صاحبخانه های زرنگ یا خنگ؟ 4 صاحبخانه ای که زندگیشان را نجات دادند!

اگر سیل و یا زلزله ای بزرگ رخ بدهد، شما چیکار میکنین؟ فرار میکنید و یا در خانه خودتان میمانید؟ به جرعت میتوان گفت که نود درصد شماها فرار میکنید و آن ده درصد هم به دلیل یک سری مشکلاتی که دارند همانجا میمانند.

ولی امروز میخواهیم درباره عده ای از مردم صحبت کنیم که از قبل یک سری کارها را انجام دادند تا در زمان سیل و زلزله و بقیه بلایای طبیعی، آسیبی به آنها و خانه آنها وارد نشود. در ادامه با تن تاپ همراه باشید.

 

1. چشم طوفان

عمارت چشم طوفان

در منطقه کارولینا جنوبی یک عمارتی وجود دارد که معروف است به “چشم طوفان”. حالا چرا این عمارت به این شکل بنا شده و اصلا چرا اسمش را گذاشتند چشم طوفان؟

در سال 1889 یک طوفانی عظیم در همین منطقه رخ داد که بسیاری از خانه را از بین برد. یکی از این خانه ها، همین خانه آقای “جورج پاول” بود که بعد از این درامایی که برای وی به جود آمد، تصمیم گرفت تا یک بنایی بسازد که نه تنها در برابر طوفان، بلکه در برابر سیل هم مقاوم باشد که البته همینطور هم شد!

اوایل همسایه ها و بقیه مردم کارولینا جنوبی، جورج را مسخره میکردند؛ ولی در سال 2018 دوباره یک طوفانی با سرعت 161 کیلومتر بر ساعت رخ داد و خانه جورج از معدود خانه هایی بود که از جایش تکان هم نخورد. حالا کی میخندید؟!

همچنین بخوانید: 10 تا از بیماری لاعلاج دنیا! (سال 2021)

 

2. سد خانگی

سد خانگی

اگر یادتان باشد در ماه می سال 2016، طوفان های متعددی به مدت یه هفته در ایالت تگزاس رخ داده بود؛ این طوفانها به حدی بود که تقریبا میتوان گفت که اکثر مردم، هر چی داشتند و نداشتند را جمع کردند و از آن منطقه فرار کردند.

ولی این وسط فردی به نام “رندی وگنر” نخواست که عقب نشینی کند و تصمیم گرفت تا از اموالش در برابر طوفان دفاع کند! این اقا بعد چندین روز سرچ در داخل اینترنت، در نهایت با یک سایتی به نام Aquadam مواجه شد که کارش فروش یک سری تیوپهایی بود که داخل آن با آب پر میشد و از آن به عنوان یک سد برای جلوگیری از نفوذ آب استفاده می شد!

برای خواندن ضربه بزنید
10 عادت بد که در واقع مفید هستند! از تعجب شاخ در میارید!!

محصول به دست رندی رسید و او شروع به کارگزاری این سد پلاستیکی کرد. فقط دوازده ساعت طول کشید تا آب داخل این تیوپ پر شود. همگی همسایه ها او را دیوانه میخواندند و از او میخواستند که برای دفاع از جان خودش و زن و بچه اش، آن منطقه را ترک کند و از آنجا برود. ولی او از جایش تکان نخورد!

مدتی بعد، رودخانه ای که در آن اطراف وجود داشت، از مرز خودش رها شد و کل آن منطقه را فرا گرفت و یواش یواش همه جا را تسخیر کرد. کسی هم فکر نمیکرد که رندی جان سالم به در ببرد. ولی وقتی خبرنگاران از بالا در حال ضبط خبرشان بودند، ناگهان متوجه یک جزیره کوچک شد و آن چیزی نبود جز خانه رندی وگنر که به خوبی به محاسباتش ایمان داشت!

 

3. لیفت هاوس – Lift House

لیفت هاوس

احتمالا از شهر داکا مطلع هستید. شهر سیل خیز در کشور بنگلادش! یک بار عده ای از معماران دست به ساخت یک سازه ای در نزدیکی رودخانه ای در همین شهر زدند که واقعا عجیب و غریب بود. مردم که در ابتدا عملا آنها را دیوانه می دانستند و میگفتند که فقط میخواهند پولشان را در جایی خرج کنند.

ولی بیایید ببینیم چه چیزهایی در ساخت این خانه دست داشت. در ساختن این خانه که نامش لیفت هاوس است، اقلامی به مانند چوب بامبو، آجر، و جالب تر از همه اینکه بیش از 16 هزار بطری پلاستیکی قرار گرفته بود. حالا چرا؟

همانطور که در عکس میبینین، دو اتاقکی که با بامبو ساخته شده اند، به یک اتاقک آجری در وسط آنها است متصل هستند که نکند ناگهان از هم جدا شوند. ولی بطری های پلاستیکی چی؟

در واقع همین بطری ها هستند که این خانه را در برابر سیل امن میکنند؛ به این دلیل که بطریها در آب شناورند، باعث میشوند تا دو سازه چوبی در سطح آب شناور شوند و طبق تخمین معماران، تا حدود 4 متر میتوانند این سازه را به بالا بیاورند. این است نبوغ معماری!

برای خواندن ضربه بزنید
10 تا از خطرناک ترین بیماری ها + آمار رسمی

همچنین بخوانید: 10 کشور با بیشترین آمار خودکشی + آمار خودکشی ایران در جهان 

 

4. اتاق امن

اتاق امن

ایالت میسیسیپی یک ایالتی که گردباد در آن یک موضوع عادی به شمار میرود و داشتن یک سرپناه امن، یک موضوع جدی است. در سال 2020 خانواده فیلیپس به این ایالت نقل مکان کردند و تصمیم به خرید یک خانه گرفتند. آنها بالاخره بعد از کلی بالا و پایین، یک خانه را انتخاب کردند و آن هم به این دلیل که یک اتاقی در این خانه وجود داشت که به گفته صاحبخانه قبلی، در برابر گردباد امن بود.

البته این اتاقک بیشتر شبیه به یک کمد بود تا یک اتاق. بگذریم! مدتی نگذشت که طوفانی مهیب در این ایالت رخ داد و تقریبا میتوان گفت که این شهر را با خاک یکسان کرد. آقای فیلیپس هم به سرعت خانواده اش را به داخل این کمد برد و بعد از چند ساعت که سر و صدا از بین رفت، در این اتاقک را باز کرد و به بیرون آمدند و چیزی که دیدند آنها را شوکه کرد.

تنها چیزی که از خانه آنها باقیمانده بود، همین اتاقک امن بود که نمیدانستند خوشحال باشند که زنده اند یا ناراحت باشند که خانه آنها از بین رفته است!

 

 

نظر شما درباره این مقاله چیست؟ آیا این افراد دیوانه بودند و یا زرنگ؟ و یا اینکه راهکار بهتری سراغ دارید؟ لطفا نظرات خودتان را در قسمت کامنتها برای ما بنویسید. ما همیشه منتظر نظرات خوب شما دوستان هستیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.