آیا اتوره مایورانا در زمان سفر کرده؟ دانشمندی که ناگهان غیب شد!

اتوره مایورانا! او را میتوان در لیست عجیب ترین دانشمندان و در کنار افرادی مانند نیکولای مینویکی قرار داد. کسی که گفته شده تئوری سفر در زمان را به واقعیت تبدیل کرده! البته او علاوه بر اینکه یک دانشمندان عجیب و غریب بود، یکی از تاثیرگذارترین دانشمندان زمینه فیزیک نیز به شمار میرفته؛ به حدی که میتوان گفت پیشرفت علم فیزیک امروزه شاید تا حدی به وی بستگی داشته باشد.

اتوره مایورانا

سرنوشت او عجیب و غریب است؛ او ناگهان از روی زمین محو شد و اصلا انگار وجود نداشته؛ کسی نمیداند چه بلایی بر سر او آمده! بعضی ها میگویند که در زمان گم شده! در ادامه با تن تاپ همراه باشید تا ببینم چه بلایی بر سر مایورانا آمده است!

 

توضیح کوتاهی درباره اتوره مایورانا

مایورانا در تاریخ 5 آگوست 1906 از مادری آلمانی و از پدری ایتالیایی متولد شد. اتوره یک فیزیکدان بود و به حدی در زمینه تخصصی خودش ماهر بود که در کمترین زمان ممکن توانست در جهان جایگاهی را برای خودش دست و پا کند و این در حالی بود که فقط 21 سال سن داشت.

سرعت پیشرفت او به حدی زیاد بود که توانست توجه انریکو فرمی را به خودش جلب کند و مدتی هم نگذشت که فرمی او را دعوت کرد تا به تیمش بپیوندد.

انریکو فرمی

انریکو فرمی درباره اتوره مایورانا اینگونه گفت:

“در دنیا سه دسته دانشمند وجود دارند. دسته سوم کسانی هستند که هیچوقت نمیتوانند در علم به دستاورد بزرگی برسند؛ دسته دوم افرادی هستند که برای آن چیزی که میخواهند تلاش میکنند، مانند من! دسته اول کسانی مانند انیشتین و نیوتون و امثال آنها هستند که من اتوره مایورانا را در این لیست قرار میدهم.”

همچنین بخوانید: آیا آمایکل جکسون زنده است؟ 

اولین مقاله مایورانا در سال 1928 منتشر شد که موضوعش درباره فیزیک اتمی بود که در آن تئوریهای فوق العاده ای را مطرح کرد که خیلی زود موضوع بحثِ بسیاری از دیگر دانشمندان شد. تئوریهای آنها درباره سیاه چاله ها و افق رویداد آنها بود. در سال 1935، مایورانا تبدیل به یکی از پیشگامان علم فیزیک ذرات بنیادی و همچنین جرم نوترینوها شد.

اتوره مایورانا

تقریبا در همین زمانها بود که او دچار یک وسواس شدید درباره مفهوم زمان شد و اینجا تازه آغاز ماجرای عجیب و غریب ما می باشد.

همچنین بخوانید: کسانی که سفر در زمان را تجربه کرده اند + بررسی 7 داستان واقعی

 

مایورانا چرا و چگونه ناپدید شد؟ اصلا آیا ناپدید شد؟

صمیمی ترین رفیق مایورانا، انریکه فرمی بود و فرمی هم مدتی بود که حس میکرد اخلاقیات اتوره مایورانا تغییر پیدا کرده؛ البته در همین حین، او دچار یک مریضی دردناک در معده اش شده بود که فرمی فکر میکرد این خلق و خوی جدید او نتیجه درگیری با همین بیماری است.

در تاریخ 25 مارس سال 1938 و در حالی که سوار بر یک کشتی بود (مبدا پالرمو و مقصد ناپل) ناگهان ناپدید شد!

اتوره مایورانا

اول همه چیز عجیب بود که چرا او یهو همه چیز را گذاشت و رفت! دوستانش پس از کمی تحقیق متوجه شدند که او قبل از اینکه ناپدید شود، کل حساب بانکی اش را هم خالی کرده بود و حتی در نامه اش هم به خاطر این ناپدید شدنش معذرت خواهی کرده. البته مثل اینکه او با اینکه بلیط این سفر را خریده بود، ولی هرگز سوار این کشتی نشد تا به مقصد برود!

درباره ناپدید شدن مایورانا تئوری های زیادی مطرح شده؛ تئوریهایی مانند خودکشی، سفر به یک کشوری دیگر مانند ونزوئلا و یا حتی عضو شدن به گروه دانشمندان آلمان نازی!

در میان تمامی این تئوریها، یک تئوری وجود دارد که از همه عجیب تر است و جالب است بدانید که توسط رفیق صمیمی وی، یعنی انریکو فرمی تایید شده!

اتوره مایورانا

تقریبا ده سال از جنگ جهانی دوم گذشته بود و حالا خبری عجیب در بین مردم و مخصوصا فیزیکدانان در حال پخش شدن بود! در این خبر که همراه با یک عکس بود گفته شده بود که یک دانشمند آرژانتینی به نام “ادوین هایزمن” با اتوره مایورانا ملاقات داشته. هایزمن درباره این موضوع گفته:

“من به صورت کاملا اتفاقی اتوره را ملاقات کردم؛ او در این صحبت به من گفته بود که در طی این مدتی که نبوده توانسته به موفقیت های زیادی دست پیدا کند که یکی از این موفقیتها، ثابت نگه داشتن زمان بوده و توانسته به جای برود که به او درکی عمیقی را بدهد.”

همچنین بخوانید: 7 مدرک برای اثبات وجود ماشین زمان + عکس 

فرمی درباره ناپدید شدن مایورانا اینگونه گفت:

“مایورانا باهوش نیست! او بینهایت باهوش است! پیدا کردن مایورانا وقتی امکانپذیر است که خودش بخواهد. چه الان و یا چه در آینده!”

اتوره مایورانا

بعضی از مردم و دانشمندان معتقد بودن که فرمی نه تنها از ناپدید شدن ناگهانی اتوره مایورانا باخبر بوده، بلکه به او کمک هم کرده! عده ای دیگر درباره تحقیقات مایورانا گفتند که او در زمان سفر نکرده! بلکه توانسته زمان را متوقف کند.

آخرین دفعه ای که مایورانا مشاهده شد در همین آرژانتین بوده و دیگر کسی نتوانسته او را پیدا کند. البته بعد از منتشر شدن این عکس، عده ای به این کشور سفر کردند تا بتوانند اثرات دیگری از وی پیدا کنند که متاسفانه موفق نشدند!

هنوز که هنوزه، عده ای در حال تحقیق بر روی اتوره مایورانا هستند که ببینند واقعا چه اتفاقی برای وی  افتاده! آیا واقعا او موفق شده که سفر در زمان را کشف کند؟ آیا او زمان را متوقف کرده؟ یا فقط در جایی مخفی شده است؟ کسی نمیداند!

 

نظر شما درباره گمشدن اتوره مایورانا چیست؟ به نظر شما چه اتفاقی برای این دانشمند افتاده؟ نظرات خودتان در قسمت کامنتها برای ما بنویسید. ما همیشه منتظر نظرات شما هستیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.