5 تا از اختراعات نیکولا تسلا! این اختراعات جهانیان را میترساند!

با نیکولا تسلا که آشنایی دارید! نابغه قرن! کسی که هیچوقت به آن درجه ای که حقش بود نرسید! او به حدی نابغه بوده که حتی شایعات عجیب و غریبی در پشت سر او ایجاد میشد. حرفهایی مانند اینکه نیکولا تسلا با موجودات فضایی در ارتباط است و یا اینکه او از آینده آمده و بینهایت تئوریهای بی منطق و با منطق دیگر!

نیکولا تسلا را بیشتر به عنوان یک مخترع میشناسند؛ قاعدتا کسی به مانند او، در رزومه خودش اختراعات زیادی را به ثبت رسانده و در میان این اختراعات، چیزهایی بودند که باعث ترس ابرقدرتها شدند. در ادامه با تن تاپ همراه باشید تا به این اختراعات ترسناک از نظر ابرقدرتها بپردازیم.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید.

 

اختراعات نیکولا تسلا:

1. اشعه مرگ

 

تله فورس یا اشعه مرگ

در سال 1915 تسلا به مانند همیشه در حال تحقیق بود که ناگهان در میان تحقیقاتش یک ایده به سرش زد و آن هم اشعه مرگ بود! او میخواست سلاحی را اختراع کند که در جلوی هر جنگی بایستند و این بدین معنی بود که هر کسی این سلاح را داشت، برنده میدان می شد!

البته نامی که تسلا برای ایده خودش گذاشته بود “تله فورس” بود و اسم اشعه مرگ توسط روزنامه نگاران گذاشته شد که البته بعضی ها اشعه صلح هم می گفتند.

حالا کارایی این سلاح چه بود؟ این سلاح در واقع میتوانست موجودات زنده را از چند مایلی مورد هدف قرار دهد و البته که از بین هم میبرد. البته کارایی آن فقط این نبود که موجودات زنده را از بین ببرد؛ حتی با این دستگاه میشد تا هواپیماهای جنگی و تانکها را هم از فاصله دور نابود کرد.

البته خیلی از محققان معتقد هستند که این ایده هرگز به ثمر ننشست و او نتوانسته ایده اش را عملی کند؛ بعضی ها هم ادعا میکنند که دولت آمریکا، این اختراع را مخفیانه مصادره کرده که البته چنین چیزی کمی دور از انتظار است!

 

2. زلزله ساز یا نوسان ساز

دستگاه زلزله ساز یا نوسان ساز تسلا

تقریبا در سال 1898 بود که تسلا در حال کار بر روی یکی از ایده هایش بود! او یک نوسان ساز کوچک را ساخت و وقتی آن را فعال کرد، ناگهان کل آن ساختمان به لرزه درآمد و تسلا هم سریعا ارتباطش را برق قطع کرد تا از کار بیفتد؛

او به حدی از ساختن این اختراع و افتادن آن به دست بشر ترسیده بود که بعد از دیدن پیامدش، فورا با یک چکش به جان آن افتاد و هر چیزی که ساخته بود را از بین برد. جدای از این موضوع، او به همکارانش هم سپرده بود که به هیچ وجه از ساخت این وسیله و این ایده، به کسی چیزی نگویند.

همچنین بخوانید: 10 دیکتاتوری که بیشترین قتل عام را انجام داده اند 

 

3. سیستم برق رایگان

سیستم برق رایگان تسلا

نیکولا تسلا در سال 1901 ایده ای با عنوان یک ایستگاه انتقال بی سیم غول پیکر را داشت که برای اجرای همین ایده از شکت JP.Morgan کمک مالی هنگفتی را دریافت کرد تا بتواند این ایده را پیاده سازی کند.

jp morgan هم فکر میکرد که واقعا این اخراع یک ایستگاه انتقال بی سیم است؛ ولی داستان کمی پیچیده تر از این ایده بود. تسلا درواقع با پیاده سازی این ایده قصد داشت که از این اختراعش به عنوان انتقال پیام، تماسهای صوتی و … استفاده کند.

