6 تا از اختراعات نیکولا تسلا! این اختراعات جهانیان را میترساند!

با نیکولا تسلا که آشنایی دارید؟ با اختراعات نیکولا تسلا چطور؟ او به نابغه قرن معروف بود! کسی که هیچوقت به آن درجه ای که حقش بود نرسید! او به حدی نابغه بوده که حتی شایعات عجیب و غریبی در پشت سر او ایجاد میشد. حرفهایی مانند اینکه نیکولا تسلا با موجودات فضایی در ارتباط است و یا اینکه او از آینده آمده و بینهایت تئوریهای بی منطق و با منطق دیگر!

اختراعات نیکولا تسلا

نیکولا تسلا را بیشتر به عنوان یک مخترع میشناسند؛ قاعدتا کسی به مانند او، در رزومه خودش اختراعات زیادی را به ثبت رسانده و در میان این اختراعات، چیزهایی بودند که باعث ترس ابرقدرتها شدند. در ادامه با تن تاپ همراه باشید تا به این اختراعات ترسناک از نظر ابرقدرتها بپردازیم.

 

اختراعات نیکولا تسلا:

در ادامه ما شما را به 6 تا از اختراعات نیکولا تسلا آشنا میکنیم.

البته که او اختراعات بیشماری داشت و این موارد، فقط عجیب ترین آنها هستند…

 

1. اختراع اشعه مرگ

تله فورس یا اشعه مرگ

اولین شماره از لیست اختراعات نیکولا تسلا اشعه مرگ است. در سال 1915 تسلا به مانند همیشه در حال تحقیق بود که ناگهان در میان تحقیقاتش یک ایده به سرش زد و آن هم اشعه مرگ بود!

او میخواست سلاحی را اختراع کند که در جلوی هر جنگی بایستند و این بدین معنی بود که هر کسی این سلاح را داشت، برنده میدان می شد!

البته نامی که تسلا برای ایده خودش گذاشته بود “تله فورس” بود و اسم اشعه مرگ توسط روزنامه نگاران گذاشته شد که البته بعضی ها اشعه صلح هم می گفتند.

حالا کارایی این سلاح چه بود؟ این سلاح در واقع میتوانست موجودات زنده را از چند مایلی مورد هدف قرار دهد و البته که از بین هم میبرد. البته کارایی آن فقط این نبود که موجودات زنده را از بین ببرد؛ حتی با این دستگاه میشد تا هواپیماهای جنگی و تانکها را هم از فاصله دور نابود کرد.

برای خواندن ضربه بزنید
از فقر تا میلیاردر شدن خلیل رفعتی

البته خیلی از محققان معتقد هستند که این ایده هرگز به ثمر ننشست و او نتوانسته ایده اش را عملی کند؛ بعضی ها هم ادعا میکنند که دولت آمریکا، این اختراع را مخفیانه مصادره کرده که البته چنین چیزی کمی دور از انتظار است!

 

2. اختراع زلزله ساز یا نوسان ساز

اختراع دستگاه زلزله ساز یا نوسان ساز تسلا

دومین گزینه از عجیب ترین اختراعات نیکولا تسلا اختراع زلزله ساز بود. تقریبا در سال 1898 بود که تسلا در حال کار بر روی یکی از ایده هایش بود! او یک نوسان ساز کوچک را ساخت و وقتی آن را فعال کرد، ناگهان کل آن ساختمان به لرزه درآمد و تسلا هم سریعا ارتباطش را برق قطع کرد تا از کار بیفتد؛

او به حدی از ساختن این اختراع و افتادن آن به دست بشر ترسیده بود که بعد از دیدن پیامدش، فورا با یک چکش به جان آن افتاد و هر چیزی که ساخته بود را از بین برد. جدای از این موضوع، او به همکارانش هم سپرده بود که به هیچ وجه از ساخت این وسیله و این ایده، به کسی چیزی نگویند.

 

3. سیستم برق رایگان

سیستم برق رایگان تسلا

نیکولا تسلا در سال 1901 ایده ای با عنوان یک ایستگاه انتقال بی سیم غول پیکر را داشت که برای اجرای همین ایده از شکت JP.Morgan کمک مالی هنگفتی را دریافت کرد تا بتواند این ایده را پیاده سازی کند.

jp morgan هم فکر میکرد که واقعا این اخراع یک ایستگاه انتقال بی سیم است؛ ولی داستان کمی پیچیده تر از این ایده بود. تسلا درواقع با پیاده سازی این ایده قصد داشت که از این اختراعش به عنوان انتقال پیام، تماسهای صوتی و … استفاده کند.

