دلایلی که نشان میدهد یتی وجود دارد! کجا زندگی میکنند؟

حدودا در نیمه دوم قرن نوزدهم میلادی بود که یک جهانگرد، دلش را به دریا زد و به سمت رشته کوههای هیمالیا رفت. او وقتی که به محل زندگی خود بازگشت، چیزهایی شبیه به پوست و استخوان یک گوریل عظیم الجثه را به همراه خود آورد؛ چیزی که بیشتر شبیه به یک غول برفی بود یا یک گوریل عظیم الجثه!

این اسنادی که این جهانگرد با خود به همراه داشت آنقدر دقیق بود که هیچ کسی نمی توانست روی آن حرفی بیاورد و اگر هم تا به الان کسی به غول برفی یا همان یتی شک داشت، دهانش بسته شده بود!

در ادامه این بحث با ما همراه باشید تا بررسی کنیم که آیا واقعا غول برفی یا همان یتی وجود دارد یا نه!

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

آیا یتی ها وجود دارند؟

ردپای یتی

طبق گفته بومیان آن منطقه، آنها همیشه این موجودات را در بعضی از نقاط این کوه که معمولا صعب العبور هستند می دیدند. آنها به این موجودات اسم “یَتی” را دادند که معمولا هم به همراه کلمه آدمخوار به زبانشان می آمد. یعنی “یتی آدمخوار”.

همانطور که در بالا گفتیم این موجودات معمولا در جاهایی زندگی می کنند که انسان اصلا مسیرشان به آنجا نمیخورد و شاید هم انتخاب کردن این مکان برای زندگی این است که نمی خواستند با انسانهای کنجکاو رو به رو شوند!

همچنین بخوانید: 7 دلیل که نشان میدهد غول ها وجود داشتند + عکس 

ولی بعضی مواقع این غولهای برفی از محل زندگی خود به سمت دره ها می روند و شروع به شکار حیوانات اهلی میکنند. حیواناتی به مانند بز و یا گوسفند و … که همین موضوع باعث ناراحتی مردمان آن منطقه شده.

ردپای غول برفی هیمالیا

مردمان این منطقه گفتند که مشاهده شده حتی بعضی وقتها یتی ها آمدند و کودکانی را هم دزدیده و بردند و حتی اگر ببینند که یک چوپانی در زیر سایه یک درخت در حال استراحت کردن است، شاید او را هم بخورند!

برای خواندن ضربه بزنید
مرگبارترین حیوانات استرالیا : 10 تا از بدترین ها تا سال 2021

بسیاری از دولت ها مانند دولت انگلیس این داستانها را زاییده ذهن یکسری مردمان بیکار می دانستند. تا اینکه یک گروه چینی در سال 1913 یک موجودی غول پیکر که بسیار شبیه به انسان بود را زخمی و اسیر کردند. آنها پس از کمی تحقیق متوجه شدند که مردمان محلی به اینگونه موجودات، “یتی” یا همان غول برفی می گویند.

این موجود چند ماه در اسارت همین گروه بود که بالاخره بعد از 5 ماه، یتی بر اثر ضعف و گرسنگی، جانش را از دست داد. بعد از اینکه جنگ جهانی اول شروع شد، همه توجهات بر روی جنگ معطوف شد و دیگر کسی به سراغ غول برفی نیامده بود.

 

اسنادی مبنی بر اثبات غول برفی یا همان یتی

مشاهداتی از غول برفی

در سال 1937 میلادی یک کاشف انگلیسی به نام فرانک اسمیت وقتی در حال گذر از این منطقه بود، تحقیقاتی در همین قسمت و در همین زمینه انجام داد و وقتی که به انگلیس بازگشت، یک کتابی درباره حیوانات انسان نما به چاپ رساند. او در این کتاب درباره نوع راه رفتن، رده پا، غذایی که می خورند، جایی که می خوابند و موضوعات دیگر صحبت کرد.

او در این کتاب گفته بود که غولهای برفی از حشرات و جانوران خزنده تغذیه میکنند مگر اینکه شانس بیاورند و یک حیوان تر و تمیز به پست آنها بخورد.

فرانک در ارتفاعات بالای 4500 متری یک ردپای غول پیکر پیدا کرده بود. او قصد داشت که این ردپا را دنبال کند ولی همراهش که راهنمای مسیرش بود، چون از اهالی بومی همین منطقه بوده و از وجود غول برفی باخبر بود، ترسید و دیگر او را همراهی نکرد.

تصاویری واقعی از غول برفی

تحقیقاتی که بر روی این ردپا انجام شد، حاکی از آن بود که این ردپا بسیار شبیه به ردپای یک انسان غول پیکر است. این ردپا هر کدام به تنهایی بیش از 33 سانتی متر دارازا و 13 سانتی متر هم پهنا دارد.

برای خواندن ضربه بزنید
زنبور دریایی : خطرناک ترین موجود دریایی! همه قربانیانش مردند!

بعد از پخش شدن این خبر، یواش یواش گروه های تحقیقاتی زیادی به این مناطق سرازیر شدند که اکثریت آنها با وجود یتی ها موافقت کردند. یکی از کسانی که به این مناطق رفته و توانسته بیشتر از بقیه به سوالات مطرح شده پاسخ دهد، فردی بود با نام “آلن کامرون” که اهل کشور انگلیس بوده.

در سال 1923 آلن کامرون به همراه یک گروه کارآزموده راهی سفری به سمت رشته کوه های هیمالیا شد. آنها در حین صخره نوردی ناگهان متوجه گروهی از موجودات غول پیکر شدند که در قسمتی از کوه در حال راه رفتن بودند. وقتی که این موجودات از آن منطقه دور شدند، این گروه به آن صخره رفته و توانستند تا ردپاهای آنها که هنوز تازه بود را پیدا کنند. ردپاهایی غول پیکر که بسیار شبیه به ردپای انسان بود.

در ماه اکتبر سال 1936 میلادی گروهی دیگر هم موفق شد تا دلایلی مبنی بر اثبات یتی را در رشته کوههای هیمالیا پیدا کند که البته این دلایل واضح تر از گروه آلن کامرون بود. آنها ردپاهایی را یافتند که چندین مایل امتداد یافته بود و مسیر آن به جایی ختم می شد که در آن مکان جایی برای سکونت انسان نبود!

 

نظر شما درباره یتی چیست؟ به نظر شما چنین موجوداتی وجود دارند؟ نظرات خود را در قسمت کامنتها برای ما بنویسید. ما همیشه منتظرات خوب شما هستیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.