چرا “ویلیام باکلند” همه حیوانات را میخورد؟

یک دوره ای در کشور انگلیس بوده که مردم هر روز شاهد اتفاقات عجیب و غریب بودند. از اکتشافات عجیب و غریب گرفته تا اختراعات شگفت انگیز! البته بعضی وقتها از میان اینها، چیزهای خوب و مفیدی هم ساخته و کشف می شد؛ ولی با اینحال باز هم این دوران، دوران شگفت آوری بود. یکی از کسانی که دست به این کارها میزد، شخصی بود به نام ویلیام باکلند!

ویلیام باکلند

ویلیام کسی بوده که سعی میکرده همه حیوانات را بخورد و مزه آنها را بچشد!! در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی زندگی و کشفهای ویلیام باکلند بپردازیم…

 

برای عضویت در کانال تلگرامی تن تاپ کلیک کنید

 

داستان ویلیام در چه زمانی جریان داشت؟ او تنها فرد عجیب آن زمان بود؟

همانطور که در بالا گفتیم، زمانی بود که همه مردم رفتارهای عجیب و غریبی از خودشون نشان می دادند. همه این اتفاقات در زمان ملکه ویکتوریا رخ می داد.

اتفاقاتی مانند غذا نخوردن برای چند ماه، خالکوبی کردن کل اعضای بدن، سقوط آزاد از بالای ساختمانها با وسایلی خاص و …

نقاشی از ویلیام باکلند

یکی از این کارهای عجیب غریب، کاری بود که ویلیام باکلند انجام میداد. او سعی میکرد تا هر حیوانی را که در اطرافش می بیند را بخورد. بگذارید کمی از زندگی اولیه ویلیام برای شما بگویم:

ویلیام متولد سال 1784 بود. او یک فرد تحصیل کرده از دانشگاه آکسفورد است و بعد از فارق التحصیلی اش، شغل هایی مانند معلمی، زمین شناسی و زمانی هم یک وزیر بود. او همچنین برای مدتی در سال 1845، ریاست دانشگاه وست مینستر را در دست داشت.

تقریبا میتوان که داستان ما از وقتی شروع می شود که او ریاست این دانشگاه را بر عهده داشت. یکی از کارهایی که او در این دانشگاه انجام داد، ایجاد یک نمایشگاه از حیواناتی وحشی به مانند مار، عقاب و میمونها بودند.

برای خواندن ضربه بزنید
رهبران جهان چقدر دستمزد میگیرند؟

همچنین بخوانید: نیکولای مینویکی: کسی که 12 بار خودش را برای آزمایشاتش دار زد! 

ویلیام باکلند

روزنامه گاردین یک گزارشی درباره او منتشر کرده بود و در آن مقاله، وی را یک استاد کاملا عجیب و غریب و وحشی خوانده بود. این روزنامه گفته بود که او از شاگردانش با داد و بیداد سوالش را می پرسید و اگر جوابی از آنها نمیگرفت، جمجمه یک کفتار را به سمت آنها پرتاب میکرد.

 

چرا ویلیام به جامعه خو گرفتی با حیوانات بریتانیا درآمد؟

گفته می شود که ویلیام باکلند یکبار از یکی از شاگردانش پرسید که چه چیزی بر این دنیای بزرگ حکومت میکند؟ شاگردش جوابی نداشت تا به او بدهد و ویلیام هم در جواب گفت که معده حاکم جهان است. او در ادامه حرفهاش گفت که بزرگترها کوچکترها را میخورند و کوچکترها هم کوچکترها را!!!

این عقیده ای بود که ویلیام داشت و گفته میشود به دلیل همین عقیده عجیبش بود که وارد جامعه خو گرفتی با حیوانات شد. حالا کار این جامعه کوچک چه بود؟

ویلیام باکلند

کسانی که عضو این جامعه بودند، سعی میکردند تا بر روی حیوانات تحقیق کنند (هر حیوانی) تا ببینند که آیا می توانند آنها را وارد اکوسیستم بریتانیا بکنند یا نه!

این جامعه دقیقا همان هدفی را دنبال میکرد که ویلیام دنبالش بود، البته ویلیام شکل عجیبش را پیش گرفت. ویلیام تعداد زیادی از حیوانات دنیا را کشت و خورد! او حتی یکبار گفته بود که غذای مورد علاقه اش موش کبابی و نان تست است!

او حیواناتی مانند توله سگ، پلنگ، موش، جوجه تیغی، خوک دریایی را میخورد و به هیچ چیزی رحم نمیکرد. همین کارهای باکلند بود که باعث شد افرادی دیگر از اعضای این جامعه هم به سمت کارهای ویلیام کشیده شوند و شروع به خوردن حیوانات جدیدی کنند.

همچنین بخوانید: بابی لیچ قهرمانی که با یک پوست پرتغال مُرد 

ویلیام باکلند

او حتی به مگس هم رحم نکرده و البته گفته بود که مگس بدترین تجربه او از خوردن حیوانات بود. این کار عجیب او بعدها به پسرش (فرانسیس) هم سرایت کرد؛ البته پسرش در تمامی این آزمایشها همراه او بود و شاید همین موضوع باعث شده تا به این سمت کشیده شود.

برای خواندن ضربه بزنید
10 تا از خلافکارهای مکزیک :اطلاعات کامل + عکس

این جامعه شاید اعضایشان کم باشد، ولی تعداد بیشماری از حیوانات را به دلیل یک هدفی مزخرف از بین بردند. همین موضوع صد در صد در محیط زیست انگلستان در آن زمان تاثیر گذاشته بود.

 

نظر شما درباره این مقاله چیست؟ به نظر شما کار آقای باکلند درست بود؟ آیا باید چنین کاری انجام می شد؟ نظرات خودتان را در قسمت کامنتها برای ما بفرستید. ما همیشه منتظر نظرات شما هستیم.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. N گفت:

    مزخرف صحیح است ولکن مضخرف اشتباه است.
    شاید تصادفا اشتباه تایپ کرده اید.
    با تشکر از برنامه های مفیدتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.