت آماده میکند و اگر در شرایط بدی باشید، باعث می شود تا هواستان را به خوبی جمع کنید و بهترین تصمیم را برای خود بگیرید.

برای خواندن ضربه بزنید
10 تا از پرفروش ترین بازی های تاریخ + (تا سال 2021) + تریلر

 

3. ناسزاگویی

ناسزاگویی

نمیتوان گفت که این مورد همیشه جوابگو است؛ ولی همانطور که میدانید و قطعا انجام داده اید، ناسزاگویی زمانی رخ میدهد که عصبانی باشید و یا مشکلی برایتان پیش بیاید که نتوانید مودبانه آن را بیان کنید. این کار باعث می شود که شما انرژی منفی خودتان را با گفتن چندین کلمه خالی کنید و این یعنی کنترل بهتر بر مغز.

البته همانطور که گفتیم همیشه جوابگو نیست و بعضی آدمها از سر بی ادبی این حرفها را میزنند که بحث آنها با بحث ما فرق میکند.

 

4. شلختگی

شلختگی

کمتر کسی برایش پیش آمده که از مادرش نشنیده باشد که اتاقش را تمیز کند و یا جملاتی به مانند “چقدر بی نظمی” و….

درواقع شلختگی میتواند نشانه خلاقیت باشد. این را دانشمندان آمریکایی گفته اند. آنها دو گروه را در دو اتاق تمیز و نامرتب قرار دادند از آنها درخواست ایده درباره یک موضوعی را کردند که افرادی در اتاق بهم ریخته بودند، ایده های خیلی بهتر و بیشتری را ارائه دادند.

 

5. زیاد از حد خوابیدن

زیاد از حد خوابیدن

همیشه کسانی که زیاد میخوابند، به تنبلی محکوم می شوند و این معمولا از طرف کسانی است که زود از خواب بلند می شوند؛ درواقع شما باید خودتان را به بدنتان بسپارید و نباید کمتر از حد امکان بخوابید.

طبق تحقیقات انجام شده،کسانی که زود از خواب بلند میشوند، احتمال سکته قلبی و کم خونی در آنها بسیار بیشتر از کسانی است که دیرتر از خواب بلند می شوند. پس راحت استراحت کنید.

 

6. غیبت کردن

غیبت کردن

کسی نیست که بگوید غیبت کردن کار خوبی است؛ ولی درواقع غیبت کردن باعث می شود تا باند دوستی بیشتر و بهتر از قبل شود و البته طبق تحقیقات انجام شده، میگویند که غیبت باعث کاهش استرس می شود.

 

7. آروغ زدن

آروغ زدن

البته که نباید در جمع این کار انجام شود، ولی آروغ زدن برای سلامتی بدن مفید است. در داخل معده یکسری بادهای مضری جمع می شوند که انباشته شدن آنها، موجب درد معده می شود که باید خالی شوند. پس فکر نکنید که این کار، یک عمل بد و ناشایست است.

برای خواندن ضربه بزنید
صاحبخانه های زرنگ یا خنگ؟ 4 صاحبخانه ای که زندگیشان را نجات دادند!

 

8. دیر حمام رفتن

دوش گرفتن

منظور از دیر حمام کردن این نیست که بدن خود را کثیف نگه دارید. کسی که هر روز به حمام می رود و دوش میگیرد، بدن او به مرور زمان خشک می شود و چربی طبیعی که بدن شما تولید می کنید، بر روی پوست نماند و همین موضوع باعث ضرر رساندن به بدن می شود.

پس سعی کنید حداقل هر دو روز به حمام بروید تا بدن شما چربی لازم را به دست بیاورد.

 

9. معتاد شدن به شبکه های اجتماعی

اعتیاد به شبکه های اجتماعی

همه ما بدون استثناء، روزانه زمان زیادی را در اینترنت و مخصوصا شبکه های اجتماعی میگذرانیم. معمولا افراد منزوی معتاد به این شبکه های اجتماعی هستند و بیشتر از بقیه، روزمرگی خودشان را این شبکه ها میگذراند.

فعالیت در اینترنت، باعث می شود تا حس منزوی بودن از این افراد دور شود و بتوانند خیلی راحت با اطرافیان و یا بهتر بگویم با جامعه، ارتباط برقرار کنند.

حالا بماند که شبکه های اجتماعی برای اهداف ما هم مهم هستند و یک منبع خوب برای ما به شمار میروند…

 

10. دوش گرفتن با آب سرد

دوش گرفتن با آب سرد

برخلاف عقاید بسیاری از مردم، دوش آب سرد باعث نمی شود که شما مریض شوید؛ البته اگر به اندازه و بدانید که چطور با آب سرد دوش بگیرد.

درواقع جدا از این موضوع، دوش آب سرد میتواند مفید هم واقع شود. چگونه؟ دوش آب سرد باعث بهبود گردش خون و کاهش اوریک اسید می شود. البته جدا از این، باعث کاهش فشار خون و بهبود سیستم ایمنی بدن هم می شود و چندین فواید دیگر.

 

 

شما کدام یک از این عادتهای بد رو دارید؟ اگر عادتهای بدی غیر از این موارد را دارید در کامنتها برای ما بنویسید. ما همیشه منتظر نظرات خوب شما هستیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.