ماده مخدر فلاکا چیست؟ خطرناکترین ماده مخدر جهان فلاکا!

در ایران حدود 400 نوع ماده مخدر شناسایی شده که در لیست جدیدترین و خطرناکترین آنها، مواد مخدری به نام فلاکا است!

این ماده توهم زا بیشتر مورد مصرف جوانان در جشنهای شبانه است که از طریق روشهای مختلفی مصرف میشود.

از روشهایی به مانند کشیدن ، مخلوط کردن با غذا، نوشیدن، پرس کردن به مانند قرص و … مصرف میشود.

در ادامه با ما همراه باشید….

ما همچنین ویدئو این مقاله را هم در کانال یوتیوبمون هم منتشر کردیم که اونجا هم میتونین ببینین. برای تماشا اینجا کلیک کنید.

 

درباره ماده مخدر فلاکا یا سنگریزه

ماده مخدر فلاکا

ماده مخدر فلاکا در دهه 60 میلادی اختراع شد که اول به منظور استفاده پزشکی تولید و عرضه بازار شد. این ماده با نامهایی همچون “آلفا-پیرولیدینووالروفینون، آلفا-پی‌وی‌پی، بتا-کِتو-پرولینتِـین، سنگریزه، زامبی” شناخته می شود که “فلاکا” نام خیابانی آن است.

این ماده مخدر در چندین ایالت از کشور ایالات متحده ممنوع اعلام شده و حتی اداره مباره با مواد مخدر هم ماده مخدر فلاکا را در سال 2014، در صدر خطرناک ترین موادهای مخدر قرار داده بود.

شکل ظاهری آن هم شبیه به کریستال است که اگر به عکسها دقت کنید کاملا متوجه منظور من می شوید. قیمتی هم که این ماده مخدر در بازار دارد برابر است با دوزی 5 دلار که این قیمت در برابر جان انسان هیچ ارزشی ندارد!

 

طریقه مصرف ماده مخدر زامبی

طریقه مصرف ماده مخدر زامبی

یکسری از دکترها و دانشمندان بخش پزشکی مرکز اطلاعات سموم فلوریدا سعی داشتند که بر روی چندین معتاد که به ماده مخدر وحشتناک فلاکا اعتیاد داشتند تحقیق کنند تا ببیند که آنها از چه روشهایی این ماده مخدر را مصرف میکنند که در نهایت به نتیجه دلخواهشان هم رسیدند. آنها متوجه شدند که این افراد، به روشهای زیر ماده مخدر فلاکا یا همان زامبی را مصرف میکنند:

  • کشیدن
  • مخلوط کردن با غذا
  • نوشیدن
  • پرس کردن به مانند قرص
  • مصرف از طریق سیگارهای الکتریکی
  • تزریق در رگ

ماده مخدر فلاکا در ایران

یکی از دکتران این سازمان به نام “جفری برنشتاین” اینگونه درباره تزریق میگوید:

“عملا وقتی کسی ماده مخدر فلاکا را در خون خود تزریق میکند، یعنی دیگر زندگی برایش هیچ معنی ندارد یا اینکه از خطرات تزریق ماده فلاکا بیخبر است. چون وقتی این عمل این اتفاق میکند یعنی کل ماده مخدر وارد خون آن فرد شده و این یعنی دیوانگی محض! حالا این بحث جدا و بحث آلوده بودن آمپول هم جدا!”

 

اثرات و عوارض ماده مخدر فلاکا

اثرات و عوارض ماده مخدر فلاکا

دکتر برنشتاین درباره عوارض و اثرات ماده مخدر زامبی اینگونه گفت:

“در ابتدا به فرد حس سرخوشی و قدرت دست میدهد. اما این ماده بر روی مواد شیمیایی مغز مانند دوپامین تاثیر میگذارد که همین موضوع یواش یواش میتواند مغز را از بین ببرد و این یعنی پایان یک زندگی!”

او در ادامه گفت:

“فردی که این مواد مخدر را مصرف میکند بعد از مدتی دچار سرخوشی و هیجان بسیار می شود! به حدی که ممکن است از هیجان زیاد با مردم درگیر شده و آسیب زیادی به فرد مقابل برساند؛”

البته اینها فقط بخشی از عوارض مواد مخدر فلاکا است. استفاده از فلاکا عوارضی همچون “ضربان قلب سریع، تشنج و افزایش فشار خون” را هم دارا میباشد.

 

ماده مخدر فلاکا در ایران

مواد مخدر در دانشگاه شیراز

همانطور که در مقدمه این مقاله به آن اشاره کردیم، مدتی است که این ماده مخدر وارد کشور ایران هم شده و بعضی از باندهای مواد مخدر که دستشان باز است، شروع به خرید و فروش این مواد مخدر کردند. مدتی قبل (سال 1398) خبری آمده بود که در دانشگاه شیراز عده ای از دانشجویان شروع به مصرف این مواد مخدر کردند که در ادامه به بررسی این خبر میپردازیم.

مواد مخدر فلاکا در دانشگاه شیراز

در همان سال 1398 بود که یک کلیپی از یک خوابگاه منتشر شد که دانشجویان در آن خوابگاه در حال مصرف ماده مخدر فلاکا بودند که رسانه های شبکه های مجازی، آن را به دانشگاهی در استان فارس نسبت دادند.

ولی درواقع اینطور نبود! این کلیپ درواقع متعلق به یکی از مدارس کشورهای عربی بود. حتی خود دانشگاه آزاد اسلامی شیراز هم بیانیه ای درباره این کلیپ منتشر کرد و گفت که خیلی راحت می توانید در اینترنت، فیلم کامل این ویدئو را پیدا کنید و از اصل ماجرا باخبر شوید.

 

نظر شما درباره این ماده مخدر چیست؟ به نظر شما آیا مصرف این ماده مخدر در کنار تمامی ضررهایش، فایده ای هم دارد؟ نظرات خودتان را در قسمت کامنتها برای ما بنویسید. ما همیشه منتظر نظرات شما هستیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.