اسرار نقاشی لبخند مونالیزا! داوینچی زن گریز بود؟

شاید کمتر کسی باشد که اسم داوینچی را نشنیده باشد. همگی با آثار ارزشمند او آشنا هستیم. آثاری همچون شام آخر، مرد ویترویوسی، خودنگاره ، بانوی‌ صخره ها و اثری که امروز درباره آن صحبت میکنیم یعنی مونالیزا!

البته که اکثر این آثارها در زمان خود زندگی داوینچی زیاد مورد بحث واقع نمی شد و یا بهتر بگویم، اصلا مورد بحث واقع نمی شد؛ ولی میتوان گفت که حالا ارزش آثار داوینچی خودش را به همگان نشان داده و امروزه از او و آثارش به عنوان یکی از پربحث ترین و جنجالی ترینها یاد می شود. در ادامه با تن تاپ همراه باشید تا به بررسی اسرار نقاشی لبخند مونالیزا بپردازیم!

لئوناردو داوینچی

 

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم و همانطور که در موضوع مقاله خواندید، این پست درباره گرایش جنسی داوینچی و اثر لبخند مونالیزا است. شاید پیش خودتان بگویید که اصلا این دو چه ربطی به هم دارند؟!

در تحقیقات به دست آمده گفته شده که داوینچی یک فرد زن گریز بوده؛ یعنی اینکه به جنس مخالف هیچ حسی نداشته! و از طرفی دیگر یکی از تئوریهایی که درباره اثر لبخند مونالیزا مطرح شده، این است که مونالیزا معشوقه داوینجی بوده! الان شاید متوجه ربط این دو شده باشید.

همچنین بخوانید: داستان واقعی مولان آن چیزی که فکر می کنید نیست! 

نقاشی مونالیزا

بیایید یواش یواش جلو برویم و ببینم دقیقا قضیه از چه قرار است. اول همه به جواب یکی از سوالایی بپردازیم که درباره مونالیزا مطرح شده. اگر در عکس مونالیزا دقت کنید متوجه می شوید که مونالیزا “ابرو” ندارد! حالا چرا؟

 

چرا مونالیزا ابرو ندارد؟ کشف ابرو در نقاشی مونالیزا

چندین جواب از سوی کارشناسان و تاریخدانان برای این سوال مطرح شده:

برای خواندن ضربه بزنید
10 دیکتاتوری که بیشترین قتل عام را انجام داده اند

1. تاریخدانان معتقد هستند که در قرن 16 میلادی، معمولا مرسوم بود که زنان اشراف زاده، ابروهای خود را از ته تیغ میکردند!

2. یک عده میگویند که این نقاشی هنوز کامل نیست و امکان ندارد که فردی کمالگرا به مانند داوینچی، این نقاشی را بدون ابرو رها کرده باشد.

ابرو مونالیزا

3. “پاسکال کوته” یک دانشمندان اهل کشور فرانسه است که به گفته خودش، 10 سال از زندگی خود را صرف تحقیق بر روی اثر مونالیزا کرده است و معتقد است که به کمک دستگاه های پیشرفته توانسته اثر یک فرچه یا کاردک را در چشم چپ مونالیزا پیدا کند و اعتقاد دارد که کسی که مسئول ترمیم این نقاشی بوده، باعث از بین رفتن ابروهای این اثر شده!

همچنین بخوانید: تابلوهای نفرین شده : بررسی داستانهای وحشتناک 7 تابلو

 

در نقاشی مونالیزا، عکس جام طلایی وجود دارد؟

یکی از روشهایی که میتوان به رازهای یک اثر هنری پی برد، قرینه کردن و یا برعکس کردن آن است. شما اگر حتی اثر لبخند مونالیزا را هم برعکس کنید و آن را قرینه کنید، متوجه شکلی عجیب می شوید.

اسرار نقاشی مونالیزا

تصویر بالا را به دقت ببینید. متوجه شکلی آشنا نشدید؟ شما با قرینه و برعکس کردن نقاشی مونالیزا می توانید تصویری شبیه به یک جام طلایی را ببینید که به گفته تاریخدانان این جام، همان جام طلایی مسیحیان است!