این بدین معنا بود که بعد از راه افتادن این ایده، هر کسی از هر گوشه ای از جهان می توانست با کاشتن یک میله بر روی زمین، به الکتریسیته دست پیدا کند و این یعنی برق رایگان برای تمام جهان! اگر برق رایگان می شد، بسیاری از شرکت ها و حتی ابرقدرتها، دیگر نمی توانستند بر روی تخت سلطنتی خود بنشینند؛ چون این اختراع میتوانست به کل، صنعت انرژی را زیر و رو کند!

برای خواندن ضربه بزنید
سیمو هایها برترین تک تیرانداز تاریخ

JP Morgan بعد از متوجه شدن هدف تسلا، از کمک مالی به این پروژه امتناع کرد و دیگر کسی هم برای کمک مالی به سمت تسلا نرفت و این ایده هم در سال 1906 به حال خودش رها شد!

 

4. اختراع بشقاب پرنده

اختراع تسلا موسوم بر ماشین پرنده

در سال 1911 بود که نیکولا تسلا با روزنامه New York Herald یک مصاحبه ای داشت و یک ادعای عجیب کرد؛ او در این مصاحبه گفت که در حال ساخت یک ماشینی موسوم بر “بشقاب پرنده” است! او در ادامه صحبتهایش اینگونه گفت:

“چیزی که من خواهم اختراع کنم اصلا شبیه به شی های پرنده امروزی نیست، یعنی هیچ بال و ملخی در آن مشاهده نمیکنید. در واقع این یک ماشین ضد جاذبه است و با ایجاد امنیت کامل میتواند با سرعت بسیار زیاد حرکت کند! همچنین در زمان طوفان شدید هم میتواند تا زمان زیادی مقاومت خود را حفظ کند و ثابت در آسمان بماند!”

این را هم بدانید که این اختراع نیکولا تسلا با انرژی رایگان کار میکند و این خودش یک مزیت بود! و شاید البته همین موضوع باعث ترس ابرقدرتهای جهانی شد. زیرا در آن زمان، صنعت هوا و فضا و خودرو، وابستگی کامل به نفت داشت.

ما قبلا در یک مقاله چند نمونه از مشاهدات بشقاب پرنده را معرفی کردیم. کسی چه میداند! شاید این اختراع به دست بشر افتاده و این موارد در زمان تست این ماشین بوده!

 

5. اختراع بالون های هوایی

همه ما با اسم و شکل و ظاهر بالون آشنا هستیم. ولی تسلا این دفعه با یک خلاقیت وارد این عرصه شد. او قرار بود که بالونهایی فوق العاده پیشرفته بسازد که بدون سرنشین و با سرعت زیاد به سمت مقصد حرکت کند. به حدی که به گفته خودش میتوانست مسیر نیویورک تا لندن را در عرض سه ساعت طی کند.

متاسفانه این پروژه هم به مانند دیگر پروژه های تسلا مورد حمایت واقع نشد و بعد از مدتی از چرخه تولید خارج شد؛ البته شاید فاجعه هیندنبرگ هم به عملی نشدن این پروژه کمک کرده باشد. هر چند امروزه میتوانید شاهد پهبادهای بدون سرنشین با سرعت مافوق صوت باشید و به نظر شما این ایده از کجا آمده؟

برای خواندن ضربه بزنید
جورج پرت کسی که تبدیل به کفش شد!

 

6. پروژه فیلادلفیا

عکس واقعی از خدمه ناوشکن uss eldridge

شاید پروژه فیلادلفیا عجیب ترین اختراعات نیکولا تسلا باشد. در سال 1930، ایالات متحده آمریکا، گروهی از بهترین دانشمندان خودش را جمع کرد و از آنها خواست تا یک دستگاهی بسازند، که به کمک آن بتوانند وسایل جنگی را، بدون اینکه دشمن بفهمد، جا به جا کنند.

رهبر این گروه، نیکولا تسلا بود و برای همین است که این پروژه با نام دستگاه سفر در زمان تسلا هم یاد می شود. البته که بعد از مدتی، قصد آمریکا از این پروژه عوض شد و تسلا هم به همین منظور، از این عملیات کناره گیری کرد.

ولی این پروژه با رهبری یک فرد جدید ادامه پیدا کرد و فاجعه ای وحشتناک رقم خورد.

 

نظر شما درباره این مقاله چیست؟ به نظر شما چرا ابرقدرتهای جهانی از اختراعات تسلا می ترسیدند؟ آیا واقعا اختراعات او باعث از بین رفتن قدرت آنها می شد؟ نظرات خودتان را در قسمت کامنتها برای ما بنویسید. ما همیشه منتظر نظرات خوب شما هستیم.

مطالب مرتبط

3 دیدگاه‌

  1. کاربر گفت:

    جالب بود

  2. پمان گفت:

    ممنو ک زحمت میکشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.