این بدین معنا بود که بعد از راه افتادن این ایده، هر کسی از هر گوشه ای از جهان می توانست با کاشتن یک میله بر روی زمین، به الکتریسیته دست پیدا کند و این یعنی برق رایگان برای تمام جهان! اگر برق رایگان می شد، بسیاری از شرکت ها و حتی ابرقدرتها، دیگر نمی توانستند بر روی تخت سلطنتی خود بنشینند؛ چون این اختراع میتوانست به کل، صنعت انرژی را زیر و رو کند!

JP Morgan بعد از متوجه شدن هدف تسلا، از کمک مالی به این پروژه امتناع کرد و دیگر کسی هم برای کمک مالی به سمت تسلا نرفت و این ایده هم در سال 1906 به حال خودش رها شد!

 

4. ساختن بشقاب پرنده

اختراع تسلا موسوم بر ماشین پرنده

در سال 1911 بود که نیکولا تسلا با روزنامه New York Herald یک مصاحبه ای داشت و یک ادعای عجیب کرد؛ او در این مصاحبه گفت که در حال ساخت یک ماشینی موسوم بر “بشقاب پرنده” است! او در ادامه صحبتهایش اینگونه گفت:

“چیزی که من خواهم اختراع کنم اصلا شبیه به شی های پرنده امروزی نیست، یعنی هیچ بال و ملخی در آن مشاهده نمیکنید. در واقع این یک ماشین ضد جاذبه است و با ایجاد امنیت کامل میتواند با سرعت بسیار زیاد حرکت کند! همچنین در زمان طوفان شدید هم میتواند تا زمان زیادی مقاومت خود را حفظ کند و ثابت در آسمان بماند!”

این را هم بدانید که این اختراع نیکولا تسلا با انرژی رایگان کار میکند و این خودش یک مزیت بود! و شاید البته همین موضوع باعث ترس ابرقدرتهای جهانی شد. زیرا در آن زمان، صنعت هوا و فضا و خودرو، وابستگی کامل به نفت داشت.

ما قبلا در یک مقاله چند نمونه از مشاهدات بشقاب پرنده را معرفی کردیم. کسی چه میداند! شاید این اختراع به دست بشر افتاده و این موارد در زمان تست این ماشین بوده!

همچنین بخوانید: جان هایرو برترین آدمکش اسکوبار با بیش از 3000 قتل 

 

5. بالون های هوایی

همه ما با اسم و شکل و ظاهر بالون آشنا هستیم. ولی تسلا این دفعه با یک خلاقیت وارد این عرصه شد. او قرار بود که بالونهایی فوق العاده پیشرفته بسازد که بدون سرنشین و با سرعت زیاد به سمت مقصد حرکت کند. به حدی که به گفته خودش میتوانست مسیر نیویورک تا لندن را در عرض سه ساعت طی کند.

متاسفانه این پروژه هم به مانند دیگر پروژه های تسلا مورد حمایت واقع نشد و بعد از مدتی از چرخه تولید خارج شد؛ البته شاید فاجعه هیندنبرگ هم به عملی نشدن این پروژه کمک کرده باشد. هر چند امروزه میتوانید شاهد پهبادهای بدون سرنشین با سرعت مافوق صوت باشید و به نظر شما این ایده از کجا آمده؟

 

 

نظر شما درباره این مقاله چیست؟ به نظر شما چرا ابرقدرتهای جهانی از اختراعات تسلا می ترسیدند؟ آیا واقعا اختراعات او باعث از بین رفتن قدرت آنها می شد؟ نظرات خودتان را در قسمت کامنتها برای ما بنویسید. ما همیشه منتظر نظرات خوب شما هستیم.

مطالب مرتبط

3 دیدگاه‌

  1. کاربر گفت:

    جالب بود

  2. پمان گفت:

    ممنو ک زحمت میکشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.