همچنین بخوانید: آیا موجودات فضایی در ساخت اهرام مصر دست داشتند؟ + اسناد 

 

دفتر خاطرات و اسرار داوینچی

طبق گفته دانشمندان، لئوناردو داوینچی یک دفترچه خاطرات هم داشت که در آن تمامی اسرار و رازهای زندگی شخصی و هنری اش را می نوشت. او از ترس اینکه شاید یک روزی آثارش به یغما برود و یا از روی آثارش کپی کنند، تمامی این یادداشت ها را به صورت رمزنگاری شده نوشت؛ به حدی که امروزه هم کسی نتوانسته به خوبی آن را رمزگشایی کند.

برای خواندن ضربه بزنید
آیا موجودات فضایی در ساخت اهرام مصر دست داشتند؟ + اسناد

 

لایه های نقاشی مونالیزا

لایه های نقاشی مونالیزا

ما در چند بند بالاتر به شخصی به نام پاسکال کوته اشاره کردیم. او شخصی بود که قسمت بزرگی از زندگی را صرف بررسی نقاشی مونالیزا کرد و برای پی بردن به اسرار این نقاشی، یک دستگاهی را اختراع کرد که با یک تکنولوژی پیشرفته شروع به اسکن این نقاشی در 13 طیف نوری مختلف می کرد. او بعد از سالها تلاش، بالاخره به 4 لایه تشکیل دهنده نقاشی مونالیزا پی برد که می توانید برای مشاهده آن، اینجا کلیک کنید.

 

گرایش جنسی داوینچی چیست؟ اسرار چشمان مونالیزا

دکتر استیونسن یکی از دانشمندان معروف در بخش هنری است و او نیز سالها مانند کوته سعی در رمزگشایی نقاشی مونالیزا داشته. از آنجایی خود وی در رشته هنر تحصیل کرده، بند به بند، تار به تار و خال به خال این نقاشی را بررسی کرده و بالاخره تحقیقاتش به ثمر نشست و توانست رازهایی عجیبی را برملاء کند.

دکتر استیونسن رازهای زیادی از این نقاشی را به بیرون کشید؛ ولی چیزی که ما میخواهیم در این قسمت به آن بپردازیم، مربوط به چشمان مونالیزا است!

اسرار چشمان مونالیزا

گفته می شود که در چشمان مونالیزا دو حرف وجود دارد: در چشم سمت راست حرف L و در چشم سمت چپ حرف S! دانشمندان حدس زده اند که حرف L نشانه از کلمه لئوناردو (Leonardo ) دارد که نام خود داوینچی است.

اگر به زندگی شخصی لوناردو داوینچی نگاه کنید، حتما به حرف S هم می رسید. لئوناردو بخش زیادی از زندگی خودش را در کنار پسر بچه ای به نام gian giacomo caprotti گذرانده که به دلیل اینکه این پسر بچه بیش از حد بازیگوش بوده، نام او را Salai گذاشته!

سالای

در مدارک و اسناد به دست آمده، دانشمندان متوجه شدند که داوینچی و سالای رابطه بسیار نزدیکی به هم داشتند.حتی گفته شده که مونالیزا همان سالای است و اگر عکس سالای را بر روی چهره مونالیزا قرار دهید متوجه این موضوع می شوید.

برای خواندن ضربه بزنید
10 تا از کوتاه ترین جنگ های تاریخ

حتی بعضی از دانشمندان این نظریه که داوینچی یک زن گریز است را با یقین اعلام میکنند و ادعا میکنند که این موضوع یک موضوعی است که نمی شود آن را انکار کرد.

یکی از همین اسناد برمی گردد به سال 1476 که در آن سال، داوینچی و سه مرد دیگر به جرم ه*م*ج*ن*س*گ*ر*ا*یی متهم می شوند؛ ولی خب البته که بعدا تبرئه هم شدند.

 

نظر شما درباره این مقاله چیست؟ آیا داوینچی واقعا زن گریز بود؟ نظرات خودتان را در قسمت کامنتها برای ما بنویسید. ما همیشه منتظر نظرات خوب شما دوستان هستیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.