لوسیا دی برک قاتلِ تبرئه شده! چطوری یک قاتل سریالی آزاد میشود؟

این پست کمی با بقیه پستهای بخش قاتلان سریالی فرق میکند. در این پست درباره زنی به نام لوسیا دی برک صحبت میکنیم که از او به عنوان یک قاتل سریالی یاد می شود؛ ولی او کسی بود که در نهایت تبرئه شد و تمامی اتهامات از روی وی برداشته شد. او یک پرستار بود و به طبق اطلاعات به دست آمده، دست به قتل کودکان میزد.

لوسیا دی برک

در ادامه با تن تاپ همراه باشید تا زندگی این قاتل سریالی را با هم بررسی کنیم.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

توضیحات اولیه درباره لوسیا دی برک

لوسیا دی برک در 22 سپتامبر سال 1961 میلادی و در شهر لاهه هلند به دنیا آمد. او از بچگی آرزوی پرستار شدن را در سر داشت و بالاخره در سنین جوانی توانست به هدف خودش برسد و در نهایت هم در یک بیمارستانی که مخصوص کودکان بود و در همان شهر لاهه واقع شده بود، مشغول به کار شد.

لوسیا دی برک

همه چیز داشت طبق میل لوسیا پیش می رفت تا اینکه یک کودک در این بیمارستان و در سال 2001 میلادی فوت شد. البته که در طی سالهای گذشته، کودکان زیادی در این بیمارستان جان خود را از دست دادند. ولی این مورد کمی شک برانگیز بود و برای همین پلیس شروع به تحقیق درباره چگونگی مرگ این کودک کرد.

در نهایت آنها متوجه شدند که از سپتامبر سال 2000 تا زمانی که آخرین کودک فوت کرد (یعنی در سال 2001) حدود 9 مورد فوت کودک رویت شد که مشابه فوت کودکی بود که در سال 2001 رخ داد و تنها کسی که مسئول مراقبت این کودکان بود، کسی نبود جز لوسیا دی برک!

لوسیا کسی بود که مسئول نگه داری از این کودکان بود و باید داروهای آنها را سر وقت به آنها می داده! در این لحظه تمامی انگشتان به سمت لوسیا اشاره رفت و او هم جهت بازجویی دستگیر شد! البته او متهم درجه اول ماجرا هم بود!

برای خواندن ضربه بزنید
10 تا از تحت تعقیب‌ترین مجرمان دنیا + عکس

همچنین بخوانید: بل گانس زنی که 40 مرد و بچه را کشت! معروف به بیوه سیاه 

لوسیا دی برک

مثل اینکه لوسیا در طی بازجویی هایش اعلام کرد که دست به قتل 4 کودک زده و همچنین در حال برنامه ریزی برای به قتل رساندن چند کودک دیگر نیز بوده! درنهایت حکم لوسیا در سال 2003 مشخص شد و او در نهایت به جرم قتل 4 بیمار و تلاش برای به قتل رساندن سه کودک دیگر به حبس ابد محکوم شد.

پرونده لوسیا دی برک بسته نشد! در طی یک سال بعد، تعداد قتلهایی که به وی نبست داده شد به عدد 7 رسید! البته این سه قتل جدیدی که به لوسیا نسبت داده شد برای چند بیمارستان دیگر که در همان شهر لاهه وجود داشت بود؛ ولی خب در هر 3 مورد آن، ردپایی از خانم دی برک مشاهده می شد.

طبق اطلاعاتی هم که دادگاه توانست درباره چگونگی به قتل رساندن کودکان به دست بیاورد این بود که این خانم کودکان را از طریق مسمومیت میکشته و احتمالا هم مسمومیت غذایی بوده! البته دادگاه کمی لطف هم در حق لوسیا دی برک کرده؛ دادگاه اعلام کرد که این زن خودش یک بیمار روانی است و باید در کنار حبسی که می کشد، تحت درمان یک دکتر نیز باشد!

لوسیا دی برک

ولی در سال 2006 رای دادگاه کمی تغییر کرد و روند مداوای این قاتل سریالی کودکان، لغو شد.

 

لوسیا چگونه تبرئه شد؟

یواش یواش زمزمه هایی به گوش رسید که لوسیا دی برک اصلا متهم نیست و قتلی انجام نداده. یکی از دلایلشان این بوده که در زمان یکی از این قتلها، او اصلا در بیمارستان نبوده و گفته می شده که در یک مرخصی هفت روزه به سر میبرده. همچنین بعد از فوت شدن چند کودک دیگر، دکتر اعلام کرده بود که آنها به مرگ طبیعی مردند و کسی آنها را به قتل نرسانده!

برای خواندن ضربه بزنید
چارلز سوبراج قاتل سریالی یا جاسوس فرانسوی؟

بعد از ارائه این تئوری ها و مدارک لازم، دوباره در سال 2008 پرونده لوسیا دی برک باز شد! حالا وکیل این پرونده، دوباره این شانس را داشت که در پرونده موکلش پیروز شود!

همچنین بخوانید: پسر سام قاتل زنهای جوان 

لوسیا دی برک

حالا دوباره تیم پزشکی و جنایی وارد ماجرا شدند تا دوباره اسناد و مدارک لازم را بررسی کنند. دکتر سم شناسی اعلام کرد که سم باید 20 درصد در بدن وجود داشته باشد تا بتواند فرد هدف قرار گرفته شده را زمین گیر کند و بکشد! ولی درصد سم در تمامی این کودکان، کمتر از مقدار اعلام شده است.

مدتی بعد مشخص شد که قاضی، فقط بخشی از پرونده را مطالعه کرده و به استناد به همان بخشی از پرونده، رای خود را صادر کند و همین موضوعات باعث شد تا لوسیا دی برک چند سال الکی در زندان بماند!

همچنان جلسات دادگاه ادامه داشت؛ ولی دادگاه دستور داد که تا اعلام رای نهایی، لوسیا موقتا از زندان آزاد شود و منتظر رای نهایی بماند.

همه دکتران حاضر در این پرونده مدارک خودشان را ارائه کردند که همه آنها اثبات میکرد که این زن قاتل نیست و به ناحق به زندان افتاده. درنهایت و در ماه مارس سال 2010، این زن از اتهاماتش تبرئه شد و برای همیشه آزاد شد!

 

نظر شما درباره این مقاله چیست؟ آیا به نظر شما لوسیا دی برک واقعا یک قاتل سریالی است؟ یا همه چی فقط یک اتهام الکی بوده؟ نظر خودتان را در قسمت کامنت برای ما بفرستید؛ ما همیشه منتظر نظرات خوب شما هستیم.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. یکی گفت:

    فکر میکنم چون اعتماد به نفس پایینی داشته و دنبال توجه بوده این قتلا رو گردن گرفته

    • ابوالفضل قلی نژاد گفت:

      تقریبا میشه گفت اکثر قاتلای سریالی دچار مشکلایی مثل همینی که گفتی هستن و ریشه از بچگیشون داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.