چرا دیائو آیکنگ قصابی شد؟ بررسی پرونده دالیای سیاه نانجینگ

چندین سال پیش یک قتل وحشتناکی در کشور چین رخ داد که هنوز که هنوزه این پرونده حل نشده باقی مانده است؛ این پرونده قتل به حدی وحشتناک بود که حتی به آن لقب دالیای سیاه نانجینگ را هم داده اند. در این پست ما قصد داریم تا این پرونده جنایی حل نشده را با هم بررسی کنیم.

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید.

 

داستان دالیای سیاه نانجینگ از کجا شروع شد؟

دالیای سیاه نانجینگ

در فصل زمستان بود که یک زن، متوجه یک جعبه ای می شود که در آن پر بود از یک گوشت قصابی شده؛ این زن روحش هم خبر نداشت که این گوشت قصابی شده، گوشت یک انسان است.

این زن این جعبه را به خانه اش برد تا آن را بپزد و بخورد؛ ولی بعد از مدتی جیغی بلند آن منطقه را فرا گرفت؛ او ناگهان در داخل این جعبه، چند انگشت دست را دید!

همچنین بخوانید: کیلین لودر: پرونده گم شدن دختری که هیچوقت حل نشد 

در تاریخ 20 ژانویه سال 1996 بود که این زن، این جعبه را پیدا کرد و بعد متوجه شدن اینکه این گوشتها، گوشت بدن انسان است، به پلیس خبر داد و پلیس هم وارد ماجرای دالیای سیاه نانجینگ شد!

گوشت دیائو آیکینگ

بدن این دختر بیچاره آنقدر وحشتناک تکه تکه شده بود که به هیچ وجه قابل شناسایی نبود و پلیس بعد از 15 روز کشمکش، بالاخره نتوانست هویت او را پیدا کند. دیائو آیکینگ!

داستان از این وحشتناک تر هم میشود اگر بدانید که بدن او فقط داخل یک جعبه نبود! قاتل این پرونده، بدن دیائو را به دو هزار تکه تقسیم کرد و بعد از این کار، اعضای بدنش را بسته بندی کرده و در نقاط مختلف شهر نانجینگ، پخش کرد.

البته وقتی بدن یک انسان به دو هزار تکه تقسیم شده باشد قطعا شناسایی آن کار دشواری است و شاید برای شما سوالی به وجود بیاید که

برای خواندن ضربه بزنید
الیزابت فریتزل دختری که توسط پدرش شکنجه میشد+ عکس واقعی

خانواده دیائو آیکینگ چگونه هویت او را تشخیص داده بودند؟

دیائو آیکینگ

درواقع دیائو تازه وارد دانشگاه شده بود که یهو 9 روز بود که ناپدید شد و خوب طبق معمول یکی از مکانهایی که خانواده ها سر میزنند! همین پزشک قانونی و مکانهایی شبیه به این است. درنهایت آنها به این گوشت قصابی شده رسیدند و فقط با یک خالی که دیائو بر روی گونه اش داشت، خانواده اش توانستند هویت او را تشخیص دهند.

پلیس چین، علت ناپدید شدن دیائو آیکینگ را به خاطر درگیری اش با یکی از هم اتاقی هایش اعلام کرد ولی بعد از بررسی هایی که بر روی بدن دیائو انجام شد، آنها متوجه شدند که بدنش خیلی دقیق تکه تکه شده و این نمی تواند کار یک انسان بی تجربه در زمینه قصابی باشد!

حالا مضنون های اصلی این ماجرا، دکترها و قصابها بودند. البته پلیس با بررسی های بیشتری که انجام داد، متوجه شد که سر دیائو برای چند روز پخته شده بود و به گفته پزشک قانونی این کار برای از بین بردن اثرات دارو در خون او انجام شد.

همچنین بخوانید: گرت ویلیامز چگونه مُرد؟ بررسی پرونده عجیب مامور MI6 

مادر دیائو آیکینگ

در بررسی های بیشتر پلیس متوجه شد که دیائو در زمان قتل، لباس قرمز بر تن داشت و مدل مویش هم پسرانه بود. حالا شاید بپرسید که این حرف چه فایده ای در تحقیقات دارد. باید بدانید که در آن زمان یک دیوانه ای در این کشور وجود داشت که زنانی با این شمایل را به قتل می رساند.

اول پلیس فکر میکرد که این قتل جنبه شخصی دارد که بعد از اینکه متوجه شدند دیائو آیکینگ اصلا فردی خجالتی و ساکت بوده و تازه وارد این شهر شده، این نظریه را رد کردند. البته نیروی پلیس به باندهای قاچاق اعضای بدن انسان هم شک برده بودند که امروزه مدارکی منتشر شده که در آن اعلام شده نیروی پلیس در آن زمان، با یک سری از اعضای این باند، بازجویی کرده ولی مدارک آن را به دلایلی نامعلوم منتشر نکردند!

برای خواندن ضربه بزنید
فاجعه هیندنبرگ چگونه رخ داد؟ دلیل این حادثه چه بود؟

داستان ناگهان عجیب شد! تقریبا 8 هزار نیروی پلیس در حال بررسی این پرونده بودند! پزشک قانونی، رسانه ها، بازجویی از اعضای باندهای قاچاق، بازجویی هم همکلاسیان و حتی سیستم اطلاعاتی چین هم وارد این ماجرا شد. ولی بعد از مدتی همگی اینها، یهو و به دلایلی نامعلوم، از این پرونده کنار کشیدند و دیگر حرفی از دالیای سیاه نانجینگ به زبان نیامد!

پلیس چین

امروزه افراد زیادی در اینترنت، چه در چین و چه در کشورهای دیگر، ادعا کردند که سرنخ هایی از این پرونده پیدا کرده اند که خدا میداند حرفهایشان درست است و یا فقط برای جذب کاربر!

البته نیروی پلیس چین و رسانه ها هم علاقه ای به اینها نشان نداده و حرف آنها تنها در داخل فضای مجازی میچرخد. البته همانگونه که گفتم، این حرفها برای مدت کوتاهی در داخل فضایی مجازی به سرعت چرخید و البته که دولت چین هم به سرعت این مطالب را حذف کرد تا دوباره از ذهن مردمانش دور شود!

 

نظر شما درباره این پرونده چیست؟ به نظر شما چرا دولت چین یهو از پرونده کنار کشید؟ فکر میکنید دولت چین هم در این قتل دست داشت؟ نظرات خودتان را در قسمت کامنتها برای ما بنویسید. ما همیشه منتظر نظرات خوب شما هستیم.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.